Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Ako dávať do Beatu

Neviete si s niečím poradiť?

04 Nov 2012, 22:20

Zdravím potreboval by som pomoc ..chcel by som dať už niečo do beatu skušal som to a viacerý my povedali že my to tam nesedí tak ak by ste my dali nejaké rady alebo pomohli ...Viem je to trocha čudná otázka ale dosť by my to pomohlo Ďakujem :)
Obrázok užívateľa
POEZET
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
57
Poďakovania:
0
Registrovaný:
12.10.2012

04 Nov 2012, 23:46

kamo toto myslis vazne alebo si robis srandu ? nepochopim vazne ako sa moze niekto kto to mysli s rapom vazne toto spytat kokos asi si pusti beat a piš text donho alebo ho napiš a uprav do beatu do pi** jaku radu čakaš prosim ťa ? nechces nahodov počet slov kolko mas dat do jednej slohy ? fakt .. nechcel som na takuto jebnutu otazku ani reagovat ale nedalo mi to a doslova ma jebe ked si niekto roby takymto sposobom srandu , ak to neni sranda tak sa zamysli nad tymto textom a niečo si zneho vezmi

ja sa nerobim mudry aky som super skuseny a dobry raper ...ale toto by som sa neopytal ani keby som doposial nenapisal jedinu vetu v svojom živote a tym dať niečo do beatu myslis akoze chces nieco nahrat ? ak to planujes vopred ti vravim jeb nato ja pišem niečo cez rok a pol a stale som nič nenahral pretože si nedovolim rozjebavat kadejakymi pičovinami tuto kulturu tak maj troška rešpekt a ak važne planujes robit rap tak sa zamysli aj nad tym čo si sa opytal (ak to važne nemyslis tak jeb nato uplne a nepytaj sa kokotiny ) sorry ze som takto reagoval ale toto je vazne moc
Naposledy upravil anonymous dňa 05 Nov 2012, 14:41, celkovo upravené 1
Dôvod: video z youtube do youtube
Obrázok užívateľa
01marcel01
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
33
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.03.2012

05 Nov 2012, 00:02

Marcel, nikto nepadol z neba učený. Potrebuje sa na niečo opýtať, tak sa opýtal, na to tu tá sekcia je. Nevidím v tom problém.
Obrázok užívateľa
PejMej
Site admin
Rank:
Site admin
Príspevky:
623
Poďakovania:
155
Registrovaný:
25.03.2012

05 Nov 2012, 07:55

tak neviem ci to je potrebna otazka, treba jednoducho vela trenovat, napr na zaciatok si mozes najst na nete text nejakeho tracku , pusti si track a cvic si to , alebo potom sam si napis text do beatu a skusal jeden text podat roznymi sposobmi atd, je to beh na dlhe trate, takze necakaj hned vysledky
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

05 Nov 2012, 10:54

Dakujem za nazor ..všetkých budem sa snažiť na sebe makať ..a ked som a pýtal hlupo tak sorry no ..
Obrázok užívateľa
POEZET
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
57
Poďakovania:
0
Registrovaný:
12.10.2012

05 Nov 2012, 20:55

ok sorry za moju reakciu no .. troska som to prehnal ako napisal energy proste si to trenuj len mi to prislo tak ze kazdu hlupost sa pytat samostatnost ziadna .. sorry este raz a drzim palce do buducna dufam sa v hudbe najdes v buducnosti peace
Obrázok užívateľa
01marcel01
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
33
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.03.2012

06 Nov 2012, 15:08

Okej v pohode ..miestami som čakal takú reakciu :)
Obrázok užívateľa
POEZET
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
57
Poďakovania:
0
Registrovaný:
12.10.2012

06 Nov 2012, 15:44

Já nevím jako, ale rapovat do beatu prostě není jednoduchý. Nevím jak si to tady Marcel představuje, ale realita se určitě liší od jeho představ. Tak jak umí rapovat Rest nebo Separ umí málokdo... a začátečník určitě neví kolik slov má kde být, jak dlouhá má být mezera mezi některými slovy aby vyzněly líp, atd., však si to taky někdy zkus, vem si nějakej beat třeba z Fatteova instrumentálního alba a zkus do toho nasázet prostej text, a pak uvidíš jaká je to práce! A pak to sem hoď, ať se nechlubíš jen cizím peřím :) Fakt to není jenom tak a kdybych věděl jak Ti poradit, Poezet, tak to udělám :) jinak hodně štěstí...
Obrázok užívateľa
Squirrel13
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
184
Poďakovania:
94
Registrovaný:
14.08.2010

07 Nov 2012, 10:17

Díki ..:)
Obrázok užívateľa
POEZET
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
57
Poďakovania:
0
Registrovaný:
12.10.2012

07 Nov 2012, 17:18

KeĎ si vyberieš beat tak vtedy píš do neho text a každú slohu skús do toho dávať ak nestíhaš alebo práve naopak stihať a beat ešte ide tak to bud posekaj alebo pridaj zopár slov navyše to je najjednoduchšie ale každý raper má iný štýl akým to dáva napr Decko z GR predlžuje slová a tým pádom mu to aj viac pasuje niekto dáva nehorázne rýchlo takže záleží hlavne od teba ako to dávaš a ako Ti to sedí hlavne sa nesnaž napodobovať niekoho lebo to je najhoršie vtedy si zvykneš na jeho prednes a nebudeš dávať inak...
Obrázok užívateľa
ghetto2323
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
214
Poďakovania:
4
Registrovaný:
16.06.2011

08 Nov 2012, 14:21

Diki ..;)
Obrázok užívateľa
POEZET
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
57
Poďakovania:
0
Registrovaný:
12.10.2012

08 Nov 2012, 23:01

Ale naozaj neviem či má zmysel rapovať ak sa pýtaš takéto otázky ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

09 Nov 2012, 14:37

Ale tak mňa to baví.. rap pre mňa dosť znamená..a sorry za takú otázku .. :)
Obrázok užívateľa
POEZET
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
57
Poďakovania:
0
Registrovaný:
12.10.2012

09 Nov 2012, 19:43

este jednu vec sem napisem myslim ze fester pochopil moju reakciu kedze sa tomu venuje ... a myslim ze ma pravdu proste kamo musis byt kreativny a vynaliezavy a aspon minimum hudobneho sluchu .. myslim ze to co sa pytas je uplne najmensi problem aky mozes mat ... nepojdu ti vzdy slova a musis sa vynajst nie sa hned takto pytat vies ja som sa to tiez nepytal nato dojdes casom sam cim viac budes skusat tym lepsie ti to pojde a cim viac sa tomu budes venovat pozri ak ta to fakt baví a pozres sa na seba kritickym pohladom opytas sa ma to cenu bude ma to bavit aj o par rokov ? ale vazne a pisem rad ? mam rad kreativne cinnosti ? ak si polozis tieto otazky ..kriticky sa pozres na seba bez akychkolvek lichotok smerom na tvoju osobnost a sam uznas ze to chces robit ze sa chces tomu venovat, ak ta rap naplňa a milujes hudbu ,vidis v tom zmysel aj ked sa nato pozres kriticky neni co riesit urcite sa tomu venuj nadalej pretoze ti drzim palce v pripade ze si si takto odpovedal ale fakt skus byt kreativny co sa vsetkoho tyka a hlavne sebestacny pri pisani to budes potrebovat viac ti nemam co poradit PS : for squirrel : ked do toho nevidis nepis hluposti prosim ta nevie kolik slov ma kde byt a aka ma byt medzera medzi slovy ? - nato neni ziadny recept preboha to je presne otej kreativite zalezi to na jednotlivcovi ako to poda ked sa rohodne ze da 3 slova tka da 3 slova .. proste sam si si povedal ze mu nevies poradit a čo sa tyka toho ako si to predstavujem tak si to nepredstavujem ale venujem sa tomu :) neboj ak pocuvas rap este omne budes pocut moj cas pride este budem dlho kračat vidis uz mi jebe na gebulu sa tu robim mudry .. ale nedalo mi sa ktomu nevyjadrit PS 2 : vies preco vie malokto rapovat ako ako separ a rest ? pretoze sa tomu malokto tak intenzivne venuje a vklada do toho tolko usilia ako oni dvaja peace :) ( a ozaj diky za ten napad s fatteovymi instrumentalkami urcite do toho nic nenahram ale dobre sa do nich pise )

edit: poezet drzim palce dufam ze som ta neodradil svojim pristupom ale hudbu treba brat zodpovedne :) verim ze ked sa zamyslis a zacnes zit hudbov tak sa v tom najdes vela stastia do buducna
Obrázok užívateľa
01marcel01
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
33
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.03.2012

09 Nov 2012, 21:32

Vďaka ti dosť som som nad tým premýšľal a musím na sebe ešte pracovať bez práce predsa niesu koláče ja v hudbe vidím zmysel môjho života je to pre mňa všetko..toto môžem robiť poriadne a dotiahnem to až do konca.. ešte raz vďaka za vyjadrenie :)
Obrázok užívateľa
POEZET
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
57
Poďakovania:
0
Registrovaný:
12.10.2012

09 Nov 2012, 22:41

drzim palce do buducna :)
Obrázok užívateľa
01marcel01
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
33
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.03.2012

13 Nov 2012, 17:17

Vďaka MF_Records cením si to ..:)
Obrázok užívateľa
POEZET
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
57
Poďakovania:
0
Registrovaný:
12.10.2012

26 Nov 2012, 17:54

MF records celkom sme sa nepochopili vzivote som nepovedal ze pytat sa na nieco je zle a to preco som neni ten skvely raper nema nic spolocne stym ze sa nepytam ale stym ze nerapujem dostatocne dlho a stym ze som dost sebakriticky vzhladom naco som este nic nenahral a ani sa nato tak skoro nechystam nemam v umysle sa strapnit koniec koncov mnoho dnes uspesnych raperov zacalo nahravat po pomerne dlhom case pisania textov dlhsom ako je ten moj to je jedna vec a Druha vec natom ze sa niekto pyta nic nie je zle len som tym myslel ze sa netreba pytat kazdu hlupost ale ok kazdy je iny niekto sa viac pyta niekto je viac sebestacny to je jedno musel som sa vyjadrit kedze si ma spomenul takze sorry mozno to niekto bude povazovat uz za spam .. takze definitivne natom ze sa niekto opytal na nieco neni nic zle len som tym myslel ze niekedy je lepsie byt sebestacny v urcitych veciach samozrejme ja sa tiez pytam na vela veci na vsetko co mi je nejasne / naco potrebujem odpoved bez toho b som sa v zivote nikam nepohol rovnako tak som poziadal uz mnoho ludi o radu .. a rovnako tak som uz vyssie v predoslych komentoch vysvetlil svoju reakciu ak si ma nepochopil to ma mrzi fester myslim ze chapal moju reakciu ako jeden z mala .. viac ktomu nmam co povedat kazdy si moj pristup vysvetli po svojom jednoducho som chcel tym povedat presne toto : "Ale naozaj neviem či má zmysel rapovať ak sa pýtaš takéto otázky ;) " ako som niekolko krat povedal nechcel som ho tym od nicoho odradit aj ked bola moja reakcia trochu prehnana nato ze sa iba opytal .. ospravedlnil som sa zato , vysvetlil som ako som to myslel , tebe som teraz vysvetlil ze mi je jasne ze sa kazdy clovek musi pytat aby sa pohol a ze zato nikoho neodsudzujem , no a na zaver kedze je poezet odhodlany a drzim mu do buducnosti palce si myslim ze ho to nejako nerozhodilo mozno mu to niekedy pomoze :) finish ktokolvek ak mate nejake pripomienky este ohladom mna prosim vas spravy nechcem to tu uz fakt spamovat .D na cokolvek ohladne mna vam odpoviem a vysvetlim vam moj postoj k comu kolvek :)
doplnok : život človeka je o vzdelavani osobnosti v comkolvek a teda aj o otazkach :wink:
Obrázok užívateľa
01marcel01
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
33
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.03.2012

27 Nov 2012, 12:12

MF: Nemyslím si, žeby sa nejaký 50 Cent niekedy pýtal koľko barov je v jednom riadku, žeby sa Separ pýtal NS ako dlhý je track, žeby sa Macklemore pýtal ako dávať flow, aby sa Tyler the Creator pýtal ako napísať vtipné bary, aby sa Rest pýtal jak sa robí freestyle, aby sa Idea pýtal aké slová patria do silnej lyriky. Všetko je o samostatnosti, pýtať sa ako robiť beaty ? Budiš. Pýtať sa ako hrať na gitare ? Budiš. Ale v dnešnom svete keď máš milion mc´s si aj z počutia vieš sám utvoriť obraz ako sa rapuje. Rap nie je ťažká záležitosť ako spev, samozrejme časom musíš mať flow a dobrý hlas aby si zaujal (a dobré témy a texty), ale triafať bary a podobne vie skoro každý dement (nikoho neurážam). Pýtal si sa niekedy v škole ako sa máš učiť ? Myslím, že to je trošku zbytočná otázka.
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

03 Jan 2013, 23:16

Podla mna v celom rape ked si zaciatocnik a necitis tak uplne rytmu je trafit hlavne poslednu slabiku priamo na bicie
Obrázok užívateľa
fiko13
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
38
Poďakovania:
2
Registrovaný:
02.01.2013


Späť na Pomoc



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], decoboss, Google [Bot], Seznam [Bot]