Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



§ 257aa Trestného zákona - Slovenská republika

Všetko čo sa týka grafitti a nedá sa zaradiť do žiadnej sekcie uvedenej vyššie

01 Feb 2009, 08:34

§ 257aa Trestného zákona - Slovenská republika

(1) Kto poškodí cudziu vec tým, že ju postrieka, pomaľuje, popíše farbou alebo inou látkou, potresce sa odňatím slobody až na jeden rok alebo peňažným trestom alebo prepadnutím veci.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potresce, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) hoci bol v posledných dvoch rokoch za taký čin odsúdený alebo z výkonu trestu odňatia slobody za taký čin prepustený, alebo

b) ako člen organizovanej skupiny.

(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potresce

a) ak spôsobí činom uvedeným v odseku 1 značnú škodu, alebo

b) ak spácha taký čin na veci, ktorá požíva ochranu podľa osobitných predpisov.

(4) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potresce, ak spôsobí činom uvedeným v odseku 1 škodu veľkého rozsahu.
Obrázok užívateľa
2tti-frutti
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1305
Poďakovania:
5
Registrovaný:
24.01.2008
Bydlisko:
.:BB:.::.:ZoO:.

01 Feb 2009, 10:29

Lidi mate nekdo zkusenosti se zakonem? Kdyztak napiste jaky trest a za co jste dostali. Uz bych docela rad od nekoho na tvrdo slysel jak dopadl... Kazdej rekne jenom ze je to idividualni a nebo ze na poprve me nezavrou a to je tak vsechno... Dost by me zajimalo treba kdyby me chytili u normalni bomby dostal jsem treba pokutu a podminku tak co by se mi stalo podruhe zhruba u stejne veci kdyby me chytli az po vyprseni podminky? Ale to mi asi nikdo nerekne...
Ale kdyztak se podelte diky... :gangsta: Nastesti s tim nemam zkusenosti...
Obrázok užívateľa
tzu7zahra
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
212
Poďakovania:
0
Registrovaný:
21.09.2008

06 Feb 2009, 19:11

mne sa to osbne nestalo, ale u nas v meste bola taka vacsa crew-NuTeS. raz myslim, ze Darma chytili pri s canom. chlapec mal na vyber bud dostan ne velku pokutu+nejake picov*ny ked nepráskne alebo práskne a dostane iba 1000sk,-. chalan sa posral praskol a bolo po srande. setci dostali mastne pokuti, a vraj Dalibor mali ist sedet, lenze problem ol v tom ze mal 21 a syna. ale to je picov*na iba dostal vacsu pokutu.

2tti-frutti píše:§ 257aa Trestného zákona - Slovenská republika

(1) Kto poškodí cudziu vec tým, že ju postrieka, pomaľuje, popíše farbou alebo inou látkou, potresce sa odňatím slobody až na jeden rok alebo peňažným trestom alebo prepadnutím veci.

to mi akoze zobero can?
Obrázok užívateľa
kiwinko4
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
207
Poďakovania:
0
Registrovaný:
25.04.2008
Bydlisko:
ZH

06 Feb 2009, 20:11

Tak tohle je nejakej ulet... :agree: Stejne nechapu jak to vsechno je tak debilne. Proc by melo stacit ze nekdo chycenej te uda. Dyt on s tebou nemusi mit nic spolecnyho. Nevim jakou to ma pak vahu pri procesu ale je to strasna blbost. To je jak kdybych sel udat proste nekoho koho ani neznam poradne a oni ho odsoudili...
Nechapu jak tohle muze byt prukazny pokud ten clovek neda nejaky konkretni informace...

Fu_k police and law :agrs:
Obrázok užívateľa
tzu7zahra
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
212
Poďakovania:
0
Registrovaný:
21.09.2008

07 Feb 2009, 16:44

to ani ja nechapem, a tento pribeh som pocul od 20 ludi a kazdy to povedal inak. tak som z nich vybral te informacie co sa najvac zhodovali
ale ja osobne si myslim, ze iba chytili darma on sa rozkecal, mozno povedal aj skutocne mena. ale dalib mal normalne problemi s nima(vol, doma plno skecou, canou, zajebanich veci)
Obrázok užívateľa
kiwinko4
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
207
Poďakovania:
0
Registrovaný:
25.04.2008
Bydlisko:
ZH

09 Feb 2009, 20:36

je to uplne zbytočne ... vela ludi to praveže kvoli tomu začalo robiť...
Obrázok užívateľa
salonko
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
196
Poďakovania:
0
Registrovaný:
02.11.2008
Bydlisko:
Petržalka

09 Feb 2009, 21:51

Sami kkti ale :agrs:
Obrázok užívateľa
tzu7zahra
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
212
Poďakovania:
0
Registrovaný:
21.09.2008

05 Mar 2009, 11:50

tzu7zahra píše:Lidi mate nekdo zkusenosti se zakonem? Kdyztak napiste jaky trest a za co jste dostali. Uz bych docela rad od nekoho na tvrdo slysel jak dopadl... Kazdej rekne jenom ze je to idividualni a nebo ze na poprve me nezavrou a to je tak vsechno... Dost by me zajimalo treba kdyby me chytili u normalni bomby dostal jsem treba pokutu a podminku tak co by se mi stalo podruhe zhruba u stejne veci kdyby me chytli az po vyprseni podminky? Ale to mi asi nikdo nerekne...
Ale kdyztak se podelte diky... :gangsta: Nastesti s tim nemam zkusenosti...


AloOha...som tu sice novy, ale tento paragraf je stary jak republika. Podla noveho je to §246 ale na veci to nic nemeni, akurwat definicia je trochu odlisna od toho co tu bolo napisane...Chcelas vediet ako je to v realy...Tak co je najdolezitejsie hned po tom ako ta chytia, je ist co najskor za organizaciou abo majitelom poskodeneho majetku aby na teba nepodal trestne oznamenie a dohodnut sa s nim na ne nejakej sume, kt. mu uhradis sposobenu skodu. Tato suma bude urcite nadnesena ale ver mi je to ta najlepsia a najenodnoduchsia cesta ako sa z toho dostat. Pretoze to bude iba medzi vami dvoma, ale ako nahle sa do toho zamiesa stat, zacnu sa trable a zacne pre teba platit §246. Ak sa s majitelom dohodnes urc. si od neho vypitaj nejaky pisomny doklad o tom za co si mu dala peniaze a ze nepoda na teba trestne oznamenie
(ludia su kurvy vies ako8) V 2hom prípade ked majitel na teba poda trestne oznamenie mas dve moznosti 1. Od samosudcu ti pride papier ktorý ti bude navrhovat uhradu skody a podmienku na 1rok s tým ze ak tuto podmienku porusis pojdes si na 2mesiace sadnut do lochu+bonus zapis do registra trestov, co by ti mohlo robit neskorsie pri hladani prace problemy. 2. Moznost je nepristupit na trest samosudcu a sudit sa s nimi dalej...v mojom pripade som siel za poskodenou organizaciou(skoda ze nie skor)uhradil som jej sposobenu skodu a tiez som im napisal list, v kt. sa im ospravelnujem. Dohodol som sa s nimi aby mi napisali list kde moje ospravedlnenie primaju, tak ako aj financnu nahradu a dalej nedbaju na mojom trestnom stihani(vsetky papiere-doklady si odkladaj pre sudcu). Kedze na Slovensku funguje nieco take, ze ked uz raz podas trestne oznamenie, nemozes ho stiahnut spat, moj proces pokracoval dalej...na sude som svoj trestny cin olutoval...zohnal som co najviac dokladov od organizacii ako napr. mesto, kt. sa za mna zarucovalo pretoze v mojom pripade som organizoval akcie pre mladych a tiez som vybavil legalwall...toto vsetko velmi zavazi...po 2och rokoch...ma uznali vynním z trestneho cinu, avsak netrvali na mojom potrestani, takze som nedostal ziaden zaznam do RT, akurwat som musel zaplati sudne trovy co ma vislo na 100€ a tiez ta suma poskodenej organizacii...takze muslim, ze v celku fayn...8) tot vse...Pc!
Obrázok užívateľa
AuDoOr
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
2
Poďakovania:
0
Registrovaný:
05.03.2009

22 Sep 2009, 19:47

Ja mám trocha inakšie skúsenosti a nakoniec s toho mali popiči pandle. Boli sme kupovať dozy a ked sme ich kúpili tak predavačka na nás zavolala pandle za to že zme kúpili 2 zlaté montány a 1 striebornú a myslela si že ideme sprejovať po meste. T ak pandle nás zastavili a prehladali nás (boli to mestký) našli spreje a brali nás na pándlicu. Tam prisli štátny a pozerali čo máme pri sebe kukli spreje a my sme povedali že to je na bicykle :D a oni nás pstili no mestký nám museli zaplatiť pokutu 5000 Sk za to že nás neoprávnene zadržali a ešte k tomu 5000 Sk za to že nás prehladali, Takže sme ešte aj dostali 10 000 SK a bola akcia jak hrom :D
Obrázok užívateľa
Sprite._prvok
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
128
Poďakovania:
1
Registrovaný:
26.10.2008

22 Sep 2009, 20:37

dobre prihody xd mne ssa ete nic take nestalo xd chvala bohu
Obrázok užívateľa
miky11222
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
325
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2009

25 Sep 2009, 15:21

Sprite._prvok píše:...a oni nás pstili no mestký nám museli zaplatiť pokutu 5000 Sk za to že nás neoprávnene zadržali a ešte k tomu 5000 Sk za to že nás prehladali...

Veď, ale na polícia ťa má právo zadržať na 72 hodín a prehľadať ťa môžu tiež hocikedy a hocikde pokiaľ sa im zdáš podozriví. Počas riešeniu priestupku nemôžu vedieť, či ste dačo naozaj urobili alebo nie... sa mi to nezdá, i keď to boli iba mestský policajti.
Obrázok užívateľa
2tti-frutti
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1305
Poďakovania:
5
Registrovaný:
24.01.2008
Bydlisko:
.:BB:.::.:ZoO:.

25 Sep 2009, 19:32

ale nemaju na to pravu asi ked nam platili pokutu
Obrázok užívateľa
Sprite._prvok
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
128
Poďakovania:
1
Registrovaný:
26.10.2008

28 Sep 2009, 15:03

hlavná vec že ste sa zaobišli bez ujmy na zdraví a na majetku.. a ešte ste aj zarobili :D
:joint:
Obrázok užívateľa
EMSIK1
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1307
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.12.2008
Bydlisko:
Stará Ľubovňa

28 Sep 2009, 15:26

4 2tti lenze ked sa im zdas podozrivy tak v tom pripade ak u teba nic nenajdu mozes podat trestne oznamenie kvoli neviem ako to povedat dam priklad napr.mas dredy a prehladaju tak s umyslom najst u teba travu abo nieco...chapete dufam...
Obrázok užívateľa
Senojedna
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
348
Poďakovania:
0
Registrovaný:
02.08.2009
Bydlisko:
KN 7micka gettho

28 Sep 2009, 16:09

môžeš podať trestnné oznámenie kvôli krívému obvinovaniu :wink:
Obrázok užívateľa
EMSIK1
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1307
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.12.2008
Bydlisko:
Stará Ľubovňa

28 Sep 2009, 16:23

diki nemo:D tak som myslel
Obrázok užívateľa
Senojedna
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
348
Poďakovania:
0
Registrovaný:
02.08.2009
Bydlisko:
KN 7micka gettho

17 Okt 2009, 17:31

ide aj o to ze mestski ta nemozu prehladavat, iba statni
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

27 Okt 2009, 21:47

Veď, ale na polícia ťa má právo zadržať na 72 hodín a prehľadať ťa môžu tiež hocikedy a hocikde pokiaľ sa im zdáš podozriví. Počas riešeniu priestupku nemôžu vedieť, či ste dačo naozaj urobili alebo nie... sa mi to nezdá, i keď to boli iba mestský policajti. [/quote]
mestký policajti nemaju :fuckyou: to ukazujem pandlom A.C.A.B.
Obrázok užívateľa
Atnes
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
176
Poďakovania:
0
Registrovaný:
25.09.2009
Bydlisko:
Lazy Town

28 Okt 2009, 21:53

Presne Atnes to vystihol, plne súhlasím, no ale už sa k tomu nejdem vracať predsa sa len hocčo stane v tomto "skvelom" štáte...
Obrázok užívateľa
2tti-frutti
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1305
Poďakovania:
5
Registrovaný:
24.01.2008
Bydlisko:
.:BB:.::.:ZoO:.

08 Jan 2010, 20:18

Mna tez caply toty tupacy boly sme bombovat uz sme sa vracaly domou este sme isly nieco tegnut a zrazu v tej ulicke stal chlapyk tak sme rychlo isly prec a dufaly ze nas nevidel potom sme sa otocily a videly ako vola tak sme behaly za bytovky tam sme cakaly 20 minut a jak sme vysly tak nas chitily pred mojim domom a mam stoho zapis a pokutu a este som to musel zamalovat takze tu je odkaz pre seckych zelenych :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou:
Obrázok užívateľa
SEK-THE-RIPPER
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
68
Poďakovania:
0
Registrovaný:
24.09.2009

Ďalší

Späť na Iné



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]