Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Ako a v čom robíte beaty ?

Téma v ktorej môžete rozoberať všetko, čo vás len napadne

23 Dec 2011, 23:41

Ahojte,

zaujímalo by ma ako tvoríte beaty, používate VST ? Máte Workstation ? živé nástroje ? V čom ? Aký software ?

Ja používam:

- Elektronické Bicie 2BOX Drum It Five (velmi kvalitný sound z nich ide,takmer na nerozoznanie od akustických bicích)
- Yamaha Motif Xs6 (perfektny workstation + vela presetov+apergii a nahravanie midi a ma vlastny VST Program specialne pre motif)
-Basgitara SX Vintage Jazz Bass - velmi pekny slapovy zvuk možno počuť vo videách.

VSTčka ? jedným slovom žiadne okrem motifu.

Software? Nuendo 4 , velmi kvalitny software + Audio Pluginy Waves complete bundle so super compresormi,eq,deesermi a pod.


Beaty robím asi tak že sadnem za motif a akú mam náladu , začnem hrať, hladám akordy,melodiu a už to ide,nahrajú sa stopy bicie,basy,klavir,synths,strings,brass. Poriadny mix + efekty z motifu cut off,resonance,delay a pod. Nasledne mastering doladenie pomocou eq API najcastejsie a je to. :)

Beaty mám v sekcií

beaty-podmazy-beatbox.html
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

24 Dec 2011, 01:43

Robím v Ableton live a vybavenie nemám veľke, len bratove midi klávesy M-AUDIO Oxygen 49 (asi tieto). Väčšinou poslednou dobou len samplujem, takže normálne cez sampler postrihám najzaujimavejšie pasáže a hrám si to na klávesoch a potom doupravujem klasicky myškou v piano roll. Drums robím cez Impulse kde si naťahám zvuky bicí a zahrám to na klávesoch. Potom cez Sylenth dohrám basu. Trošku začínam opäť robiť hrané beaty, ale som trochu menej zdatný v hraní na klavír takže len tak pre seba si skúšam cez Nexus hrám klavír, gitaru a pod. a ostatný postup je asi ako pri samplovaní.
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

30 Dec 2011, 22:29

beatiky. fruity loops sem tam ableton (ale yam skor dubstep atd.) doteraz som vsetko jeblal z klavesnice na notase :D ale na vianoce som si pod stromcek objednal akai mini 25 takze uvidim co s tym zrobim... vst-cko najcastejsie SYTRUS ... peeace!
Obrázok užívateľa
1adamm115
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
257
Poďakovania:
0
Registrovaný:
24.06.2008

01 Júl 2013, 14:34

Workstation - Yamaha QS300
DAW - Cubase 7
VST - Bicie: Battery 4, EZ Drummer, Groove Agent
zvysok: Halion 4 (hlavny VST), Retroloque (vintage zvuky), Padshop (slaky, pady..), The Grand (piana, klavire), rozne mensie...,

A ako robim beaty - tak beaty nerobim - v tom ponimani ze beat je opakujuca sa slucka. Robim hotove songy tak aby bolo jasne kde asi su slohy a kde refren, davam si pozor na to aby song nebol nudny (nemyslim tak ze niekto nepocuva pop tak ho pesnicka nudi). Inspirujem sa najcastejsie nejakym zvukom
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

01 Júl 2013, 22:29

DAW - FL10
VST - SF2s a občas Nexus
Obrázok užívateľa
FreedO
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
204
Poďakovania:
8
Registrovaný:
22.02.2013

02 Júl 2013, 12:52

update:

Workstation: Yamaha MOTIF XF6
Drumpad: NI Maschine Mikro MkII
Monitory: KRK Rokit5

tot vše
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

23 Júl 2013, 19:48

FL...kedysi 9 ale vymenil som za 10...
Obrázok užívateľa
soy
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1823
Poďakovania:
4
Registrovaný:
05.06.2010
Bydlisko:
Košice


Späť na O všetkom



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot]