Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



AKO LEGALNE PREDAVAT BEATY?

Neviete si s niečím poradiť?

01 Nov 2011, 21:06

Nevedeli by ste mi poraidt? Podla tohto clanku :
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
sa asi mam nejak zaegistrova ako producent legálne...Nechápem :wink:
Obrázok užívateľa
INmOmMeNt
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1076
Poďakovania:
0
Registrovaný:
26.03.2009

02 Nov 2011, 17:43

u nas je tusim nejake zdruzenie umelcov alebo tak nieco, neviem presne, ale ak to chces predavat legalne, je nutne sa spytat, ci si tym naozaj dokazes kazdy mesiac na seba zarobit. pretoze si budes musiet platit sam odvody, a z kazdej predanej veci budes musiet odvadzat dan, nehovoriac o tom ze ak nieco samplujes, potrebujes na pouzitie samplu autorske prava, ktore ti vacsinou nahravacie spolocnosti a vydavatelstva nedaju zadarmo..cize ak hudbou nespravis minimalne 800 E mesacne, tak sa nad tym ani nezamyslaj...
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

03 Nov 2011, 16:10

Ale ak niekomu predam moj beat- cely hrany cez net len? Aj vtedy treba platit odvody? :D Myslim ak mi da dany clovek za beat hudbu a pouzije ho ako uzna on za vhodne.
Obrázok užívateľa
INmOmMeNt
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1076
Poďakovania:
0
Registrovaný:
26.03.2009

03 Nov 2011, 20:07

ked sa registrujes ako umelec musis platit odvody ci nieco predas alebo nie kazdy mesiac, tak jak aj zivnostnici. ja byt tebou tak to nejak moc neriesim, proste predam beat a hotovo, koho sere ze je to akoze "nelegalne"?
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

05 Nov 2011, 23:48

A ked si pozies tie najkvalitnejsie profily na soundclicku, tak mas predaj beatov vsade rozdeleny na leasing, premium, exclusive a pise sa tam o nejakych pravach ktore vlastni producent, tu to mas napr:
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
Ako to funguje?

:::Auto EDIT (anti-dvojitý príspevok):::

Alebo tu sa spomina, ze ak si niekto kupi ten beat, tak ma k nemu licenciu, ze moze z toho songu predat 2 000 ks, atd :
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
Aka zmluva na to existuje? Chcel by som si totiz postupne budovat soundclick
Obrázok užívateľa
konex223
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
30
Poďakovania:
0
Registrovaný:
10.08.2011

06 Nov 2011, 11:10

no to zalezi od producenta, napr. moj kamos si kupil beat od producenta annodomini s tym ze zaplatil najnizsiu sumu, a dostal licenciu na to ze ten beat moze pouzit na demo alebo mixtape, ale popritom annodomini ten beat moze dalej predavat. ja som sa stretol s takymi producentmi ze to mali rozdelene na normalne beaty, to znamena ze tam bola cena napr. 10 E za beat ale mohli ho predavat stale dookola, a potom mali exkluzivne beaty, a tam uz bola cena napr. 200 E, a ten beat ked si si kupil tak bol uz len tvoj a mal si istotu ze ho nepreda nikomu dalsiemu. ale ako vravim, to vsetko zalezi na producentovi, ako si poriesi tieto veci
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

06 Nov 2011, 12:25

diky moc takze mne netreba mat na to nejaku zmluvu? Ale hadam nieco treba, aby bol dokaz, ze ten beat kupil dany clovek len na mixtapove pouzitie a tak
Obrázok užívateľa
INmOmMeNt
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1076
Poďakovania:
0
Registrovaný:
26.03.2009

07 Nov 2011, 16:59

no ja som nikdy neriesil ziadne zmluvy, reperovi som poslal ukazky a ked mi poslal love, poslal som mu naspat beat alebo beat vo forme zvukovych stop, a hotovo, a je mi jedno ci to pouzije na demo, mixtape, album alebo to vobec nepouzije. ono je to cele o dohode medzi producentom a reperom...neviem ako to presne funguje u nas medzi znamymi producentmi, ale napr. kamos si kupoval dva beaty od ramona a tiez mu len poslal love a ramon mu poslal beaty, ziadna zmluva, nic..
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

07 Nov 2011, 18:28

este je tu jedna poznamka..... nemas legalni soft??? nemuzes prodavat beaty ani pod smlouvou
Obrázok užívateľa
Stvoritel
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
643
Poďakovania:
1
Registrovaný:
12.12.2008

08 Nov 2011, 16:23

to je pravda, existuje ale jedna cesta ako sa dostat lacno k softu, vacsinou ku kazdej dobrej zvukovej karte dostanes aj soft, ci uz je to cubase alebo pro tools..
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

08 Nov 2011, 19:11

Hm ja som dostal ku klavesom na CD Abletov Live, ale nepouzivam ho, lebo najvia mi sedi flko a to asi ku zvukovke nedostanem nikde ze? To len osobitne kupit
Obrázok užívateľa
konex223
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
30
Poďakovania:
0
Registrovaný:
10.08.2011

09 Nov 2011, 20:56

presne tak
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

20 Dec 2011, 10:15

A ako to je ak chcem mať VIP Soundclick, nahádžem tam napr. 150 svojich beats do playeru, zriadim si paypal a dám že premium beats to znamená na mixtape alebo demo do 2000kopií dám cenu 25 eur, a exclusive že beat dostane iba ten kto si ho kupi a dalej ho nemože mať nikto iný. Musím sa registrovať alebo zriadiť si živnosť ? Ako to celé funguje
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

21 Dec 2011, 15:56

neviem presne ako to funguje na soundclicku, tam si asi treba precitat nejake ich pravidla. a co sa tyka toho aby to bolo legalne u nas tak bud zivnost alebo sa nejak registrovat ako umelec, ale tiez ti neviem uplne presne poradit
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

21 Dec 2011, 16:18

A nevieš náhodou ako funguje aby mi soundclick zriadil www.ninobeats.com napr. ale prepne to ludi na soundclick ?
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

21 Dec 2011, 22:54

no to funguje tak ze si tu domenu zaregistrujes, to stoji tusim 30 E rocne, potom si musis vyriesit nejaky hosting, cca 10E mesacne a tam si potom cez html kod nadstavis presmerovanie na soundclick
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008


Späť na Pomoc



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]