Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Ceny CD - odzrkadľujú kvalitu ?

Téma v ktorej môžete rozoberať všetko, čo vás len napadne

17 Feb 2011, 21:53

Zdravím, táto téma ma napadla, práve kôli tomu, že kopec raperov sa sťažuje, že warez (fórum download linky, uploaderi) zabíjajú hudbu, je to ozaj tak ?
Nechcem sa dotknúť žiadneho autora trackov, človeka čo tvorí a pod... ale ak si zoberiem na porovnanie (len čisto môj názor čo je kvalita a k tomu vhodná cena)

tak : DNA - REVOLUCIONAR, ČISTYCHOV - REP/EVOLÚCIA sú podľa mňa lacné a na zvučné meno, kvalitné tracky a aj dizajn ozaj kvalitné CD, ktoré je dobre podporiť kúpou, pri cene 10 €

píšem to preto, lebo 2D, sú podľa mňa chalani overení rokmi a sú kvalitou, na druhej strane kopec "nováčikov" a ich EP, alebo aj regulárne albumy sú v cenovej relácii povedzme 15 €.

v čom je ten rozdiel ? kto zabíja hudbu, na jednej strane aj rozšírený download mp3 z netu, na druhej strane prehnané ceny, a nenažranosť, možno aj vidina rýchleho zisku...

pozrite si napr :
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

niektoré albumy sú podľa mňa prehnané cenovo, a nieje to chyba shopu, ale skôr toho raperov, lebo shopy nejaké enormné sumy z týcho diskov nemajú. (tento link berte len ako príklad cenových relácii, môžte si to pozrieť aj inde)
Obrázok užívateľa
r3sp3ct
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
486
Poďakovania:
6
Registrovaný:
15.05.2010

04 Apr 2011, 11:20

Reagujem trochu neskoro, ale až teraz som si to všimol. Mne sa zdá, že u mnohých je to spôsobené tým, že proste musia vrážať do štúdia, mastru, beatov veľa penazí. A keď si zhodnotia, že koľko by malo asi tak stáť CD a koľko sa predá, tak im výjde cena vyššia ako nejaké albumy od 2D. Musíš si, ale pozrieť, že 2D (ak sa nemýlim) majú ako tak kontakty a proste majú beaty možno aj zadarmo a takisto štúdio atď. Aj keď mnoho ľudí čo majú na EP vysoké ceny to robia možno aj preto, že chcú rýchlo a veľa zarobiť. Odrádza ma to od kúpy, ale tak to je ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

04 Apr 2011, 11:51

uplne suhlasim s r3sp3ct, niektore tie ceny su doslova zarazajuce, a niektore albumy napoak su len za 10e eur a podobne, pripadne aj menej
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

04 Apr 2011, 13:08

Ja len nepochopim tych 90% akoze umelcov, kt. vrazaju peniaze do studia atd atd a pritom su len sedy trapny priemer, nula bodov a nic co by bolo nieco extra. A potom nariekaju ze nemaju predaj. :lol:
Obrázok užívateľa
JohnnyMnemonik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
193
Poďakovania:
1
Registrovaný:
19.03.2009

04 Apr 2011, 13:10

Pôvodná cena normálneho CD(keď ho vyrába nejaký kvalitný Label) je 3€(aj s podtlačou a dátami).
Keďže má tá nejaká skupina aj meno a fanúšikov tak prečo nie?
Cena sa môže odzrkadliť aj na účele CD. (napr. ja idem venovať CD chorým deťom)
Ďalej ako povedal Fester. Musia platiť beaty,master,štúdio.
Obrázok užívateľa
BANANK000
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
599
Poďakovania:
4
Registrovaný:
12.12.2009
Bydlisko:
Trnava :)

04 Apr 2011, 13:22

JohnnyMnemonik píše:Ja len nepochopim tych 90% akoze umelcov, kt. vrazaju peniaze do studia atd atd a pritom su len sedy trapny priemer, nula bodov a nic co by bolo nieco extra. A potom nariekaju ze nemaju predaj. :lol:


To sú tí tzv. samochválenkári :D
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

04 Apr 2011, 21:58

No co já můžu povídat za českou scénu, tak si myslim že cenově ty CDčka jsou na výborný úrovni. Jen je tu prostě věčnej boj 1g trávy vs 1xCD.

Určitě když se kouknu na lidi, co dělaj hodně kvalitní muziku i třeba undergroundově, tak ti prodaj CD za 60Kc což je parádní cena. Jinak málokdy tu jde CDčko z hip hop muzikou nad 300kč a to je podle mě nádherná cena.

Jenom lidi nechtěj kupovat a podporovat a ta kvalita tady je. Hodně lidí servíruje třeba na desce plnohodnotnejch 20 tracku (2 hodiny zabavy) a ti je proste hodně muziky za málo peněz. A to ty lidi vrážej prachy do studia masteringu atd. Chce to víc podpory od fanoušků, ale nejenom kupování alb. Bohužel lidi přestávaj chodit i na koncerty, což je škoda
Obrázok užívateľa
Stvoritel
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
643
Poďakovania:
1
Registrovaný:
12.12.2008

06 Apr 2011, 16:47

no mnohi priemerny inteprety maju predrazene svoje nosice , najviac ma zarazi ked je tma povedzme len nejakych 11-12 skladieb , z toho odpocitam pripadne intro outro a nejaky skit hned sa to zrazi na tych povedzme o skladieb , z toho povedzme ze polovica ma neoslovuje vobec a druha polovica je taka ze da sa vypocut ale inak nic moc , a taky album sotji viac ako 10 eur , smiech :D velakrat su to taky co repuju tri roky a chcu sa pusat do vlekych projektov , samozrejem su nedockavy nemaju zajem do toho na zaciatok aj nieco vrazit , ked si zpberiem ze mukiho EP (mimochodom nenormalne kvalitne) som si kupil za dakych asi 6 eur , a ten clovek do toho vrazil myslim si dost velke peniaze , vstcka , nejaky hardware , dalej nahravanie , sams i to vsetko porobil zmastroval a na vlastne naklady aj vydal a pod svojou znackou nepotreboval na to nejaky znamy shop , a ludia maju zaujem o jeho nosice , aj o jeho singel ktory spravil s planet asia , tiez o ten singel velky zaujem aj ked su na nom len tri skladby a stoji 6 eur , ale to je to kvalitka !!!!

stvoritel : 20 tracku 2 hodiny zabavy ..... ak ta smiem opravit na cd sa zmesti maximalne 90 minut zabavy (ak to ovsem niesu mp3)
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

07 Apr 2011, 09:08

Ty si jako myslíš že Originál CDčka jedou na devadesáti minutovejch CDčkách jo? :) mno dohadovat se nebudu. 2 hodiny bylo dost nadsazený ale je spoustu alb ktery jsou na jednom nosiči a jedou víc jak 90 minut :)
Obrázok užívateľa
Stvoritel
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
643
Poďakovania:
1
Registrovaný:
12.12.2008

07 Apr 2011, 11:51

v zivote som nevidel audio cd ktoreho dlzka presahuje 90 minut , teda nejbr 2 malo nejako 91 minut asi a bolo to uplne plne
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010


Späť na O všetkom



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], kano99, Seznam [Bot]