Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



CHCEM SA VENOVAT RAPU ALE NEVIEM AKO ZACAT

Neviete si s niečím poradiť?

04 Feb 2012, 00:34

Mal by som nejake otazky ohladom rapu...

ako začat aby som bol dobry ..mam sice len 15rokov a pred sebou ešte vela rokov ale ako sa viskillovať aby som mal dobry flow a tie vecičky a vysvetlili by ste mi čo znema master alebo sampling a take veci okolo toho DAKUJEM
Obrázok užívateľa
EL-PATRESO
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
16
Poďakovania:
0
Registrovaný:
23.01.2012

04 Feb 2012, 09:22

Master hovorovo alebo spisovne mastering je finálna fáza ked je už nahratý rap do beatu a je z toho zmixované wavko tak sa ide na mastering aby bol zvuk fajnovy.
Sampling je technika tvorenia beatov tým že producent nájde skladbu od iného interpreta vystrihne určitú časť , upraví ju podla predstáv a dorobí bicie a dalšie zvuky alebo nástroje
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

04 Feb 2012, 09:47

bratm vela zdaru, ale moc sanci ti nedavam... :notangel:
Obrázok užívateľa
Nessbeal
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
4546
Poďakovania:
20
Registrovaný:
23.08.2010

04 Feb 2012, 10:02

A ako mam zlepšiť flow ....a ako sa zlepšiť v pisani textov ???
Obrázok užívateľa
EL-PATRESO
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
16
Poďakovania:
0
Registrovaný:
23.01.2012

04 Feb 2012, 22:11

Nemuzes chtit vsechno hned. Chce to hodne hodne hodne a hodne casu. Zmeny uvidis treba az za rok,dva :)
Obrázok užívateľa
pulsik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
112
Poďakovania:
0
Registrovaný:
10.04.2009

04 Feb 2012, 22:42

Talent, trening...nič iné netreba, skusat skusat skumat a stale skusat nahrat pocuvat vychytat chyby a zas dokola
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

05 Feb 2012, 09:17

okej Diki :) :) važim si vaše rady
Obrázok užívateľa
EL-PATRESO
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
16
Poďakovania:
0
Registrovaný:
23.01.2012

09 Feb 2012, 11:47

zober si to tak, ze vacsina raperov sa presadila az po dlhych rokoch treningu. .... flow si zlepsil len rapovanim, nic ine sa na to vymysliet neda. a zlepsenie textov, ich pisanim, pripadne citanim knih ak mas slabsiu slovnu zasobu a tak :-)
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

09 Feb 2012, 20:22

Netreba sa vzdať aj keď to nejde ako si to predstavuješ.. :) Ak to chceš robiť vážne..tak to bude dobré..ale ak budeš počúvať iných, že je to hovadina..tak to aj tak bude..lebo ich počúvaš.. :)
Obrázok užívateľa
AmígO
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2625
Poďakovania:
2
Registrovaný:
25.03.2011
Bydlisko:
Španielsko

11 Feb 2012, 08:34

Ja to robim zo srdca :) všade pišem texty a rapujem doma v škole ked idem v autobuse všade ...Dakujem za rady :) velmi my to pomože a ja si to važim :)
Obrázok užívateľa
EL-PATRESO
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
16
Poďakovania:
0
Registrovaný:
23.01.2012

13 Mar 2012, 09:14

tak tak , zlepšíš sa len keď budeš na sebe pracovať
Obrázok užívateľa
ymen
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
6
Poďakovania:
0
Registrovaný:
08.06.2008

04 Okt 2012, 00:04

Ako dobry nezacnes musis sa "vyskillovat" ja som zacal pisat v 13stich rokoch a v 14 som sa odvazil nahrat prvy trek na mikrofone zo supermarketu a nahral som na cnn - incivible instrumentalku :D
Potom som to pustil vskole a pacilo sa to chlapcom aj ked nazor asi nebol moc objektivny kedze som to pustal kamaratom.Teras mam 16 a cez prazdniny 2012 som nahral 3 tracky viac menej dema ktore sa zase vsetkym kamaratom pacili ale neodvazil som sa to dat na net lebo som sa bal ze sa strapnim :D a kvalita zvuku nebola tez najlepsia.Teras mam od kamarada pozicany mikrofon a makam na novych trackoch ktore uz budu dufam s dobrym zvukom aby tam bolo citit aj flow.Chcem ti len povedat ze nemozes cakat ze hned budes dobry ze napises prvy text a bude to hnet hit.Musis nato par rokov trenovat pocuvat vela repu a davat si preseba najprv len tak ked ides domv napr zoskoly.Hlavne to nerob ked niekto ide okolo aby volado nezavolal do blazninca :D.A nechcet natom zarabat a ine picoviny.Ja to skusam robit hlavne preto lebo mam dobry pocit ked niekomu pustim svoj trek (zatial len svoje demo) a on mi povie ze dobre repujes pokracuj vtom. Takze tak.
Obrázok užívateľa
Tastig
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
72
Poďakovania:
0
Registrovaný:
15.09.2012
Bydlisko:
Blava

15 Okt 2012, 15:25

napiš jestli budeš mýt zajem o beat :-)
Obrázok užívateľa
Juicy
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1315
Poďakovania:
54
Registrovaný:
01.08.2012
Bydlisko:
Karvína

15 Okt 2012, 19:29

Je to hlavne otom aby si sa tomu oddal a venoval sa tomu aktívne ak to chceš fakt robiť. Ak to chceš robiť ako spirit v poslednom roku tak choď na verejné wécka v tvojom meste, počúvaj ako hovná padajú do misy a podla toho sa inšpiruj ;) A máš text ako spirit

( podte zožerte ma za môj názor )
Obrázok užívateľa
patrs
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
146
Poďakovania:
0
Registrovaný:
05.02.2012

16 Okt 2012, 13:52

"rýchla doba vyžaduje rýchly prístup :)" Nemožeš hned siičko naraz,ani jeden z interpretov nedostal hned stryktný rap,flow,skillz a pod., časom sa treba zdokonalovať vo vývoji. Rozširuj hlavne svoju slovnú zásobu , čítaj hlavne vela článkov,kníh,aktualít. Je moderná doba ked už začínajúci "rapperi" majú prístup ku všetkému. Začni písať texty,netreba nahrávať hned prvý text!!,ak si už budeš istý že stým možéš výjsť na povrch o.k,ale netreba to siliť.,pretože ked vydáš prvú pesničku pod nou sa aj zapíšeš,treba rátať aj s pozitívnymi ohlasmi ale aj negatívnimi(HATERS!) ,, Drž sa , držím ti palce dúfam že si stoho niečo zobereš :)
Obrázok užívateľa
Don Adko
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
65
Poďakovania:
5
Registrovaný:
16.01.2010


Späť na Pomoc



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]