Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Crewní Skupina a ich Back in the Dayz

Rozhovory s osobnosťami zo scény

20 Sep 2015, 12:24

Crewní Skupina a ich Back in the Dayz.

Zdravím Bandu Crewní Skupinu, môžete sa nám trochu predstaviť aby sme sa dostali väčší rozhľad o vašej Crew. Je vaša Crew o akej si pokrvnosti v ktorej ste našli spoločne sa názorovo pozerať na Hip Hop kultúru, alebo sa skôr zameriavate na sólovú tvorbu v ktorej občas predstavíte spoločne svoj Raprazent ?

Zdravíme , no víš my jsme trochu Banda divná a moc lidí nás nechápe, vlastně občas nechápeme ani sebe , proč že to děláme tu starou old schoolovou muziku, která už je ''prý,, mrtvá ? Naše srdce stále bijí pro Boombap a nápad založit Crewní Skupinu, byl asi jediným správným krokem .Chceme udržet Hip Hop a jeho kořeny na úrovni, kterou měl v 90's letech.

K.O.nty je moravák naplavený v Praze co si přijel zažít ten ruch velkoměsta, má za sebou tři sólová alba a muzice se věnuje od roku 1999 .
Febio je pětadvacetiletý freestyler promotér akcí a dobrý producent. Momentálně chystá druhé sólo CD, které do konce roku vyjde pod značkou Studio Raprák.
Foggy Fogosh rodilý pražák, který se aktivně věnuje muzice od roku 1997 a dále taky produkci a hlavně graffiti. Společně s Raff Da Scarface vydali album SCUR - Periféie.
Do našeho projektu ještě patří Juphátor. Zatím bez vydaného alba, ale se spoustou nejen sólo skladeb, který se, ale bohužel odstěhoval zpět na moravu.

Teraz prednedávnom som mal možnosť vypočuť vaše Tracky na Soundcloude, ste banda čo miluje spájať Underground & Boom Bap a 90 roky, ktoré sú vám asi veľmi blízke, ste taký Old Schooleri čo vaše špinavé beaty sú tak veľmi chytľavé, že má človek chuť pohupovať pri každom vašom Rape? Robíte naozaj Originálny Rap ale aj tak beaty skvelo zapadajú do seba ako je to možné, že akú alchýmiu používate k vašej tvorbe čo vás posúva robiť agresívny pouličný Old School Rap?
https://soundcloud.com/crewn-skupina/crewni-skupina-reknete-syyr-featcass-pajada-no-master

Febio: Protože to tak cítím.
Fogosh: Blázne..Jsem stejně starej jako ty, tak si odpověz sám ,(smích),jelikož se obklopuju mladými mc's, tak si jako oldschooler občas připadám, ale tenhle titul přenechám jiným .Děláme beaty, které nám sedí a jelikož je málo producentů co by dělali podobné věci, tvoříme si je sami.Snad dobře ..
K.O.nty: já k tomu můžu říct jen jediné, že kdyby mě bavilo Country, tak dělám Country...

Veľmi dobre znie pri vašom Rape počuť zvuky sprejov a Graffiti ako podporujete vaša Banda, je to pre vás veľký odkaz ktorý nosíte v sebe, alebo je to skôr že ešte u vás sú Mcs ktorý aktívne robia Graffiti v Prahe?

Fogosh : Když řekneš graffiti jsem jak pejsek co chce hračku. Dělám to už spousty let a poslední roky makám na různých projektech, workshopech a pod. Učim děcka základy graffiti a hlavně hip hopové kultury.
Febio: Já jsem vždy podporoval všechny elementy Hip hopu a však v tomhle směru se mi moc nedařilo i přesto, že jsem pořádal akce, jejichž základem bylo tvoření Grafitti, jako třeba Write or Die. Vše je to jedna kultura kterou miluju, i když v tom nejsem plně zkušený.
K.O.nty: Osobně jsem zkoušel pár věcí, ale nemám talent na sprejování. Mám k tomuhle umění, ale velký vztah.

Ako vnímate Zulu Nation , pre mňa je ich odkaz zreteľne jasný, a tým značne sa aj vaša Crew podobá priniesť poslucháčom takýto podobný odkaz , na ktorý by sa nemalo zabudnúť len v spomienkach nostalgických, ako to celé vnímate Crewní Skupina, je čas vrátiť opäť Hip Hop k "Back in the Dayz"?


Fogosh: Zulu je rodina. Zulu je všechno proč v tomhle životě žiju, proč vnímám Hip Hop jako kulturu, jako celek.
Byl tu pokus o založení chapter /CZ/ společně s Annou Oravcovou a dalšími, ale bohužel to nevyšlo.Sdílím celou myšlenku Zulu Nation a respektuju jeji zákony.
Febio: Zulu nation pro mě má velký význam skrz zrod celý reggae i Hip Hop scény, protože vždy bojovaly za práva lidí i hudby. Velký respekt všem co se k tomu přidaly a doufám že tento odkaz se nikdy nesmaže.
K.O.nty: Cítím velký respekt k Zulu Nation. Evoluci nezastavíš a už i oni se asi s tím smířili, když přijali mezi svého člena Lil Jona, což podle vyjádření spousty legendárních raperu není zklamání jen pro mě. Ale je dobře, že stále fungují a snaží se předat i něco z minulosti...

Pri tracku "Nádech výdech" ma zaujal váš featuring od formácie Kool Hood, čo sa mi podarilo zistiť info o tejto crew, je to že sú zo Švédska, ako sa vám podarilo zrealizovať toto video. Už sa dlhšie poznáte s nejakých akcií u vás Čechách alebo ste ich oslovili a vzniklo toto video, či to bola skôr podobná myšlienka akou je Rap a Graffiti?


Vše vzniklo náhodným setkáním v Praze , když jsme dáváli freestyle cypher na ulici. Náš rap se donesl až do uší Bonza, který v tu dobu byl v čechách na prázdninách a tak neváhal a směle se k nám přidal. Neuběhl ani půlrok a Bonzo přijel i se svými kumpány /Supreme a LiL D / nahrát společný track a rovnou natočit i klip.Byl to nezapomenutelný týden s KooL HooD . Asi za další dva měsíce je K.O.nty pozval do svého rodného města Frenštát pod Radhoštěm , kde vystoupili jako headlineři. Jsme stále v kontaktu.

Otázka na K.O ntyho, kto ťa na začiatku v Rapu ovplyvňoval nebol to náhodou Chaozzz čo ťa najviac oslovil lebo je tam určitá spojitosť Rapu? Alebo je pre teba tento prejav slovnej Lyrik najbližší?
Viem že Foogy Fogosh mál featuring s Bas2som v tracku "Drolí Se Drolí".




K.O.nty: Když Chaozzáci začali, tak já byl ještě fracek co se o muziku nějak nezajímal. Až na přelomu roku 99 se ke mě dostaly první klasické alba z Ameriky a hned mě to natolik oslovilo, že jsem měl chuť dělat i své věci a tak se i stalo.
Fogosh: S Bassem jsme tu pecku taky dělali pěkně dlouho, je to hroznej puntičkář , ale jsem rád, že jsem ho po hodně dlouhé době donutil zase rapovat.

Veľmi by ma zaujímalo kto u vás robí beaty, lebo sú veľmi značne identicke vôňou starého Undergroundu, má to rukopis jedného alebo viacerých beatmeakerov vo vašej Bande na starosti?

Beaty dělá převážne Fogosh pak Kornout,Mirage,APZ a Phoenicz.

Máte dosť featuringov s Európy, ako celá Crew ale aj sólo veciach sa množia veľa neznámych mien, kde a s kým ste najďalej urobili spoluprácu, najde sa aj u vás spolupráca odkiaľ Hip Hop zapustil koreňe?

Fogosh: Ty kontakty se mi množí už leta, a udržuji stále oheň pro další spolupráce. Např. Virus do underground /Portugalsko/, Bisco Smith /NYC/, First and Last /GB/ a další. Ale spíš mám zálusk na české jako jsou třeba Manželé.
K.O.nty: Vše vzniklo, tak nějak časem a i náhodným setkáním, jako třeba v případě KooL HooD (SWE) nebo Jonek DWT (PL). V únoru jsem se zúčastnil ve Francii evropského projektu All 4 One, kde jsem posbíral další kontakty a nahrál trecky s lidma s Anglie, Francie, Švédska a Belgie.

Boli ste už niekedy na Slovensku na nejakých Rap akciách, alebo ste zatiaľ neboli oslovení, alebo sa skôr zameriavate na akcie u vás Čechách?


Fogosh: Jako Crewní Skupina bohužel ne, ale za sebe se musím přiznat, že ano. Hrál jsem v klubu Intergalaktická obluda a v klubu Za zrkadlom na Petržalce. Krásný místo, však jsem taky z Jižáku.

Môžeme do budúcna očakávať od Crewní Skupiny spoločný album, alebo stále ešte nie je ten správny čas na zrealizovanie a spropagovanie vašej spoločnej pouličnej myšlienky?

Už se to kutí ! Doufáme, že do konce roku budeme mít nahrané všechny tracky a na jaře bude hotový mastering a veškeré promo. Na každém tracku se objeví featuring, né jen s lidmi z ČR, ale i z Evropy. Ponese se samozřejmě v duchu Boom Bapu a pořádnýho striktního rapu.

Posledná otázka, aký odkaz by ste chceli pre pozorovaľov na HipHopFórume.sk priniesť, ako sa majú podľa vás pozerať na Hip Hop?

Fogosh: Přemýšlím nad tím nejlepším co říct, ale napadá mě snad jen jedno. Mějte stále hiphop v srdci a pomáhejte druhým, učte se nové věci a nepodléhejte drogám ..
K.O.nty: To je těžké, prostě každý má to svoje. My nechápeme ty novodobé a oni zase nás. Nikomu nic do hlavy cpát nechci. Hlavně se mějte rádi...
Ahoj a díky za podporu ..CREWNÍ SKUPINA

Chcem veľmi poďakovať za Interview od Crewní Skupiny a pevne verím že ešte v ich čas na kvalitný Undergroundový album sa publikum dočká v plnej kráse.

Peace
Obrázok užívateľaNob

Späť na Rozhovory



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]

cron