Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Domácí nahrávaci studio

Neviete si s niečím poradiť?

01 Jan 2012, 19:11

Zdravím lidi, mám takový problém a nemám nikoho kdo by mi poradil nebo pomohl, tak se obracím na vás, chci si udělat doma takové menší nahravaci studio čístě jen na rapovaní a vůbec nevím co k tomu pořídit a v jaké kvalitě a podobně. Tak vás prosím jestli by mi někdo zkušeny pomohl to nějak sestavit a poradil by mi co koupit. Díky :yinyang:
Obrázok užívateľa
Dreamen
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
223
Poďakovania:
0
Registrovaný:
14.07.2011
Bydlisko:
Nový Jičín, ČR

01 Jan 2012, 22:03

tu máš nejaké články...
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Snád pomôže. :)
Obrázok užívateľa
BANANK000
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
599
Poďakovania:
4
Registrovaný:
12.12.2009
Bydlisko:
Trnava :)

02 Jan 2012, 22:12

uz to tu bolo par krat riesene, pohladaj v starsich temach
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

03 Jan 2012, 16:56

Dreamen píše:Zdravím lidi, mám takový problém a nemám nikoho kdo by mi poradil nebo pomohl, tak se obracím na vás, chci si udělat doma takové menší nahravaci studio čístě jen na rapovaní a vůbec nevím co k tomu pořídit a v jaké kvalitě a podobně. Tak vás prosím jestli by mi někdo zkušeny pomohl to nějak sestavit a poradil by mi co koupit. Díky :yinyang:



V prvom rade:

Treba vyriešiť ako tak akustiku, nejake tie ihlany alebo rockwool, aby si nemal az taky hall.

2,

Dobry mikrofon, ja pouzivam MXL 2006 bola nanho nahravana tato vec od RelativnyPojem:
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

(MAL SOM SEN)

3,
Dobra zvukova karta, ak iba cisto rap staci 2vstupova s phantom napajanim +48V, ja pouzivam FOCUSRITE SAFFIRE PRO 14 FW.

4,
Dobre sa naucit ovladat kompresor,deeser,eq a hlavne nastavenie vstupneho gainu na zvukovke.

5,

Kvalitne neardfieldy (monitory) a dobre sluchatka uzatvorene aby ked budes rapovat neprehucavali do akapely.

6,

Pop Filter, dost dolezita vec ak chces mat nahravku cistu a aby nevyskakoval gain z P,S.

7,

Zvolit si kvalitny SW (nuendo,cubase,logic)

8,

Naucit sa ako tak miesat (mixovat). Je to najdolezitejsia cast. Tam dorobis vsetky efekty,delay apod.

9,

Spravit pocuvatelny master :) (MASERATI GRP STEREO) velmi kvalitny plugin od waves.

10,

Trenovat , skusat, nebat sa. Kazdy raz zacinal :wink:
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

04 Jan 2012, 03:00

Super rady Nino len neviem či mu až tak išlo o master a podobne :) Asi skôr a vecičky na nahrávanie :) Lebo napr. ja v budúcnosti chcem tiež niečo kvalitné zostaviť, ale na master a podobne by som si až netrúfol :)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

04 Jan 2012, 16:08

Poradil som tak všeobecne ako to robim ja zatial. Nech kym skončim s hip hopovymi beatmi odovzdam rady dalej
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

05 Jan 2012, 21:20

Díky, díky a ještě jednou díky! A hlavně Ninovi že si našel čas to takhle rozepsat dost si mi pomohl a myslim že i do budoucna:)
Obrázok užívateľa
Dreamen
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
223
Poďakovania:
0
Registrovaný:
14.07.2011
Bydlisko:
Nový Jičín, ČR

13 Jan 2012, 20:45

Ahojte.
Tak ja som na tom podobne ako Dreamen.
Chcel by som začať rapovať. Podla tohto návodu a istej rady som si našiel nejaké veci čo si kúpim:

Majk:
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

-aký naň máte názor ? Oplatí sa za tú cenu ?

Pop Filter:
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Slúchadlá už nejako poriešim sám, ale chcel by som poradiť nejakú fakt excelentnú zvukovku s phantom vstupom. Samozrejme do hladiny nejakých 200 euro.
Dakujem.
Naposledy upravil dr.dre dňa 14 Jan 2012, 21:54, celkovo upravené 1
Dôvod: odkazy do [code]
Obrázok užívateľa
Hyro
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
25
Poďakovania:
1
Registrovaný:
14.06.2011

14 Jan 2012, 10:32

sevas, ten majk vyzera byt dost v pohode, urcite bude mat krasny cisty zvuk, aj ten popfilter vyzera kvalitne. ak chces nejaku zvukovku do 200 E tak odporucam bud M-audio Fast Track (tu mam doma, cena 100 E), ma dobry zvuk, ale ak mozes investovat kup Saffire 6 USB ta stoji nieco pod 200 E, mal som ju doma na skusku a je to fakt pecka. nezabudni potom este na stojan a kable, a ak chces nejake dobre sluchadla za nizku cenu tak odporucam Philips SHP 2000, na nahravanie su perfektne a maju dobry zvuk aj co sa tyka basov, cena cca 15-20 E, kupoval som ich v Nay-ku
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

14 Jan 2012, 13:46

Dakujem. Pokúpim, poškúšam a hodím to sem :)
Obrázok užívateľa
Hyro
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
25
Poďakovania:
1
Registrovaný:
14.06.2011

15 Feb 2012, 22:16

čaute...chcel by som sa spytať...či je dobry majk ak ma USB napajanie...ja osobne mam BEHRINGER C-1U s fantomovym napajanim...pretože ma pekny čisty zvuk...a ešte by som sa chcel opytať načo presne je externa zvukova karta...či ju vôbec je treba..napriklad na rap alebo spev..lebo robim oboje...tak prosim poraďte...
Obrázok užívateľa
Dzamo
Pozorovateľ
Rank:
Pozorovateľ
Príspevky:
1
Poďakovania:
0
Registrovaný:
15.02.2012

16 Feb 2012, 16:41

majk na usb napajanie nieje dobry pretoze ho nemozes napojit na zvukovu kartu. a zvukova karta je potrebna, ked chces mat kvalitny zvuk, na nahravanie hocicoho,a je jedno ci je interna alebo externa, ide o to aby bola kvalitna
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

16 Feb 2012, 16:46

ak chces naozaj robit rap s cistym a kvalitnym zvukom tak C-1U ti urcite nestaci
Obrázok užívateľa
Bunny
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
3
Poďakovania:
0
Registrovaný:
26.06.2011


Späť na Pomoc



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, backup, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]