Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Grafó - Iný pohľad

Vaše texty ktoré chcete prezentovať

27 Jan 2013, 04:13

Dilema každý deň sa musíš rozhodovať
Zdieľať názory ktoré budú činy podnecovať
Moralizovať poučovať predpokladať zodpovedať
Koniec týždňa zresetovať činnosť mozgu vypovedať
Zrelaxovať nabrať síl a znovu si to zopakovať
Prekonávať stereotyp čas do toho investovať
Inkasovať daň a svoj život správne manévrovať
Nevzdať sa pri páde ale vstať a ďalej pokračovať
Lebo...

Aj keď zaberie to čas ale zato dodá skill ale hlavne veľa síl
Aby si údery vykryl Žil a život nebral ako omyl
Aplikoval veci ktoré si sa naučil čo treba pochopil
Nepotrebné vyhodil s pazúrov strachu vymanil
V živote sa nestratil ale správne sa zaradil hm
Chápeš...o tom to celé je najprv prekonať
Potom sa na začiatok vrátiť a pochopiť...

Ak ma ešte niečo napadne tak to doplním ale v podstate je to celé...kritika..?
Obrázok užívateľa
Grafó
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
375
Poďakovania:
2
Registrovaný:
18.01.2013

27 Jan 2013, 08:23

prva strofa rymy si su same slovesa a k tomu v neurcitku ....druha taktie same sloveso skoro...prekonat-pochopit sa nerymuje ... Moj nazor,uprimnost nadovsetko....drz sa :P
Obrázok užívateľa
blazon123
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
101
Poďakovania:
0
Registrovaný:
26.01.2013
Bydlisko:
Izba č. 35

27 Jan 2013, 10:38

nielenze to su slovesa v neurcitku, ale ani sa mu nerymuju niektore -.- kam to speje...
Obrázok užívateľa
soy
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1823
Poďakovania:
4
Registrovaný:
05.06.2010
Bydlisko:
Košice

27 Jan 2013, 12:18

Tie posledné dve riadky to je len taká veta na záver to sa ani nemalo rýmovať ale cením si vaše názory diky..:)
a ozaj čo je zlé na slovesach v neurčitku..?
Obrázok užívateľa
Grafó
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
375
Poďakovania:
2
Registrovaný:
18.01.2013

27 Jan 2013, 13:14

dobre ze sa pytas...neviem ako presne sa to vola - krasny rym alebo take nieco, nespomeniem si, ale ked mi to napadne, napisem to tu...to je kvalitny rym, ktory sa ceni...rozne pady, casovania (gramaticke kategorie skratka) a ine slovne druhy (rym sloveso-podstatne meno, pridavne meno-cislovka atd.)...
naopak, najhorsie rymy su: sloveso na sloveso (este k tomu v neurcitku, pretoze to sa tak "rymuje" skoro kazde sloveso)...a tiez hrozne rymy su aj take, ktore sa koncia len na poslednu slabiku...nic nemaju rovnake...rym je foneticka zhoda...samohlasky tam hraju velku rolu...

priklad:
pochopil - vymanil
strasny "rym"...1) obe su slovesa minuleho casu 3. osoby singularu (to je jak s tym neurcitkom)
2) nerymuju sa...pochopil - vymanil

zltou som vyznacil samohlasky: o-o-i...y-a-i (aby sa ti to perfektne rymovalo, treba najst zhodu tu...cim vecsia, tym lepsie, ale najlepsie je to 3 a viac zhodnych samohlasok)
cervena: il-il to je jedine, co sa ti tu rymuje, resp. aj zhoduje...ak si vsimnes, su to len 2 ubohe hlasky, co je nic moc
fialovou su pismena p-n ...preco? aj oni hraju rolu v ryme...ak das take 2 spoluhlasky oproti sebe, ktore sa citaju rozdielne (napr. take c-b...) sa ti to velmi rymovat nebude, ale obcas sa da aj s takymi spravit pekny rym, teda ked tam je hlboka pointa v texte, tak to ten rym trochu zakryje a vzniknu z toho dobre riadky, resp. dobry text :) ak ti je nieco nejasne, pytaj sa, neviem ci to pochopis takto na prvy krat :D

rym sa vobec nemusi koncit tymi istymi pismenami, potom to uz straca na kvalite, krajsie su rymy z takych slov, ktore maju spolocne co najmenej :)

:::Auto EDIT (anti-dvojitý príspevok):::

auto-edit :D
"preto som utiekol, dúfam, že naposledy
nudné vzťahy sú jak choroby, tak na čo ste mi?"

tu je pre príklad jeden z tých krásnych rýmov...všimni si pozorne to o čom som vravel :)

naposledy - na čo ste mi

a-o-e-y : a-o-e-i :) btw, text je od Plexa...
Obrázok užívateľa
soy
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1823
Poďakovania:
4
Registrovaný:
05.06.2010
Bydlisko:
Košice

27 Jan 2013, 14:06

Fúha no hej hej chápem to už ale nečakal som také podrobné vysvetlenie fakt diky no ale ako to čítam písanie textov je dosť náročné neviem či s tým neprestanem ale fakt diky že si zo mnou márnil čas.:)
Obrázok užívateľa
Grafó
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
375
Poďakovania:
2
Registrovaný:
18.01.2013

27 Jan 2013, 15:05

moj prvy text nebol o nic lepsi ako tvoj :D ...casom sa skusenosti pozbieraju...vobec tu nemusis davat text aby sme ti poradili...pis pre seba, po case zistis sam kde a co treba zlepsit...

pis len ked mas inspiraciu a mas potrebu sa vyjadrit, nesil to zbytocne...
Obrázok užívateľa
soy
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1823
Poďakovania:
4
Registrovaný:
05.06.2010
Bydlisko:
Košice

27 Jan 2013, 15:53

jasne časom dospejem..:)) diky fakt si to cením..:) no ja vždy píšem len ak mám inšpiráciu len nie vždy je tá inšpirácia správna ako vidím..:)) ale budem sa snažiť ešte raz diky..:)
Obrázok užívateľa
Grafó
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
375
Poďakovania:
2
Registrovaný:
18.01.2013


Späť na Vlastné texty



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]