Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Kbps u CDripov

Téma v ktorej môžete rozoberať všetko, čo vás len napadne

18 Sep 2015, 16:50

Zdravim, zaujimala by ma jedna vec, všimam si že tu ludia hadžu cd v slabych kvalitach ako 128kbps, 192kbps.. zaujima ma prečo? Lebo ak k tomu pristupim logicky, keď si cd kupim tak automaticky urobim čo najlepši rip teda FLAC alebo 320kbps inak to nema zmysel. Unika mi teda podstata odkial a prečo sa beru take ripi v takych slabych kbps kde je zvuk naozaj na nizkej urovni. Nemyslim tym dema a stare cdčka, chapem že tam ta kvalita bola slaba v minulosti a lepšia sa ani zohnať neda, naražam skôr na nove cd ktore sa predavaju na originaloch. Vopred diky za odpovede.
Obrázok užívateľa
Slovan88
Moderátor
Rank:
Moderátor
Príspevky:
2451
Poďakovania:
378
Registrovaný:
06.04.2015

22 Sep 2015, 11:15

aby si si kupil original a spravil vlastny rip :D
Obrázok užívateľa
faeth
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
282
Poďakovania:
10
Registrovaný:
21.11.2008

22 Sep 2015, 11:55

To je hluposť, načo by som si kupoval cd keď ho nemam na čom pušťať? Veď cdčka sa už davno nepouživaju. Keď tak kupim mp3 verziu nie? Ale tak otazka znela inak, logicky keď si to cd už nejaky zberatel kupi, tak urobi čo najlepši CDrip keď sa chce o to podeliť s luďmi nie?
Obrázok užívateľa
Slovan88
Moderátor
Rank:
Moderátor
Príspevky:
2451
Poďakovania:
378
Registrovaný:
06.04.2015

07 Nov 2015, 18:32

Tak znova sa vracam k tejto teme, vie mi niekto vysvetliť prečo nejaky debil urobi CDrip v 160kbps? Ak ma niekto nejaku logicku odpoveď budem za ňu vďačny.

tu je jeden novy priklad

l-u-z-a-legenda-2015-t154186.html

BTW: tym debilom nemyslim uživatela ktory sem ten album vložil, pretože nemam istotu či ten rip robil on, skôr myslene všeobecne
Obrázok užívateľa
Slovan88
Moderátor
Rank:
Moderátor
Príspevky:
2451
Poďakovania:
378
Registrovaný:
06.04.2015

10 Nov 2015, 13:09

Ripne to len na vypočutie, aby si to nemal v kvalite ktorá sa dá použiť napr na hranie na párty a podobne, preto keď chceš kvalitu alebo si chceš vydelat peniaze tým že si ,,DJ,, tak si kúp origo... keď si radový užívateľ a chceš si to len vypočuť stačí ti menšia kvalita, ak si fanúšik a chceš mať kvalitu tak si to zaplať... Moj názor
Obrázok užívateľa
SkaZOO
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
2828
Poďakovania:
41
Registrovaný:
03.11.2010
Bydlisko:
Praha

10 Nov 2015, 14:28

Nazor ti neberem, ale vobec sa s nim nestotožňujem. DJ predsa nebude hrať niečo z mp3jek, aspon som to nikde nevidel, na diskoteky nechodim. Keď som radovy uživatel, chcem si to vypočuť, ale v najlepšej kvalite, nerozumiem logike načo by som to ripoval v 128kbps, keď už si s tym dam ''pracu'' (za par sekund to urobi akykolvek program) tak to urobim vo flace alebo 320kbps. Nevidim nič zle na ripnuti pre inych ludi, urobim to predsa preto aby som sa o to s nimi podelil, tie peniaze ktore do toho vložim sa mi aj tak nevratia tym že urobim rip v najhoršej kvalite.

...ak si fanúšik a chceš mať kvalitu tak si to zaplať... za prve: ludia by si mali konečne uvedomiť a pochopiť že interpret nežije z predaju cd (aspon nie rapovy a hlavne nie na Slovensku alebo v Čechach) uvedomuju si to aj sami interpreti a preto okolo šireniu svojich cd cez net nerobia žiadne halo (uvediem priklad, sam Rytmus a Kontrafakt tento nazor zdiela už roky) a prečo? pretože si velmi dobre uvedomuje že ak spravi/a kvalitne cd, tak sa bať o predaj nemusi, funguje to zhruba tak ako si napisal (si fanušik a ak sa ti cd pači tak ich jednoducho podporiš kupou AJ NAPRIEK TOMU že si si to cd stiahol a vypočul v najlepšej kvalite z netu) on tym o nič neprijde, pretože si uvedomuje, že ak sa niekomu ten album bude pačiť, tak jednoducho bude chcieť ten album hmotne vlastniť, nieje žiadnym tajomstvom že aj v Amerike to tak neraz fungovalo, že sam interpret dal svoj album pred vydanim (alebo tesne po vydani) von na net a uživatelia si ho po vypočuti automaticky kupovali. ale vratim sa naspäť k začiatku a k podstate ktoru som chcel napisať, predaj nehra žiadnu rolu, interpreti žiju z koncertov (v dnešnej dobe už aj z predaja oblečenia), je to lahka matematika, spraviš kvalitny album, ludia budu chodiť na koncerty, v praxi čim viac ludi album stiahne (alebo po stiahnuti a vypočuti aj kupi) tym viac ludi pride na koncert a od toho sa odvija kolko koncertov ma dany interpret za tyždeň, mesiac, rok. predaj cd je už pre neho iba taky maly bonus, pre interpreta je dôležitejšie ak si ho za 1 tyždeň zavolaju na 3 koncerty a za každy jeden dostane od 1000/2000/3000 a viac eur, ten samotny predaj ho nespasi.
Obrázok užívateľa
Slovan88
Moderátor
Rank:
Moderátor
Príspevky:
2451
Poďakovania:
378
Registrovaný:
06.04.2015

11 Nov 2015, 22:44

Slovan88: lepšie si to napísať ani nemohol :) súhlasím.
Obrázok užívateľa
Mc.Faith
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
404
Poďakovania:
70
Registrovaný:
18.04.2009

13 Nov 2015, 11:11

Aj tak uz vacsinu novych albumov da interpret na yt vo vysokej kvalite tak si to mozes ripnut odtial v 320kbps a bude to stale lepsie ako nekvalitny cdrip
Obrázok užívateľa
faeth
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
282
Poďakovania:
10
Registrovaný:
21.11.2008

13 Nov 2015, 11:27

faeth: určite nie, rip zo žiadnej stranky ti nikdy neurobi kvalitu ako z cd, kludne si to možeš ripnuť aj na 320kbps
Obrázok užívateľa
Slovan88
Moderátor
Rank:
Moderátor
Príspevky:
2451
Poďakovania:
378
Registrovaný:
06.04.2015


Späť na O všetkom



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], revolutzer