Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Kde nahrávať ?

Neviete si s niečím poradiť?

15 Nov 2014, 21:29

Zdravím,

chcem už konečne začať niečo nahrávať tak chcem sa trocha poinformovať.
Chcem sa opýtať kde sa skôr oplati nahrávať, či mám ísť normálne do štúdia alebo si vytvoriť domáce študio? Kde nahrávate vy a aké sú vaše skúsenosti?
Obrázok užívateľa
Tragéd
Premium
Rank:
Premium
Príspevky:
119
Poďakovania:
3
Registrovaný:
15.11.2014
Bydlisko:
Bardejov

20 Dec 2014, 16:42

Zo začiatku podľa mňa lepšie nahrávať doma, ale je to už na tebe a aj podľa financií ak to chceš lacnejšie tak určite doma. Základné veci na nahrávanie (majk, pop-filter, stojan, sluchadlá) sa dajú zohnať do 70€. S porovnaním oproti štúdiu, kde ťa vynde nahrávanie 10€/hod (ako kde) tak to je určite lepšie robiť doma zo začiatku.
Obrázok užívateľa
duxo
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
5
Poďakovania:
0
Registrovaný:
20.12.2014
Bydlisko:
Liptovský Mikuláš

14 Jan 2015, 09:46

ked chces byť nahratý kvalitne tak potrebujes dobru zvukovku, určite nie tú čo maš štandardne v PC - niekoľko 100 EUR + skúsenosti ako niečo nahrať aspoň v akej takej kvalite - na nezaplatenie...
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

14 Jan 2015, 18:26

doma už nahrava každy a každy ma oničom zvuk odpuručam ti študio hodinka 10eur a nahraš za 3 či 4 hodiny a ktomu ti aj dost poradi ten s kym budeš tam nahravat naučis sa nove veci ohladom nahravania chod do študia radšej ako si zakladat študio
Obrázok užívateľa
dejavu917
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
378
Poďakovania:
2
Registrovaný:
20.04.2013
Bydlisko:
u Materinej piči

28 Jan 2015, 21:41

A nebolo by lepšie keby som si najprv vypiloval flow doma v domácich podmienkach, aby sa zo mňa nerehotali a potom ísť do štúdia? :-)
To už aj rovno štúdio po nahratí nahrávky spraví master v cene nahrávania ?
A na domácom nahrávaní stačí aj USB mikrofón bez zvukovej karty ?
Obrázok užívateľa
Tragéd
Premium
Rank:
Premium
Príspevky:
119
Poďakovania:
3
Registrovaný:
15.11.2014
Bydlisko:
Bardejov

29 Jan 2015, 15:23

no pozri takto.. nahraš to doma skvor sa ti budu smiat pretože to nahraš a zmastruješ sam a ako to dopadne a bude vyzerat no napiču každy kto to mysli v muzike važne ide do študia. master a take pičovinky maš v cene 10eur na hodinku pokial ja viem takto stoji čas v študiu ... pokial tam zajdeš uvidiš nechapem prečo by sa ti mali smiat.. važne sa toho dost naučis.. ale je to len tvoje myslenie, že takto to tam funguje a na domacom nahravani stači ak si kupiš mikrofon s usb jack-om a niejaky seriozny program a nahravaj ale na študiovy zvuk nebudeš mat ani zdialky...
Obrázok užívateľa
dejavu917
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
378
Poďakovania:
2
Registrovaný:
20.04.2013
Bydlisko:
u Materinej piči


Späť na Pomoc



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], MATUS911, Seznam [Bot]