Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Kontrafakt - E.R.A. (2004)

Hodnotenia albumov na slovenskej scéne

26 Jan 2015, 12:16

Kontrafakt - E.R.A. (2004)
Obrázok

:tracklist:
01 - Intro
02 - Mulano Stylo
03 - E.R.A.
04 - pič* o mne víš!
05 - Prvá strana mince...
06 - Pravda bolí (vsp. P-13)
07 - skit podjeb ju
08 - Podjeb hu (vsp. David Čokoláda)
09 - Moji ludia
10 - ...druhá strana mince
11 - Život je krátky
12 - skit závistlivé kurv*
13 - Najstaršia vlastnosť (vsp. WWO)
14 - Príliš vela vecí
15 - Keď mám slovo (vsp. Orion, Vec, Čistychov)
16 - Nelutujem
17 - Toto je len začátek...

Videoklipy:
Pravda bolí/Mulano Stylos
Moji ludia
Nelutujem Live
Obrázok užívateľa
TomK11
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2404
Poďakovania:
134
Registrovaný:
05.06.2010

23 Máj 2015, 16:51

Do roku 2004 na našej scéne mal absolútne postavenie Názov Stavby a práve v roku 2004 vychádza prvý album od Piešťanskej formácie v zložení Ego, Rytmus a Dj Aneš ktorí si hovoria Kontrafakt. CD vyšlo pod Sony čo bolo pre mňa dosť velké prekvapenie po vyhláseniach že by nikdy nič nevydali pod velkým labelom. Ale ako NS alebo Bow Wave využili šancu a vydali album pod Sony v ČR. Na albume možeme počuť okrem ruských P-13, Oriona, Čistého Chova, Veca alebo poľských WWO.

Určite jedno z najnekompromisnejších albumov od Kontrafaktu. Ak si niekto pamätá na Špinavý HR produkt a Rytmusove neskutočné ,,náklady,, určite viete o čom píšem. Album je napeckované tučnými vecami. Čo skladba to bomba také CD sa len tak nevidí. Texty plné vulgarizmov sa stal značkou KF, ale keď si to človek vypočuje bez predsudkov musí uznať že po hudobné stránke je to vrchol čo môže scéna ponúknuť. Aneš je neskutočne talentovaný a technicky veľmi vyspelý Dj, tak isto Rytmus má veľa inovátorských nápadov a okrem rapu zvláda solídny spev, čo je na albume fakt poznať. Myslím že u nás na to ludia jednoducho neboli pripravení, ak si niekto pamatá jak na donovalskom Skoč si upozornovali na to že vystúpi KF aby mladistvý opustili priestor alebo kauza na odovzdávaní nemenovaných cien kde KF naživo rapovali skladbu P..u o mne víš a ludia pohoršene odchádzali im skôr pridalo na medializácií ako uškodilo. Ked si zoberiete v ČR Supercroo, tiež nemajú oveľa príjemnejšie texty napr deska toxic funk, ale tam okolo také haló nebolo...

Cd je fakt kvalitné, je to niečo nové iné ako tu bolo do tej doby. Nemalo by chýbať v zbierke žiadneho zberateľa. Bol to prelom na našej scéne, veď kto sa pred tým tak priamočiaro vyjadroval ? A kto by chcel KF dissovať má odpoveď v skite ,, Závistlivé ku..y,,

Pozor nič pre slabé povahy :gangsta:
Obrázok užívateľa
SkaZOO
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
2828
Poďakovania:
41
Registrovaný:
03.11.2010
Bydlisko:
Praha


Späť na (SK) slovenské



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], revolutzer, Seznam [Bot]