Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Kontrafakt - Navždy (16.12.2013)

17 Dec 2013, 18:50

Jay-J píše:Mna by zaujmalo kde sú tie dve hidden tracky .. lebo moc tu nejsu :D

su jedna ide hned za trackom s mojom meste a vola sa lad a druha za stokujeme vonku a vola sa ked jazdime a su ja tom jednom tracku preto je dlksi ako ostatne
Obrázok užívateľa
fridrichkf
Pozorovateľ
Rank:
Pozorovateľ
Príspevky:
1
Poďakovania:
0
Registrovaný:
30.06.2009

17 Dec 2013, 19:46

vidim, ze album opat "nesklamal". necakal som vela ale toto? asi som uz moc stary ale pre mna nepocuvatelna zalezitost. okrem beatu od wich-a 0 bodov. este aj ten primo im poslal asi co nasiel v kosi. skusit obhajovat toto nejakym posunom by nikto nemal mysliet vazne. peace.
Obrázok užívateľa
blowback
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
5
Poďakovania:
1
Registrovaný:
07.05.2010

17 Dec 2013, 20:56

Hociaké zlé to podľa vás bude, vždy to je lepšie ako väčšina SK/CZ scény. Proste to, čo som čakal... hip-hop 2013/2014, zvuky podobné USA, páči sa mi to a nehanbím sa to ukázať vo svete a povedať, že toto je to najlepšie čo tu máme.

// miestami mi to pripadálo, ako keby len skúšali ten auto-tune a aj to rovno nahrávali
Obrázok užívateľaHa Ha

17 Dec 2013, 21:56

vždy to je lepšie ako väčšina SK/CZ scény


pobavil si
Obrázok užívateľa
faeth
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
282
Poďakovania:
10
Registrovaný:
21.11.2008

18 Dec 2013, 10:33

Tento album od Kontrafaktu ma milo prekvapil, aj keď Kontrafakt moc nepočúvam, ale jediné, čo sa mi nepáčilo bol track No A čo. Čo sa týka beatov sú dosť dobré, podľa mňa nikto nespraví takýto celkom dobrý album znova. Ale zase som není presvedčený aby som si ten album kúpil. Najviac si idem tracky Podzemie, O5 S5, Stokujeme Vonku. Ja to vidím tento album tak 8,5/10.
A nechápem ľudí, čo plačú že to není starý KF. Ako povedal Ego v tracku Stokujeme Vonku "nič už nebude ako predtým".
Naposledy upravil pausal269 dňa 18 Dec 2013, 14:56, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
pausal269
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2071
Poďakovania:
140
Registrovaný:
09.03.2013
Bydlisko:
Zlaté Moravce

18 Dec 2013, 11:43

Chlapci zaj...ebali jak sa patrí ----album roka 2013 hodnotím 9,5/10
Obrázok užívateľa
Peter1117
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
2
Poďakovania:
0
Registrovaný:
08.10.2008

18 Dec 2013, 14:27

album roka to môžu nazvať len ludia čo moc nepočúvaju Slovenský rap a poznajú len skupinky ako KF,H16,Moja reč a iné mená im nič nehovoria alebo ľudia čo to považuju za album roka len preto že KF su legendy a že tam je Rytmus..ale samozrejme normálny poslucháč slovenského rapu vie,že to neni album roka..nebudem to nijak extra kritizovať ani chváliť..umňa normálny album.. z 13 trackov ma bavia tak 6-7..čiže dávam tomu tak 60%..tiež mi niektoré tracky alebo aj celý album príde tak ako keby to bolo spravené na poslednú chvílu,že už je december a slúbili sme to vtedy vydať tak rýchlo to pome dokončiť a dať von..track so separom a ektorom ma vôbec nebaví a naten som sa asi najviac tešil ďalej track posledný koncert ani ako track brať nemôžeme a tie dva bonusy mi prídu tiež tak ako keby ich tlačil ten termín a nemali ich dokončené tak im bolo blbé ich dať ako jednotlivé tracky tak znich spravili hento....hudby skoro všetky celkom dobré..nebudem hovoriť,že čakal som starý dobrý KF lebo ten už nikdy nebude!!prekvapivo má na albume baví viac Rytmus ako Ego..ale z prívlastku aký dostával tento album,že NAJOČAKAVENŚI ALBUM ROKA 2013 a to,že to je 6 rokov od vydania posledného albumu KF som čakal samozrejme oveľa oveľa viac..
Obrázok užívateľa
mino_dnb
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
12814
Poďakovania:
1448
Registrovaný:
28.12.2008
Bydlisko:
Switzerland

18 Dec 2013, 15:29

mne osobne ten album pride ako keby ho nahrali, vydali, vylisovali za 1-2 mesiace na rychlo...Ego ma absolutne nebavi a vobec necakam na jeho solo, rytmus sa snazi ist hard ale moc mu to uz nezerem(bengoro bolo uplne o niecom inom) a ako celok ma album vobec nebavi. Najviac ma bavil z celeho albumu Separ, ten je naozaj dobry ! Beaty ani texty ani temy ma vobec neoslovili...

TOTO JE IBA MOJ NAZOR, NEHEJTUJEM KF ...
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

18 Dec 2013, 16:31

Pre mna album roku "bohužial" Momo.Bohužial preto lebo potencial KF je inde ako samotný Navždy.
Po hudobnej stránke je to výborné a vyber hudieb hodnotim na 10/10.Maiky Beatz je inde ako 3/4 sceny.

No co sa týka vyberu tém tak...co k tomu, no od posledneho albumu ubehlo 6 rokov tak by som predpokladal ze za tych 6 rokov budu dostatočne inšpirovaní( hlavne Ego pretože R toho vydal dost) ,ale nalejme si cisteho vina tie temy su teda riadny prešlap, prilis suche na to aky zivot vedu, alebo ich zivot je rutina? Nemyslim si preto hodnotim tuto stranku albumu na témy:4/10. ps: ani ma neprekvapuje ze tam je len 13 songov/+ tie dva 2 ?tie dve minutovky ako songy neberem....

Po lyrickej stranke som sklamany pretoze kazdy jeden text s vynimkou Odviaty vetrom su 100% robene v studiu na kolene, i ked to je podla mna dost podmiene predchadzajucim faktorom cize chabym vyberom tem.Tipujem ze cely proces musel trvat max posledne 3 mesiace.
Textovu stranku by som teda osobne hodnotil tak na 5/10 vzhladom na ich potencial.

Co sa týka techniky rapu, tak dost ma sklamal Ego i ked nie v kazdom songu ono ked za 6 rokov date von 5 songov tak tazko posuniete level, no a Rytmus sa za tych 6 rokov vyrapoval ci uz do techna,rnb,housu takze on to pozdvihuje.Hodnotim to na Ego 6/10 Rytmus 10/10.

Koncepcia albumu je vyborna a pocuva sa to ako celok velmi dobre a hodnotim to kladne na 7/10

A ako vidim album ako celok?Po niekolkych vypocutiach ma ten album baví ale nie je to ono,nie , nie som zastanca toho ze stary KF a bla bla , nejsom uplakanko ako polka ludi co to nechape. Len mi je luto ze po 6 rokoch prisli s 13 trackami na stupidne temy.Sound sa mi neskutocne lubi o to pokoj.Vyvoj nezastavis....hodnotim na 7/10.
Obrázok užívateľa
krach
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
186
Poďakovania:
23
Registrovaný:
30.11.2008

18 Dec 2013, 17:44

Tak po dvojdňovom počúvaní mám z albumu celkom v pohode pocity. Nenaplnil celkom moje očakávania, mohlo byť viac vecí, 13 trackov neni podľa mňa dosť na to, že mali 6 rokov na album. Tiež som čakal viac striktne rapových vecí, ale to neni na škodu, predsalen je rok aký je a nemožno čakať štýl aký bol na prvom albume. Beaty top, Maiky Beatz je mega talent. Inak celkom hejtujem egov nový štýl, flow ako by sa mu nechcelo rapovať, ale verím, že si na to časom zvyknem. Rytmus naopak v najlepšej forme za posledných pár rokov. Po tomto si želám aby spravil čo najskôr sólo v podobnom duchu ako bol tento album, verím, že by to bolo top.
Texty a témy pri tomto albume neriešim, oni dajú dobre aj keby nemali tému.
Inak ako viacerí píšete, že máte pocit akoby to bolo zbúchané narýchlo, neviem mne sa to nezdá. Album je premakaný podľa mňa po všetkých stránkach, či už hudobne, flowom, alebo textovo. Album je vyvážený, neni ani jedna pesníčka, ktorá by sa mi nepáčila, čo sa mi tak často nestáva. Separ a Ektor ako špička SK/CZ rapu tiež super výber.
Celkovo je to taký oddychový album, netreba za tým hľadať nič hlboké. Hodnotil by som tak medzi 7-8 bodmi. Mám dobrú náladu, dám 8/10.
Obrázok užívateľa
PejMej
Site admin
Rank:
Site admin
Príspevky:
623
Poďakovania:
155
Registrovaný:
25.03.2012

19 Dec 2013, 11:21

No takže aby som nezaostal a ako skalný fanúšik Kontrafaktu sa vyjadrím tiež k tomuto novému albumu. Začnem od začiatku Po hudobnej stránke je to niečo čo som ešte snáď v našich končinách nepočul...je veľmi dobré že vybrali práve producenta Maiky Beatz, pretože ten chalan má neskutočne veľký talent a každý beat od neho je jednoducho niečo,čo tu ešte asi ani nebolo.Takže po hudobnej stránke je to 10/10.

Čo sa týka textov jednotlivcov Ega momentálne veľa ľudí hejtuje lebo povedzme že má nový štýl repu v niektorých skladbách...len v niektorých pretože niektoré sú tam typické jeho ale povedzme v skladbe JBMNT ktorú veľa ľudí jeho časť hejtovalo tak ak si pozriete ten text zistíte že to neni odveci ale to je môj názor ktorý dosť skresľuje fakt že som na Kontrafakte vyrastal a všetko čo spravia je pre mňa TOP.
Čo sa týka Rytmusa tak ako povedal PejMej je v najlepšej forme a ako povedal je hladný po rape takže verím že sa bude uberať touto cestou a pochopí že to je to čo mu ide najviac.

Témovo mi to celkom sedí a som spokojný aj s hosťami pretože Ektor je suverejne najlepší raper v Česku to si môže hovoriť kto chce čo chce ale je to tak pretože ten človek príde do štúdia a má to nahraté za chvíľu jeho flow technika a hlas sú proste mega.

Čo sa týka Separa tak som zaňho tiež rád ten flow a text ktorý predviedol v skladbe V mojom svete - myslím si že na taký text musel vyzrieť až doteraz aby ho mohol tak zadeliť ako to spravil a podarilo sa mu to,lebo lepší som od neho nepočul a to pritom si idem vkuse jeho album Buldozer.A ešte jedna taká trošku vec bokom som rád že odišiel spolu s DMS od GR pretože keby sa mal riadiť ich témami a hudbami tak by zaspal dobu čo dokazuje aj track od GR Vízia kde asi najlepšie zadelil Danosť a možno ešte Tono takže uvidíme čo prichystá GR v novom roku.

No a ku konci a teda celé záverečné hodnotenie nového albumu Kontrafakt - Navždy tak ja za seba dávam 10/10 a to s toho dôvodu že je to moja najväčšia srdcovka. Idem si to od 8smich rokov a pôjdem si to ďalších 50 rokov určite ak dožijem :D
PS:Pravý fanúšik Kontrafaktu nehľadá na tom albume chyby ale vychutnáva si každý kúsok ich tvorby ;)
PS2:Tí čo pičujú na to že Anys tam nemá hudby tak vážený jedno prekvapenie...Anys spravil pre Kontrafakt hudby vždy v malom počte pretože je to hlavne DJ Anys a nie producent to je fatálny rozdiel. On vždy bol a vždy aj bude súčasťou Kontrafaktu a tak ako bez Rytmusa alebo Ega rovnako aj bez Anysa by Kontrafakt nebol to čo je !
Obrázok užívateľa
ghetto2323
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
214
Poďakovania:
4
Registrovaný:
16.06.2011

19 Dec 2013, 15:17

Z albumu som mal po prvom vypočutí zmiešané pocity, po pár vypočutiach mám na album o niečo lepší názor. Hudby 10/10, tie sú proste TOP, ale po 6 rokoch som čakal niečo viac od KF ako 13 trackov, z ktorých ma baví 6 možno 7. Album ako celok by som preto hodnotil 7/10
Obrázok užívateľa
TomK11
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2404
Poďakovania:
134
Registrovaný:
05.06.2010

21 Dec 2013, 11:22

Ako väčšina, po prvom vypočutí zmiešané pocity, ten sekaný flow mi strašne lezie na nervy, zmeny hlasu nie, je to oživenie, ale jednoznačne som očakával od KF viac. Zvuky sú fakt peckové..... a tie bonusy ma nezaujali....neviem, na SK je to 9/10, na KF iba 7/10, proste všetko ostatné od nich, či už spolu alebo sóla bolo lepšie.....inak pre mňa da best je #SSMD a Navždy, ktorý bude pecka na koncertoch.... ale vkuse je pre mňa album roka Delik :)
Obrázok užívateľa
mato979
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
7
Poďakovania:
9
Registrovaný:
22.05.2011

28 Dec 2013, 17:56

Veľmi dobré podľa mňa :-) Od hudby, cez flow, techniku, iba texty trochu slabšie ako som čakal.... Čo sa týka hostí čakal som ich viac hlavne rapových (ešte keď som videl avizovaný tracklist) :D Celkovo asi 8/10.
Obrázok užívateľa
mosignor
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
1679
Poďakovania:
945
Registrovaný:
27.07.2013

02 Jan 2014, 21:56

Pôvodne som to hodnotenie chcel poriadne rozpísať ale sa mi nechce tak iba v skratke:

Texty 7/10 (texty niesu problém ale témy áno a preto veľa ľudí tvrdí že ich texty sú zle)
Flow 8/10 (nie že bi mi ich flow tak sedel ale chlapci ukázali že vedia rapovať a pohrať sa s flowom)
Témy 4/10 (to aký sú úžasný,aký skvelý život žijú a ako ich nikto nechápe sme už počúvali 6 rokov a už to nieje cool)
Hudby 9/10 (Sci-Fi,moderné a inovatívne asi to najlepšie na albume aj keď ani mne všetky nesedia)

Celkové hodnotenie: 7/10

Celý album mi príde taký rozporuplný a asi na každom tracku mi niečo vadí.Ľudia ktorý tvrdia že je to čisto marketingoví album majú asi pravdu,je založený čisto na americkom hudobnom marketingu veľký boom a vypustenie do éteru.

Najlepšia skladba:

Odviati vetrom
Obrázok užívateľa
Pepe II Dragon
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
222
Poďakovania:
10
Registrovaný:
13.10.2013

16 Jan 2014, 22:14

mino_dnb píše:album roka to môžu nazvať len ludia čo moc nepočúvaju Slovenský rap a poznajú len skupinky ako KF,H16,Moja reč a iné mená im nič nehovoria alebo ľudia čo to považuju za album roka len preto že KF su legendy a že tam je Rytmus..ale samozrejme normálny poslucháč slovenského rapu vie,že to neni album roka..nebudem to nijak extra kritizovať ani chváliť..umňa normálny album.. z 13 trackov ma bavia tak 6-7..čiže dávam tomu tak 60%..tiež mi niektoré tracky alebo aj celý album príde tak ako keby to bolo spravené na poslednú chvílu,že už je december a slúbili sme to vtedy vydať tak rýchlo to pome dokončiť a dať von..track so separom a ektorom ma vôbec nebaví a naten som sa asi najviac tešil ďalej track posledný koncert ani ako track brať nemôžeme a tie dva bonusy mi prídu tiež tak ako keby ich tlačil ten termín a nemali ich dokončené tak im bolo blbé ich dať ako jednotlivé tracky tak znich spravili hento....hudby skoro všetky celkom dobré..nebudem hovoriť,že čakal som starý dobrý KF lebo ten už nikdy nebude!!prekvapivo má na albume baví viac Rytmus ako Ego..ale z prívlastku aký dostával tento album,že NAJOČAKAVENŚI ALBUM ROKA 2013 a to,že to je 6 rokov od vydania posledného albumu KF som čakal samozrejme oveľa oveľa viac..


moze to kludne nazvat albumom roka na slovensku je v poslednej dobe dobry momo a separ akoze ostatny slaby priemer proste ked si skusim vypocut dajake ine skupiny tak mam silne nutkanie spachat samovrazdu minule som si zapol korytnaka a mal som pokazeny cely den preto uz viacej nebudem skusat pocuvat ine skupiny jedine zeby mi to dajaky znamy odporucil tiez nechapem ako ti chalani z hudba z dola mozu chodit koncertovat a vobec nechapem ze na ten koncert niekto chodi ved to by som radsej isiel na kelly family stale tu nema kontrafakt absolutne ziadnu konkurenciu aj ked ja ked som pocuval ten album tiez som cakal viac a necakal som take kraviny co tam davali autotune a v kazdej pesnicke iny flow sa mi vobec nepaci
najlepsia skladba: odviati vetrom
najvtipnejsia skladba: ked jazdime my
Obrázok užívateľa
adam777
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
16
Poďakovania:
0
Registrovaný:
09.10.2008

23 Jan 2014, 23:52

ale ako mozes davat do príkladu koritnaka to je sklamanie samo o sebe ved ten je podpriemer a cd z teleshoping hudby z dola by som nekupil ani keby bol k nemu pribaleny iphone a kf bol dobry tak priemerne lebo fakt to odflakla cela skupina a fakt nechapem tomu ze v jednej stope su 2 tracky a chvalenie sa ze je to o nich preto tak malo hosti tak to im nepomohlo a ze rytmus povedal ze to bude najlepsi repovy albu tak nad tim sa da velmi uvazovat
Obrázok užívateľa
tyrus
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
61
Poďakovania:
1
Registrovaný:
25.04.2013

15 Feb 2014, 23:18

Veľmi dobrý album od chalanov z Kontrafaktu :-) Je to posun zasa ďalej,nieje to také že wau ale aj tak fajn :-)

Hodnotenie:

Flow-9/10
Beaty-9/10
Texty-8/10
Témy-9/10

Celkové hodnotenie 9/10

TOP skladba:

V mojom svete ft.Separ,Ektor
Obrázok užívateľa
mosignor
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
1679
Poďakovania:
945
Registrovaný:
27.07.2013

20 Feb 2014, 14:16

Pre mňa slabší album :-( nie je to tá klasika, ktorú nám sľúbili, potešila snáď len egova technika

Hodnotenie:

Flow-10/10
Beaty-8/10
Texty-7/10
Témy-5/10

Celkové hodnotenie 7,5/10

Najlepšia skladba pre mňa jednoznačne Odviati vetrom
Obrázok užívateľa
MacriemX
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
2
Poďakovania:
0
Registrovaný:
20.02.2014
Bydlisko:
Prievidza

Predchádzajúci

Späť na Archív 2015 ...



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], how.high, lado121, MATEJ888, zaliter