Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Leo & Taifun - Album (Unor 2013)

Česká hip-hopová scéna a všetko okolo nej

24 Jan 2013, 19:00

Čauko. Že si schopný producent si za tento rok dokázal zdôrazniť niekoľko krát, prezraď teda čosi o sebe..
Zdravím Tě a fanoušky Hip-Hop.sk. Jsem hudební producent Taifun z Brna a věnuji se převážně produkci stylů rap/hip-hop a electro-house.

Ako dlho sa venuješ beatom a v čom robíš?
Produkci beatů jsem se začal věnovat na přelomu roků 2003/2004, kdy jsem svoje první beaty začal produkovat přes Fruity Loops Studio 5. Postupně jsem přešel na Reason a už asi druhým rokem produkuji beaty v Cubase, kde zaznamenávám svoje nápady pomocí MIDI keyboardu a VST pluginů. Čili produkuji beaty už 9 let, ale aktivně asi 5-6 let.

S kým všetkým si za tú dobu nadviazal spoluprácu a ktorú z nich si najviac vážiš?
Těch jmen je víc, ať už více známých anebo naopak méně známých. Spolupráce s lidmi jako jsou např. Abde & Deno, Gamba, S.E.K.I., Sketa, Matt Moerdock (FR), 2dalyrix (DE), Qubn Blacq (USA), Dawn, Šipo, Suvereno,.. A nejvíc, kterých si vážím jsou právě spolupráce se Šipem a Suverenem.

Aktuálne však makáš na Apokalypse, k tomu mi vieš čo povedať?
No, nedá se říct už ani tak aktuálně. Událo se spoustu věcí, a proto jsem se rozhodl, že album odložím na příští rok. Nechci nic uspěchat. Mezitím chystám nějaké nové singly + společné LP s raperem LEO na měsíc únor (február) 2013. Na albu Apokalypsa se taky pracuje, ale volnějším tempem. Mám potvrzené jména jako Bacil, Baška, Gamba, Leo, Suvereno, Šipo, Sketa, Matt Moerdock (FR), DJ Jazzy, ZetUZetA, Qubn Blacq (USA), X-Ray (FR) a věřím, že další jména ještě přibudou, ale chce to čas.

Koľko beatov si na neho posunul do obehu a kolko trekov naň chceš dať?
Do oběhu jsem posunul asi tak 20-30 beatů, ale stále pracuji na dalších a dalších beatech, takže se v podstatě bude vybírat asi tak z 80-100 beatů, aby album opravdu kvalitní a vychytané do posledních detailů. Chci po dlouhé době udělat nosič, který bude obsahovat cca 20 tracků, ale aby všechny měly stejnou kvalitu a aby lidi album bavilo od prvního tracku až po ten poslední. Proto i ten název Apokalypsa, protože věřím, že tohle album způsobí na CZ/SK scéně apokalypsu.

A ako to s týmto producentským počinom bude? Na nete si riešil, že čo ľudia na to... Pôjde von na stiahnutie, či budeš lisovať?
Ano, máš pravdu. Řešil jsem to s lidma na svojí fanpage a hledal jsem pro svoje fanoušky nejlepší variantu a rozhodl jsem se, že vylisuji CD v limitovaném počtu kusů (cca 300-500) a podle toho, jak se album bude prodávat se rozhodnu, co dál. Jestli udělat další várku lisovaných CD's anebo to pak dát volně ke stažení.

Donedávna si bol ešte hráčom za VIP records, čo sa stalo?
Tohle je téma, které bych nerad rozebíral, ale stručně to lidem objasním. Sama dobře víš, jak to asi v dnešní době. Každý se snaží utrhnout co nejvíc pro sebe a já jsem typ člověka, který má naopak rád kolektivní práci, kde všichni fungují jako jeden tým, vzájemně si pomáhají, jsou si oporou, podporují se vzájemně, když se vydávají nový věci atd.. Jenže tohle jsem v labelu VIP postrádal, a proto jsem se rozhodl odejít. V labelu bylo maximálně asi tak 3-5 lidí, kteří makali fakt, jakože naplno a obětovali labelu všechno, ale zbytek na to kašlal a to bylo to, co mě odradilo od labelu a šel jsem pracovat sólo. Byl jsem spoluzakladatelem a o to víc mě mrzí odchod, ale nikdy člověk neví, co bude za rok, dva..

Kto dá teda Apokalypse ochranné krídla?
To se ještě neví. Budu teď vydávat věci pod vlastní ochrannou značkou Taifun Rec. a je jen otázkou času, zda-li se najde nějaký label, který mi bude vyhovovat anebo zda-li budu pracovat na vlastní pěst a vydám si album sám na svoje náklady + se pokusím sehnat si nějaké sponzory.

Všimla som si, že chodíš na polygrafickú. Na tú som chodila aj ja, ale aj Abe, Separ, Bizar, Ariel, Deryck, Seno a kopec iných... je aj na tvojej škole niekto zo scény?
Studoval jsem tam, ale bohužel jsem lenivý pes a přerušil jsem studium. Jediný o kom vím, tak že tam studuje kvalitní a talentovaný fotograf Jakub "Scooly" Vašulka, který obstaral fotky ke coveru k albu Evoluce.

Ako ináč na tento album spomínaš?
Na album Evoluce vzpomínám velmi rád, protože to bylo moje první producentské album, na který jsem byl v té době, když album vycházelo velmi hrdý. Teď s odstupem času si říkám, že bych některé věci udělal jinak, ale myslím si, že album nebylo propadák

Kebyže ho máš porovnať s Apokalypsou... dá sa to vôbec porovnať?
Myslím si, že alba se nedají porovnávat. I když Evoluce má něco do sebe, tak Apokalypsa je minimálně o dva kroky napřed, co se týče produkcí anebo hostů.

S kým by si (do budúcna) chcel určite feat?
Jelikož neřeším, co si o mojí produkci myslí ostatní a dělám hudbu tak, jak já chci, tak bych určitě rád někdy v budoucnu měl spolupráci s lidmi jako Ektor, Majk Spirit, Ego anebo i Rytmus.

Keď som browsovala net, našla som aj reakcie typu, že sa tvoje beaty na seba podobajú. Máš nejaký odkaz pre haterov?
Jediné, co můžu haterům vzkázat je, že jim děkuji za jejich čas, který si najdou, aby mi okomentovali moje věci a dali mi tak najevo jejich nesouhlas s tím, co dělám. Bohužel jsem svobodný člověk a budu dělat hudbu tak, jak já chci a tak, jak jí cítím

Kto je vlastne tvojím producentským vzorom?
Nedá se říct, že bych měl přímo producentský vzor, ale mám vybraných producentů, od kterých si velmi rád vždy poslechnu nové věci a u kterých i čerpám inspiraci. Jmenovitě to jsou Lex Luger, The Runners, Cool & Dre, Street Empire, SuperStar O, Vybe Beatz, Special Beatz, Milenium Music, Majestic, DTonate, Inphy, DJ Wich..

S Toxxxom alebo Vladimirom nebudeš mať nič?
Těžko říct, nezkoušel jsem je oslovit. Až budu cítit, že moje produkce nabírá správných hodnot, určitě je zkusím oslovit.

Čo je pre teba albumom roka? Bauch Money alebo Tetris?
Jednoznačně Tetris.

Aké iné disky si si za poslednú dobu obľúbil?
No, ze Slovenska je to Monsignor Separ a jeho album Buldozer, které je pro mě TOP slovenským albem pro rok 2012! Ze zahraničí si poslední dobou jedu desky Game - Jesus Piece, Ryan Leslie - Les Is More, Niggas Wit Coke - Coke Boys 3, Rick Ross - God Forgives, I Don't , Fler - Hinter Blauen Augen, Xavas - Gespaltene Persönlichkeit

Venuješ sa aj inému z elementov?
Dřív jsem zkoušel graffiti, beatbox, street dance, freestyle rap, ale nejvíc mi k srdci přirostla hudební produkce. I když je fakt, že čas od času, když mě popadne múza, tak napíšu i nějaký ten text, ale se svojí lenivostí, se nikdy nedokopu k tomu, abych zašel do studia to nahrát.

Čo teda pôjde od teba čochvíľa von?
Víš co, já vydávám pořád nějaký nový věci. Jsem v tomhle jak továrna Ale v nejbližší době bych chtěl vydat nové singly s rapery S.E.K.I., Suvereno, Bacil, Baron Respect & Marcel Brown (rnb zpěvák), s Leem vydáváme stále nové věci, moje produkce bude i na připravovaném albu Malý Man - Egotrip, takže je toho hodně a sám teď nedokážu říct, co z toho vyjde dřív či později, ale lidé se mají na co těšit!

Aký máš názor na koniec sveta? Máš prípadne nakúpené konzervy a vodu?
Názor mám takový, že jestli má přijít konec světa, tak přijde a nikdo z nás v tom nezabrání. Jen by si lidé měli uvědomit, jaké mají v životě priority a měli by si je dokázat seřadit podle těch nejdůležitějších a neměli by se zabývat malichernostmi, protože jim to zbytečně ubírá energii a zkracuje jim to život.

Kde všade si ťa ľudia môžu čekovať?
http://www.taifunofficial.cz
http://www.facebook.com/TaifunRec
http://www.facebook.com/taifunofficial
http://www.instagram.com/taifunoffcl
http://www.reverbnation.com/taifunoffcl
http://www.soundcloud.com/taifunofficial
http://www.twitter.com/taifunofficial
http://www.youtube.com/taifuntv
taifun@taifunofficial.cz

Máš už plán na silvestra?
Chtěl bych s přítelkyní vyrazit asi někam do zahraničí anebo si udělat pěkný silvestr v ČR anebo někde na Slovensku. Hlavně konečně vypnout od práce a užít si aspoň chvíli zaslouženého oddechu.

Pracuješ?
Pracoval jsem jako finanční poradce, ale nebylo to pro mě to pravé, tak se snažím vydělávat nějaké ty peníze muzikou, ale tou se bohužel uživit nedá, takže jsem momentálně v takové fázi, že práci hledám.

No dobre, tak nech sa darí v tom i onom a ak sa ti ešte chce, tak tú sú pre teba posledné riadky...
Chci poděkovat tobě a celému Hip-Hop.sk za podporu v roce 2012! Lidem chci popřát krásné Vánoce, pěkného silvestra a šťastný Nový rok, ať je alespoň jednou tak úspěšnější, jako ten předchozí. Mějte se rádi a nezapomeňte, že svobodu máte jen jednu, tak si jí nenechte vzít!





Obrázok užívateľa
Juicy
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1315
Poďakovania:
54
Registrovaný:
01.08.2012
Bydlisko:
Karvína

27 Jan 2013, 15:48




Za 10 dní odlítám do Thajska hodit se zpět do formy. Ale ještě než odletim, přichystal jsem si pro vás nový videoklip, který vychází příští neděli... Doufám že se vám bude líbit ;))


:::Auto EDIT (anti-dvojitý príspevok):::

Už tento čtvrtek NOVÝ VIDEOKLIP !!!
Obrázok užívateľa
Juicy
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1315
Poďakovania:
54
Registrovaný:
01.08.2012
Bydlisko:
Karvína

31 Jan 2013, 17:59

Obrázok užívateľa
Juicy
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1315
Poďakovania:
54
Registrovaný:
01.08.2012
Bydlisko:
Karvína

24 Sep 2013, 18:00

Nevyjde Leo chysta solo album
Obrázok užívateľa
Juicy
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1315
Poďakovania:
54
Registrovaný:
01.08.2012
Bydlisko:
Karvína


Späť na (CZ) česká



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]

cron