Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Mastering, Nahravanie rapu , Efekty, Sampling..(prosim help)

Neviete si s niečím poradiť?

17 Feb 2011, 13:29

Caute mam viacero otazok :

1, Kolko je dovolene sekund,taktov vysamplovat z pesnicky ?
2,
Ako zdvojujete hlas ? napr:

od 1:10
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Ako urobit tento efekt ??

od 2:08 do 2:09
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


3, Ake efekty pouzivate a naco pri nahravani rapu ?
4, Ake pluginy pouzivate na mastering ? A naco davat pozor ?
5, Daju sa dosiahnut dobre vysledky s mikrofon M-audio Nova + zvukova karta M-audio Fast Track Pro ?? (dobre znejuca acapella)


ZA VSETKY ODPOVEDE SOM VOPRED VDACNY !! URCITE TO POMOZE AJ OSTATNIM PRI NAHRAVANI..DAkujem MOC ! :wink:
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

17 Feb 2011, 18:51

1-nikolko sekund, musis mat povolenie majitela autorskych prav..
2a-najprv nahram celu slohu (kludne aj po castiach) a potom donahravam koncove slovo, alebo viacero koncovych slov, vlastne rymov. hento co si ty dal odkaz, je refren, a refren nahram zvlast dva krat po sebe a potom si jednu stopu nadstavim na 40 percent nech hra v lavom kanali a druhu stopu dam nech hra na 40 percent v pravom kanali
2b-gramofonom, alebo sa to da aj cez FL-studio, ale tam je to kapanek komplikovanejsie, ak by si chcel poradit, napis mi SS. neviem ci na to existuje nejaky plugin
3-pri nahravani idem bez efektov, len si davam bacha aby mi to "neclipovalo", to znamena aby som nemal moc nahlas majk a potom ked nieco zarepujem hlasnejsie, tak to tak chrapci, sumi...
4-pluginy od waves, su tam limitery, kompresory, ekvalizery, deessery, vsetko co potrebujes
5-daju, mas dobru kombinaciu pre nahravanie v domacich podmienkach, hlavne by som ale dal pozor na akustiku, odporucam kupit nejake akusticke peny, ja som si postavil taku rozkladaciu budku s original akustickymi penami a vyslo ma to cca 120 E
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

17 Feb 2011, 19:09

Dakujem ti velmi pekne "dspandy: hodil by si sem foto tej budky ako to vyzera ???
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

18 Feb 2011, 13:03

K těm pluginum od waves. mam s tim trocha problem. když dam DLL soubory do složky VST Plugins (jinak použivam Adobe Audition) tak když je chci do auditionu nahrat tak v tom listu pro nahravani se mi sice pluginy ukažou, ale když je aktivuju, tak je stejne nemam v efektech v nikde. proste to nejde nijak rozchodit. jedinej plugin co mi funguje je Izotope ozone a ostatni vubec... nevite čim to?
Obrázok užívateľa
Frozen
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
78
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011
Bydlisko:
Olomouc

18 Feb 2011, 17:21

2b Zdá sa mi že sa to vo FL dá spraviť aj s Gross Beatom(efekt)
Obrázok užívateľa
BANANK000
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
599
Poďakovania:
4
Registrovaný:
12.12.2009
Bydlisko:
Trnava :)

23 Feb 2011, 17:31

fotka budky:

Obrázok

tie pluginy ti zato nejdu,lebo tam tie dll len kopirujes, musis ich nainstalovat normalne cez instalacku
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

24 Feb 2011, 14:06

Super :)

S tym samplovanim, ako to ze iny producenti sampluju kadeco napr. WICH, Lkama...Rad by som vedel ako to vlastne je
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

24 Feb 2011, 15:56

mozes samplovat, ale jedine s povolenim majitela autorskych prav, a vacsinou sa za to povolenie plati, cize napr. ked Wich nieco sampluje napr. od Stinga, tak musi napisat majitelovi aut. prav a ak mu ich da, tak je za vodou a moze to legalne pouzit. niektori majitelia si ale pytaju percento zo zisku...
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

25 Feb 2011, 11:48

Neverim ze kazdy slovensky producent co samploval pisal majitelovy autorskych prav,mam pocit ze sa tu na to uplne kasle
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

25 Feb 2011, 13:03

na slovensku sa vo velkom kopiruju cele beaty aleb loopy,takze sample nie je problem :)
Obrázok užívateľa
prograss
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
845
Poďakovania:
7
Registrovaný:
24.03.2008

27 Feb 2011, 10:22

jasne ze nie, ale napr. taky wich musi, lebo ked vydava svoje cds pod vydavatelstvom, tak si nemoze dovolit mat nevyplatene sample..
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

19 Jan 2012, 14:17

pri samplovaní potrebuješ autorske prava len vtedy, ked chceš samplovanu čast použiť do tracku respektíve na album, ktorý budeš šíriť predajnou cestou... Ked je to za neziskovým účelom, tak prava nepotrebuješ... aspon si tak myslim mno... napr. že budeš mat album volne na stiahnutie ... pla mna eeh...
Obrázok užívateľa
lyzicka
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
7
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.10.2008

19 Jan 2012, 17:08

som niekde cital ze aj ked to das ako volne siritelne alebo na mixtape, tak musis mat autorske prava, pretoze si tym robis v podstate promo a aj to je komercny ucel :D
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

27 Jan 2012, 15:24

Neviem a možno má Mugis práva, tak ak má sorry, ale podľa mňa na Plexo & Mugis príliž nemá autorské práva a pritom to aj predáva. Taktiež Grazzel na Daimonion. Týmto sa chcem spýtať či to je fakt potrebné a či sa to aj niekto vôbec dozvie ak je to samplované z nejakých 70/80 rokov. Ale obidva tieto albumy sú aj voľne šíriteľne a kúpi len kto chce podporiť, takže podľa mňa nemusíš mať práva ak to aj voľne šíriš ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

27 Jan 2012, 16:16

ja osobne to mam tiez na haku, samplujem si co chcem, ale napr. Bushido vysamploval nejaku francuzsku metalovu kapelu a ked na to prisli, tak musel platit pokutu 200 tisic E, a napr. aj Kaidzas bude mat na novom albume skladbu "Kaskader", kde je pouzity sampel od Elanu a museli mat povolenie od majitela autorskych prav-Vasa Patejdla, a ten im to schvalil. inak by tu skladbu nemohol dat na album a ak by ju tam dal, mohli by sa s nim sudit...
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

27 Jan 2012, 21:07

Tak ten tam možno dal aj nejaký refrén z pesničky či nie ? Ako taký Bushido to mi je jasné je dosť známy, ale myslím si, že pri menej známych si to môžu producenti dovoliť (teda ak sú menej známy). Myslím si, že tých undergroundových mc´s ľudia ako Vašo Patejdl nepočúvajú. Kaidžas si to radšej potvrdil ako mať neskôr problémy ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné


Späť na Pomoc



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], revolutzer