Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Povolenie na legálnu stenu

Všetko čo sa týka grafitti a nedá sa zaradiť do žiadnej sekcie uvedenej vyššie

01 Feb 2009, 09:13

Ako ziskať povolenie na legálnu stenu

Našiel som na jednom blogu informácie kde, resp. ako je možné vybaviť "legálnu stenu", teda priestor, kde je možné maľovať graffiti bez toho, aby vás niekto naháňal, alebo postihoval. Preto som sa rozhodol tento "návod" dať na naše fórum.

Z tohoto odkazu si môžete stiahnuť template žiadosti o povolenie, ktorú som pre vás pripravil.
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Komu adresovať žiadosť
Žiadosť je nutné adresovať majiteľovy, správcovy, alebo uživateľovy plochy, resp. objektu. Niekedy je tažké zistiť, komu daná plocha patrí. V lepších prípadoch, viete od známeho, alebo z iného zdroja, kto je majiteľ.

Poväčšine má všetko svojho majiteľa. Pre vyhľadanie je možné využiť služby katastrálnych úradov, kde majú zapísané pozemky, resp. vlastníkov pozemkov. Pri podaní žiadosti na katasrálny úrad, je nutné uhradiť poplatok (kolok).
Pozri
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Keď viete komu žiadosť adresovať, môžete nafotiť foto prílohu a upraviť žiadosť podľa vašej potreby.

Je pravda, že veľa našich spoluobčanov je až príliš aktívnych a preto sa stáva, že keď maľujete na legálnej stene, na ktorú máte povolenie, dôjde vás skontrolovať polícia. Ak "uvedomelý" občan zavolá políciu (ohlási skutočnosť telefonicky), polícia je povinná preveriť to, teda vyšlú na miesto hliadku. V takomto prípade je nutné ukázať povolenie policajtovi, ktorý si ho prečíta, prípadne preverí. Správajte sa slušne, policajti nemajú radi keď je niekto na nich arogantný, drzí alebo agresívny. Ako hovorí príslovie, nedráždi osie hviezdo bosou nohou. :lol: Policajt po preverení situácie nahlási skutočnosť na centrálu a odíde, samozrejme iba v prípade, že máte zo svojím povolením všetko v poriadku.

Inštrukcie k súboru:
-v hornej hlavičke v rámčeku, uvediete svoje údaje, meno, adresa a pod.
-adresa pod hornou hlavičkou, napíšete adresu majiteľa, resp. správcu plochy, teda adresát žiadosti
-Vec: Žiadosť o povolenie graffiti malieb, nemusíte meniť
-fotografie stien, vymeníte za aktuálne fotografie, môžete žiadať aj iba jednu stenu, potom vymažete položky, ktoré nepotrebujete
-ilustračné fotografie graffiti, môžete v prílohe ponechať, tie slúžia úradnikovy pre zvýšenie predstavivosti
-dole napíšte aktuálny dátum
-žiadosť nezabudnite vytlačiť a podpísať v 2 kusoch, jeden ks si odložíte pre seba, a druhý odovzdáte v podateľni adresáta žiadosti, alebo pošlete poštou doporučene na adresu, v takomto prípade si uschovajte podací lístok listu, aby ste mali doklad, že ste tú žiadosť naozaj poslali.

Veľa žiadostí môže byť zamietnutých, ale je nutné to skúšať. :agrs:

Keysmatic ©
Obrázok užívateľa
2tti-frutti
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1305
Poďakovania:
5
Registrovaný:
24.01.2008
Bydlisko:
.:BB:.::.:ZoO:.

09 Feb 2009, 20:39

nooo to sa mi ziiide :-)
Obrázok užívateľa
salonko
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
196
Poďakovania:
0
Registrovaný:
02.11.2008
Bydlisko:
Petržalka

12 Feb 2009, 20:09

tymto sa mozete riadit ale poradim vam to trosku poupravovat podla seba a pridat tam vlastne fotky....ale inak keys to napisal pekne.
Obrázok užívateľa
M@iky
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
71
Poďakovania:
0
Registrovaný:
02.12.2008

27 Feb 2009, 15:12

podobne to bolo aj s nasim legalom, 2 tyzdne na to aby si vybavyl potvrdenia na uradoch, a este zaplatit cca 300Sk
Obrázok užívateľa
kiwinko4
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
207
Poďakovania:
0
Registrovaný:
25.04.2008
Bydlisko:
ZH

21 Sep 2009, 18:27

no zide sa mi to...aj ked myslim ze z toho nic nebude
Obrázok užívateľa
DJwaste
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
141
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.02.2009
Bydlisko:
Ružomberok ghetto

22 Sep 2009, 19:49

ja som s tým išiel a policajti mi dali verejnoprospešné práce na mesiac kkoti to je picovina
Obrázok užívateľa
Sprite._prvok
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
128
Poďakovania:
1
Registrovaný:
26.10.2008

21 Mar 2010, 13:10

:DDDD
Obrázok užívateľa
WanDaLaSeRR
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
2
Poďakovania:
0
Registrovaný:
21.03.2010

27 Mar 2010, 10:27

ja som tomu nepochopil odkoho a odkial mozem ziskat povolenie na legáli skuste mi to visvetlit ze od koho dostanem paperie a powolenie na legalnu stenu :blink:
Obrázok užívateľa
RkiPs
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
274
Poďakovania:
0
Registrovaný:
07.10.2009
Bydlisko:
city

03 Máj 2010, 11:25

Královéhradecký kraj legály

* Hradec Králové - ?
* Jaroměř - zeď u parkoviště (bývalé autobusové nádraží, za bývalým kinem)
* Nové Město nad Metují - Mezi prvním kruhovým objezdem z Náchoda a nemocnicí. Plot oddělující bývalé kasárny od rodiné zástavby. U basketbalového hřiště.

HKaanonym
?????????
Obrázok užívateľa
Xarrax
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
8
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.03.2009

20 Júl 2010, 12:20

neni lepsie ist za majitelom osobne?
Obrázok užívateľa
dworky95
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
140
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.02.2010

18 Dec 2010, 18:24

a kebi chcem malovat napriklad pod mostlegalne komu to mam dat a kolko bi to asi stalo tu ziadost
Obrázok užívateľa
Hunterprix
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
22
Poďakovania:
0
Registrovaný:
15.09.2010

31 Dec 2010, 11:11

omg pod most to nepotrebuješ, chod tam ako ilegal
Obrázok užívateľa
EMSIK1
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1307
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.12.2008
Bydlisko:
Stará Ľubovňa

31 Dec 2010, 14:31

ale ja mám taky most iba že pod nim chodia ľudia ale neni tam cesta iba venčit psa tam chodia a tak ako ???A na druhej strane je zas taki pristav pre lode zo psami a stražnikom ....D=
Obrázok užívateľa
KROKETO
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
133
Poďakovania:
0
Registrovaný:
30.12.2010
Bydlisko:
Šala

31 Dec 2010, 20:24

Ahoj chlapci. Ak mozem, zapojim sa aj ja do debaty, bo som uz druhy krat vybavoval legal, a chcem sa s Vami podelit o svoje skusenosti. 1.krat som vyhladal na googly Legalne steny, a preklikol som sa na stranku, ktoru sem uz upol tutti...

Ale radim Vam, nedrzte sa tej osnovy prilis, radsej napite svoju vlastnu, dajte to prekontrolovat rodicom(ak mate menej ako 18, musi to byt na nich, ak mate viac, aj tak to nechajte, iste maju iac skusenosti s birokraciou ako vy...), a poslite majitelovy objektu. Ak sa jedna o most(Hunterprix), vacsinou to maju na starosti spravy ciest.... Ak mate nejake otazky, napiste sem alebo sukromnu spravu.... papa

Cmuk
Obrázok užívateľa
Sheet
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
48
Poďakovania:
0
Registrovaný:
01.09.2010

31 Dec 2010, 20:51

alebo si najdite Squad..a mate po probleme... :-)


asi tak, squad je miesto kde to takmer "nikto" nevidí, teda nie je to v ulici/pod mostom/.. NSR
Obrázok užívateľa
Sea2_FMKS
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
664
Poďakovania:
0
Registrovaný:
14.04.2009

27 Jan 2011, 15:37

čo je squad

//squad je nejaka opustena stara budova...miesto kde to nikto nevidi..Sea2
Obrázok užívateľa
KROKETO
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
133
Poďakovania:
0
Registrovaný:
30.12.2010
Bydlisko:
Šala


Späť na Iné



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bastard, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]