Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



scratching

Neviete si s niečím poradiť?

27 Jún 2012, 14:08

Zdravim. Potreboval by som poradit ohladne scratchingu. Mam zaujem sa naucit scratchovat, a teda chcel by som si kupit nejaku lacnejsiu zostavu na to. Tusim, ze k tomu netreba 2x gramofon, ale bol by som rad, keby mi to niekto blizsie ozrejmil, ake su tam rozdiely v tomto.
Dalej co sa tyka mixu, ci tam ide len o kvalitu crossfaderu, alebo co tam este rozhoduje.

A co sa tyka samplovania z vynilov, staci tu tiez 1 gramec ? Ako je to potom vsetko poprepajane ?

Vedel by mi niekto k tomuto zhrnut trosku teorie, ako to cele funguje ? Bol by som vdacny, nech mam v tom jasno. Diky pekne
Naposledy upravil dr.dre dňa 07 Aug 2012, 09:44, celkovo upravené 1
Dôvod: téma presunutá
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

27 Jún 2012, 16:58

v tomto ti neporadim :D , lebo sa tomu nerozumiem, chcel som len napisat, ze toto si mohol dat skor do temy: "Pomoc" resp tak nejak sa vola
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

27 Jún 2012, 17:00

Tak nech to pripadne admin presunie ..
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

07 Aug 2012, 09:18

Na zaciatok ti uplne staci jedno obycajne gramo (hlavne aby malo priamy nahon - direct belt) a hociaky mix s crosfaderom. A nejaku platnu (najlepsie nejaku battle platnu kde su len zvuky nahrate pripadne nejake akapely), neinvestuj do drahych veci ked nevies ci ta to chyti a ci ti to pojde. Na zaciatok kludne nejaka no name znacka alebo nizsie rady stantonov. Jedno gramo ti staci aj na scratch aj na samplovanie, proste si pustis na niecom beat a skrabes z grama.
Obrázok užívateľa
JohnnyMnemonik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
193
Poďakovania:
1
Registrovaný:
19.03.2009

07 Aug 2012, 15:08

co sa tyka samplovania, tak z platne si nahras do PC zvuk ktory chces samplovat, resp. slucku, a tam ti tusim ide kabel z mixu (output) do zvukovky v PC, bud line in alebo mic in..
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

05 Apr 2013, 20:22

tiež by som sa chcel k tomuto spytať myslite že tento by mi stačil na scratchovanie zo začiatku ?
http://gramofony.heureka.sk/akai-att01u/specifikace/#section
alebo by ste vedeli niečo do 120 odporučiť ? vopred diky za každu radu ..
Naposledy upravil Sw33t dňa 06 Apr 2013, 09:29, celkovo upravené 1
Dôvod: linky do [code] tagu
Obrázok užívateľa
01marcel01
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
33
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.03.2012

07 Apr 2013, 09:07

tento gramec co si sem dal ma remienkovy nahon, co nieje moc dobre, pretoze ked zastavis platnu, tak trva nejaky cas kym sa opat rozbehne tak jak ma (zalezi od kvality, moj DJ mal pouzivany gramec s remienkovym nahonom a rozbeh trval od 1 do 4 sekund), preto je lepsie mat priamy nahon ako ti to napisal JohnnyMnemonik
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008


Späť na Pomoc



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]

cron