Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Slovenský hip-hopový slang

Neviete si s niečím poradiť?

17 Mar 2011, 14:50

Nazdar!

Som slovakista s Poľska a píšem vám - slovenský hiphopery, pretože práve píšem diplomovku na tému "Slovenský hip-hopový slang" a potrebujem vašu pomoc. Bol by som veľmi vd´ačný, keby ste v tejto téme písali slova, ktoré používáte v bežnej, každodennej komunikácii. Ide predovšetkým o slangove slova, frázy a iné jazykovo zaujímavé veci, ktoré tvoria dnešný hip-hopovy slang. Ked´ môžete, uved´te aj význam slova/frázy, a ked´ sa to proste nedá presne preložit´ do spisovnej slovenčiny - uviest´ význam v opisnej forme. Bol by som aj rád keby ste mi ponúkli nejaké skladby od slovenských raperov, kde sa da počut tento špecifický druh slangu. Môžu to byť slova spojené s hudbou, graffiti, breakdance, ale aj napríklad časti oblečenia, časti ľudského tela, technické nástroje, alkohol, drogy, proste všetko čo zne inak než v bežnej slovenčinie a súvisí s našou kultúrou.
Dúfam, že mi pomôžete a spolu sa pobavíme v súvislosti s tou veľmi zaujímavou formou dnešného jazyka, bez ktorej bol by určite oveľa menej pestrý.
P.S. Rád by som sa dozvedel aj o iných slovenských hip-hopových fórach, kde by som mohol získat pomôc.
Odo mňa niekoľko kvalitných treckov polských raperov, trošku klasiky ale aj novinky. Zdravim!

Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
Obrázok užívateľa
kryniuKDW
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
2
Poďakovania:
0
Registrovaný:
17.03.2011

17 Mar 2011, 16:52

keše - peniaze; vydumať - zohnať/vyriešiť; makak/mak/šluky - marihuana; fono/bongo - nástroj na fajčenie marihuany; cígo - cigareta; majk - mikrofón; lopkár - zlodej; štofer - užívateľ heroínu; ringle/pándle/fízli/cajchli/cajti - policajti; vyrábač - pouličný "obchodník";


keše
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


fono
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


pándle, lopkár, štofer, šluky
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


nic viac ma nenapada, dufam ze som aspon trochu pomohol...
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

17 Mar 2011, 18:15

šingáľe, kekeťi - fízli, kúlo - chlapec (u nas zauzivany pozrav soj kúlo), blejdi - čiernočierna tma - cigáni, pani šóšová - zelenina - burina - marihuana, kúlehy - ojeby, pivec - pivko, čórkár - zlodej (čórka - krádež atd.), piála - cigareta, tomu kúr - nieco ako tomu ver, suhlas, jop - ano, pionieri, parasti - mladi chlapci tak 15-20 rokov co vyzeraju velmi rap a vsetci su ako by ich jedna mater mala (na smiech), grafy - tie malby na stenach, rauše - su haluze po drogach alebo velke smiechy, puklice - pikenko, chechtáky - peniaze, žabky - velmi mlade dievcata nevyzerajuce na svoj vek....
Obrázok užívateľa
JohnnyMnemonik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
193
Poďakovania:
1
Registrovaný:
19.03.2009

17 Mar 2011, 19:46

ako si tak všímam oblúbené sú hlavne cigánske slová :D
Obrázok užívateľa
Makaveli95
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
48
Poďakovania:
0
Registrovaný:
26.02.2011

18 Mar 2011, 09:15

Moc dik za odpovedí, čakám viac!
Obrázok užívateľa
kryniuKDW
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
2
Poďakovania:
0
Registrovaný:
17.03.2011


Späť na Pomoc



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot], shrottek