Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



synth/workstations atď. ...

Neviete si s niečím poradiť?

05 Jan 2012, 17:29

Zdravim, vedel by mi niekto laicky vysvetlit rozdiely medzi pojmami:klavesy, midi keybord kontroller,aranžéry, samohrajka, syntetizatory, workstations ?.. bol by som mu velmi vdacny. :oops:
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

05 Jan 2012, 18:43

Niesom v tom nejaký expert, ale viem ti vysvetliť rozdiel medzi klávesami a midi keyboard controllerom... Aspoň podľa mňa je rozdiel v tom, že na klávesoch spravíš beat resp. si zahráš aj bez PC a na midi klávesoch nie. Ostatné najdeš aj na nete ;) workstations sa mi zdá, že su MPCčka veľké s displejom, vlastnou pamäťou, ale to si niesom istý :D
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

05 Jan 2012, 20:08

mna by hlavne zaujimal rozdiel medzi syntetizatorom a workstations .. preco su jedny klavesy oznacovane tak, a druhe onak ..
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

05 Jan 2012, 21:31

Proste to robí synth resp. syntetické zvuky to má v sebe. Zdá sa mi, že sa to používa už na profesionálnejšej úrovni, má to v pamäti množstvo synthov ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

05 Jan 2012, 21:33

rozdiel bude asi len v tom ze workstation obsahuje aj nejaky lepsie rieseny sekvencer a skladanie kompletneho tracku a teda aj vacsie moznosti ovladania efektovania doladovania jednotlivych stop, uz samotny nazov workstation je to ze si na tej masinke spravis kompletny track na urovni, syntak ma sice vlastne banky ale lepsie ak ho napojis na komp a tam to nahravas a mixujes lebo nema take moznosti (podla mna)
Obrázok užívateľa
JohnnyMnemonik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
193
Poďakovania:
1
Registrovaný:
19.03.2009

05 Jan 2012, 22:52

JohnnyMnemonik to vystihol spravne..
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

05 Jan 2012, 23:08

noo super Johnny konecne mi to niekto poriadne vysvetlil, diky moc. :yahoo:
a mohol by si mi este vysvetlil pojem sekvencer ? .. a co obnasa samotne mixovanie a mastrovanie tracku ?
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

10 Jan 2012, 18:11

Chcel by som si kupit nejake klavesy ku Fruity Loops, preto som sa pytal na tieto rozdiely. Oplati sa workstations, alebo staci syntetizator ? + poradte aj nejaky konkretny model, do 400e.. vdaka
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

10 Jan 2012, 18:25

Zdravíčko, ja mám M-Audio KeyStudio 49i, zatiaľ som veľmi spokojný, až na jednu vec. Má málo oktáv, ale keď toto keystudio používaš iba na robenie beatov, alebo hraní na 49 klávesoch tak ťa to nijak neobmedzuje.

Obrázok

M-Audio KeyStudio 49i má viac výhod. Ako si môžeš všimnúť zo zadu máš veľmi veľa prípojok, či už na majk, gitaru, alebo pedál na bicích,.... Máš tam Pitch bend, modulátor, posúvanie oktáv(alebo sa tam dajú nastaviť iné užitočné veci), atď atď. A stojí 190€.
Rozhodne ho doporučujem! :)
Obrázok užívateľa
BANANK000
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
599
Poďakovania:
4
Registrovaný:
12.12.2009
Bydlisko:
Trnava :)

10 Jan 2012, 18:38

A mas k tomu aj nejaku specialnu zvukovu kartu ? Na akom programe s tym makas ?
edit1. rozdiel medzi workstations a syntakom uz som pochopil, vdaka, ale dalsia otazka, aky je rozdiel medzi midi klavesovym kontrollerom ako takym, a midi klavesovym kontrollerom so syntakom ? :cry:
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

11 Jan 2012, 19:47

Midi klávesy máš klaviatúru
A midi klávesy so syntom máš aj zvuky v klavíry (si myslím ja).

A k tomu klavíru, ono je to vlastne externá zvukovka hneď.
Obrázok užívateľa
BANANK000
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
599
Poďakovania:
4
Registrovaný:
12.12.2009
Bydlisko:
Trnava :)

11 Jan 2012, 21:39

Takze ku praci s FL sa mi asi neoplati kupovat syntetizator,alebo workstatins, radsej kupim obycajny midi kontroller s klaviaturou, a zvuky budem mat z FL z pluginou, nie ?

+ viete mi poradit odkial stiahnut free pluginy do FL, a ako ich nainstalovat ?
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

12 Jan 2012, 07:21

Inak ty už aj robíš beaty ? Lebo keď sa tak všetko pýtaš, tak mi to príde akoby si chcel začať (taký mam pocit) :)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

12 Jan 2012, 09:53

mam rozpracovane asi 20 projekty v FL, ale vsetko len taky stred - zaklad. Zacal som uz asi pred rokom, ale dost dlho mi to trvalo, aj trva, kym objavujem vsetky funkcie, a v tychto hw veciach nie som vobec zbehli, preto take tupe otazky :oops:
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

13 Jan 2012, 07:46

Nejde o to len podľa mňa je základ sa naučiť pracovať aj len s klávesnicou a potom kupovať tieto vecičky. Napr. aj taký Mugis robí len s klávesnicou a má dobre beaty ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné


Späť na Pomoc



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], revolutzer, Seznam [Bot], vrn1v