Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Vývoj scény

Česká hip-hopová scéna a všetko okolo nej

08 Okt 2012, 13:22

Jak se vám líbí vývoj scény za dejme tomu poslední roky?

Mně osobně je úplně nejvíce líto Supercrooo, protože byli pro mě TOP rap ... James Cole se dal na zpěv a Hugo se vyvinul do rapu s kadencí dvě kulky za minutu ...

Orion se začal spíše než s Wláďou párovat s Jamesem (Orikoule - jedno z nejhorších CD vůbec) ...

H16 už také není nějak aktivní, jede pořádně jen Spirit, kterej se taky dal na gay dráhu ...

Stále více lidí se cpe do Ty Nikdy labelu, kterej je kazí (Viz Boy Wonder ... Zlaté staré dobré Turbo Boost)

Od MAAT se oddělil JSM, což je taky velká škoda, protože Emeres dělá beaty, při kterých by mé uši nejraději utekly ... Podle mě se MAAT začali ubírat též na dráhu teploušství, protože čas od času vydávají občas hovínka .. Kandidáti Existence byla top deska. Ta jejich nejnovější s Emeresovýma beatama je celkem dobré kulo.

Real Werbal se rozpadli, i když pořád jedou, ale odděleně, což je škoda ...

KF je kapitola sama o sobě... O Rytmusovi netřeba hovořit. Ega je škoda, taky začal dělat podivnou hudbu ...

Wich se oddělil od Indyho a dal se k Ektorovi (nedivím se mu) ...

Bohužel, většina těchto změn je k horšímu (až na rozpadnutí I&W) .. Evoluce je pro mě velmi špatná. Jakej názor máte vy na tyto různé přesuny a manévry?
Obrázok užívateľa
Joezz
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
202
Poďakovania:
0
Registrovaný:
21.11.2009

08 Okt 2012, 14:27

Ja mám taký pocit, že tí starí, ktorých som počúval a mal rád, prešli istým pseudovývojom. Niektorí k lepšiemu, na takých si teraz nespomeniem, možno z časti Kali a väčšina k horšiemu (Spirit, Rytmus, Bacil, Suvereno, Radikal, z časti DNA, ...). Potom sú tí, ktorí si dlhé roky držia kvalitu (Čistý, Vec, Vladis, Zlá Strava, Ego, Zverky, Momo, ...). Samozrejme sú takí, čo už moc aktívny niesu, napr tá Zlá strava, alebo takí čo to robia dobre, ale zdá sa mi že už nemajú čo povedať (Moja Reč, AMO).

Potom sú ľudia relatívne noví, ktorí rap držia nad hladinou (GR, Sedláci, Plexo, Strapo, Majself, Pra3x,...) a z časti určite nahrádzajú tých čo prešli "vývojom".

Českú scénu si nedovolím hodnotiť, nakoľko tam nemám prehľad a počúvam, iba zopár interpretov.
Obrázok užívateľa
PejMej
Site admin
Rank:
Site admin
Príspevky:
623
Poďakovania:
155
Registrovaný:
25.03.2012

08 Okt 2012, 15:18

Mně osobně přejde, že Ego se horší ... E.R.A. byla dobrá éra .. Bohužel tyhle rapy, které se dobře poslouchaly, už si nejde ani jeden z nich ...
Obrázok užívateľa
Joezz
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
202
Poďakovania:
0
Registrovaný:
21.11.2009

08 Okt 2012, 16:06

Tak zas vydal asi 3 pesníčky za posledných milión rokov, tak ťažko ho hodnotiť. Treba si asi počkať na album, ak niekedy bude. :)
Obrázok užívateľa
PejMej
Site admin
Rank:
Site admin
Príspevky:
623
Poďakovania:
155
Registrovaný:
25.03.2012

08 Okt 2012, 17:16

Tak v roce 2005 by ho podle mě ani nenapadlo, že by mohl složit "hit" jako Žijeme len raz ... :D :D
Obrázok užívateľa
Joezz
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
202
Poďakovania:
0
Registrovaný:
21.11.2009

09 Okt 2012, 14:10

mne sa tazko hodnoti vyvoj sceny, pretoze mna maloco zaujme, od vacsiny interpretov mam rad len 1-2 tracky, avsak kazdy rok najdem aspon jeden album, ktory ma zaujme

cesku scenu moc nepoznam hoci som pocul uz vela veci, nejako ma nevie zaujat, sem-tam nieco dobre sa najde, nemusim moc ani supercroo, hugo toxx, james cole ani nic podobneho...
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

29 Dec 2012, 14:56

posledni dobou česka scena upada jen par lidi ji zachranujou občasnyma peckama.posledni dobou me nak chyta elektro hudba.a tet začinam poslouchat dva styli tak je to blbe aš budou vychazet pořadny realesy zavolejte
Obrázok užívateľa
Juicy
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1315
Poďakovania:
54
Registrovaný:
01.08.2012
Bydlisko:
Karvína

12 Jan 2013, 13:53

Vážne to ide s CZ scénou dole vodou.. momentálne už z CZ uznávam/počúvam iba Resta a Ektora
Obrázok užívateľa
Kompromis
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
23
Poďakovania:
0
Registrovaný:
22.11.2008

17 Mar 2013, 20:19

hypno808 label pičo nepači sa vam je to vaš nazor ale ked tomu nechapete tak je to jasne mna teraz zaujal TRAP hlavne v z cz sceny v hypne 5ETAPA a igor
Obrázok užívateľa
DonnDennis
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
19
Poďakovania:
1
Registrovaný:
02.03.2013

04 Apr 2013, 00:37

no, nebudu tu reagovat na předchozí příspěvky (hlavně 5ETAPA :roll: :lol: ), scéna je v piči

zítra vychází mixtape od Chachar z OV a jestli vůbec v dnešní době z CZ scény něco stojí za podporu, tak tohle..

Obrázok užívateľa
Frenk
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
21
Poďakovania:
6
Registrovaný:
02.01.2011

29 Apr 2013, 14:35

Jen mě zajímá jestli se tu bavíme o hip-hopu jako takovém což dělaj snad už jen lidi z TNKDLBL nebo i třeba o takovym HYPNU808 což je pravej opak dá se říct.Nevim jak co upadá,ale pořád jsou věci který mě bavěj a který ne.Vše co vyjde si milerád poslechnu,už to neni asi takový to když přišel album Není co ztratit/SUP od Tafroba z kterýho mě bavil každej track,ale ikdyž si poslechnu Grand Prix od Enemyho (což je fakt děs,mě to nazaujalo) tak tam najdu 1 dost dobrej track.
Obrázok užívateľa
Ming
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
7
Poďakovania:
0
Registrovaný:
27.04.2013
Bydlisko:
Czech Republic


Späť na (CZ) česká



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bastard, Bing [Bot], Google [Bot]