euroautodiely.sk
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.Súhlasím Čítaj viac.

Zlý Funk - "Rap je Späť "

Rozhovory s osobnosťami zo scény

24 Feb 2016, 16:15

Zlý Funk - "Rap je Späť "

Po dlhšej dobe prinášam na fóre zaujímavé interview od skupiny Zlý Funk.
Veľmi zaujímavé pohľady priniesli ako Hip Hop kultúru vnímajú.
Možno práve nastala ta chvíľa kedy sa naozaj, vďaka týmto chalanom Hip Hop vráti späť .
Takže neváhajte zavolať Zlý Funk do vášho mesta a prežiť tak originálny dobrý Boom Bap, ktorý aj po tých rokoch nikdy nezostarne ako si niekto myslí !


Kontakt:
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Obrázok


1.Zdravím Zlý Funk, tak sa nám trochu predstavte pre Hiphopfórum. Ako sa k vám dostal po prvýkrát Hip Hop a čo vás najviac zaujalo na Golden Age Hip Hope .

Sancho AKA Seth : Nazdar, my sme Zlý Funk a ja som Sancho AKA Seth furt na death. Nepamätám si presne ako sa ku mne hip-hop dostal, pretože to bolo pre mňa tak nejak naturálne od malička. Proste si pamätám, že som to mal rád vždy. Prvú Ameriku už ani neviem a prvý SK rap, ktorý som počúval bola kompilačka Zvuk Ulice, (mohol som mať tak 9), ktorú mi dal starší kamarát. Hip-hop bol okolo mňa vkuse a všade a vedel som, že to budem v budúcnosti robiť. V jedenástich som napísal prvú vec a od vtedy to ide (dolu vodou :D).

Fátum a. k. a. Jednoduchý Syntax : Bolo to strašne dávno. Veľa vecí z toho obdobia si nepamätám. Na začiatku bol breakdance. Až potom neskôr keď sme už mali na cigy sme sa na to “vybodli” a začala nás zaujímať hudba. No a od tej doby sa to so mnou vezie, Čo sa týka zlého funku tak to začalo niekedy pred rokom a pol. Keď sme sa so Sanchom “údajne” rozprávali o jednom songu. Ja si to nepamätám ale myslím, že z toho vzniklo “tomu ver”.

Kendo : Ja tiež si nepamätám, ale viem, že na začiatku som si išiel Eminema a Tupaca. To bolo už strašne dávno, keď som si predstavoval o čom to asi je. Počul som prvé veci a začal som vnímať rap. Postupom času to prichádzalo samé z každej strany - Tupac R.I.P.


2.Ako by ste opísali vlastnými slovami, čo by mal Zlý Funk priniesť nové pre Slovenskú Hip Hop scénu? Má to byť aká si vaša nespokojnosť k súčasnému Hip Hopu u nás, alebo sa chcete s niečím podeliť na hlas v Rape akou si formou vašej vlastnej pouličnej revolúcie ?


S : Neviem, robím to hlavne preto, že ináč to ani neviem a nechcem. Beriem to tak, že keby som bol len nezúčastnený poslucháč a počul by som nejaký takýto rap ako robíme my, určite by som sa veľmi potešil, že niekto má ešte rád ten real shit.

Jednoduchý S : V prvom rade by mal priniesť niečo staré, niečo čo už v „modernom“ rape chýba. Neviem, či je to nespokojnosť. Skôr by som povedal, že je to o zábave. Hudbu, ktorou sa budú ľudia baviť.

K : Zlý Funk už neprinesie nič, čo tu nebolo, len skôr vracia to čo tu už nie je.


3.Vašu hudbu keď som po prvý krát vypočul, sa mi pri vašom prvotnom pilotnom tracku "Tomu Ver !" vratili moje spomienky na hudbu ktorú aktívne počúvam od roku 1.9.9.5? Myslíte že v niečom mladšiu generáciu oslovíte vo vašom rapovom prejave?S : Ja mám 23 a sám sa pokladám za mladšiu generáciu :D Keď myslíš ešte mladších, tak vieš sám, čo majú väčšinou radi. Ale poznám aj takých, ktorí si fičia úplne starý štýl a majú 15...keď má rap vajcia, určite osloví aj mladších aj starších, bez ohľadu na to, či je to vykopávka s kontajnerovými rytmičákmi alebo nejaký vesmírny trap.

Jednoduchý S : no keď pozerám na tú najnovšiu vlnu tak ani veľmi nie :D ale niee. Dúfam, že si nájde aj medzi mladšou generáciou svojich priaznivcov.

K : Náš prejav je tak nezmyselný jak celý tento prijebaný svet a stále existujú ľudia, ktorí si to radi vypočujú a v tom je asi ten zmysel.Nie je ľahké spojiť ľudí, ktorí to vímajú na rovnakej vlne, nám sa to podarilo tak sme tu.

4.Dnešná mladšia generácia berie históriu Hip Hopu len povrchne. Nemyslíte že je to veľká škoda pre samotný Hip Hop na Slovensku?

S : Isto je to škoda. Ja to nechápem a smejem sa im. To je ako keby že máš nejakého metalistu, čo nepozná Black Sabbath alebo AC DC alebo pankáča, čo nepozná Sex Pistols alebo The Clash.

Jednoduchý S : Ja tej modernej hudbe nerozumiem . Možno majú veľa problémov, tak nechcú byť otravovaní takými vecami. Vieš, dnes to je len swag, kurvy a peniaze. To je všetko.

K : Mladšia generácia len kopíruje to, čo je teraz aktuálne. To je taká otázka jakeby že načo je dejepis. Koho to zaujíma, tak si to preštuduje. Dosť mladých to podľa mňa rešpektuje, len už niet cesty späť a to je škoda.

5.Zaujímalo by ma tiež aké sú vaše poznatky v Hip Hop kultúre? Aký máte názor na Hip Hop, ktorí ma už dosť svoju veľkú históriu od svojho vzniku. Ako boli Afrika Bambaataa,Rock Steady Crew ale aj veľa iných Mcs začiatkom 80tých rokov alebo sa zaujímate len o 90te roky kedy Hip Hop začal mať veľmi nákazlivé beaty?

K : No ja som sa v histórii nikdy nejako nerýpal. Na také veci vám odpovie Sancho a Fátum :D

S : Ja si osobne veľmi idem aj 80-te roky. Hovoríš, že 90tky majú nákazlivejšie beaty, ale môžem ti povedať, že keď som bol toto leto v New Yorku, bol som na rôznych old school hip-hop parties – bol som na Rakima, Whodini, Big Daddy Kanea atd. A keď tam tie beaty z 80-tych hrali, znelo to úplne ináč ako keď si to pustíš doma na PC. Cítiť to celým telom aj dušou a malo to až neuveriteľnú energiu, ktorú som si dovtedy len predstavoval. Takže pre mňa je hip-hop z 80-tych strašná pecka.

Jednoduchý S :Ja skôr počúvam veci na ktorých som vyrastal. Takže 90te. To už je jedno či je to USA, SK alebo PL rap. Hlavne PL rap. Tam sa viem nájsť skoro v každom jednom songu. Čo sa týka Hip-Hopu ako ako kultúry...to som už spomenul. Koncom 90tych rokov sme sa snažili breakovať. Ha. Sancho tiež breakoval len sa to hanbí priznať .

S: Nehanbím sa, veď som to robil aktívne súťaže a tak, len potom sme sa na to vekom vykašlali a ja som pribral aspoň 30 kg.


6.Kto podľa vás dal prvotný signál, že Zlý Funk sa bude uberať robiť Rap na Old School Boom Bap beaty? V Amerike ale aj v Európe tento trend začína veľmi ožívať, bola to aj vaša chuť sa podeliť s niečím takýmto podobným aj u nás na Slovensku ?

Jednoduchý S : Na začiatku sme o tom vôbec nerozmýšľali. Myslím, že to bolo samozrejmé. A v neposlednom rade moja mama.

S :Ako som už povedal, ja sa nesnažím aby to tak znelo, ide to zo mňa úplne prirodzene a samo. Beaty aj rýmy.

K :Tie beaty sú tu odjakživa. Stará sa o ne Sančiak a niet pochýb, že sú fajné. Ja dokážem zarepovať do hocičoho aj do Kalinky :D Ale boom bap je vo mne. Je v nás, nie je to nič násilné. Je to to, čo chceme my.

7.V tomto roku by ste mali vydať album s pilotným názvom Rap je späť? Akú nádielku Rapu máte pripravenú pre vaších ale aj začinajúcich fanúšikov? Budú tam rôznorodé ochutnávky Rapu alebo to bude váš čisto Boom Bap album?S : Máme nahraté nejaké veci, nie sú všetky totálne ortodoxné, ale každopádne ten dirty tam cítiť stále.

Jednoduchý S : Určite sa tam bude dať nájsť aj hadkor disko a iné okrajové štýly.

K : No takže takto. Nič nie je isté, či vydáme album. Bolo by to fajn, no je v tom veľa práce (popri tom pití to nejako nestíhame). K tomu nie sme často pokope, to nás asi jebe najviac.

8.Rap na Slovensku už prešiel určitým vývojom ale aj tak v čom bude spočívať vaša stratégia Rap vrátiť spať?

S :Nikdy som nebol nejký dobrý stratég, ani Age of Empires som nevedel dobre hrať :D

Jednoduchý S : Dať to vonku a dať to najhlasnejšie ako to ide.

K :Rap sa rozkoľajil do mnohých smerov. Z kmeňa vznikla koruna a s ňou mnoho premien podania rapu. Moja stratégia spočíva v tom ,že to budem robiť ako viem a ako chcem.


9.Objavia sa aj nejaký neznámy mcs z Bardejova na vašom albume. Za príklad dám Starý Pakistanec bude mať vo vašom albume miesto? Je to tiež veľmi zaujímavý Mcs ktorí robí podobný Rap čo rapuje do starých dobrých overených beatov?

Jednoduchý S : Počul som, že sa niečo také vraví… Zatiaľ sme sa o tom rozprávali iba opitý a veľa si z toho nepamätám.

S :heh, hej s Pakistancom určite na albume rátam. Je to týpek s hlasom jak zvon, nechaj sa prekvapiť. Aj keď naozaj najviac toho predebatujeme keď sme všetci hotoví :D Ale nevadí, všetko bude, už to plánujem dlhšie.

K : Starý Pakistanec, ktorý pochádza z legendárnej DPZ je vlastne tvorcom obrazu “Tomu Ver!.” Pokiaľ sa s ním ako on vraví zhodneme na nejakej “sviňárni”, tak spolupráca je istá.

10.Aké sú vaše plány do budúcna, máte na pláne navštíviť aj iné zákutia Slovenských klubov a takto podporiť vašu hudobnú tvorbu?

Jednoduchý S : Momentálne sa robí na veciach. To je teraz priorita. Koncerty zatiaľ nemáme plánovane. Skôr to vidím na druhú polovicu roka.

S : Nie je problém ak nás zavolajú, pôjdeme hrať aj do Pentagonu v BA alebo do Letanoviec. Tešíme sa na akcie.

K :Samozrejme, že nie…:D Jasné, že hej. Síce ešte nie sme moc známi, ale máme v sebe snahu niečo dokázať a to nielen sebe ale aj mnohým iným. Napr. takým, ktorí si myslia, že už z toho vyrástli. Hudba je prirodzená vec, je to niečo ako jesť aspoň 3x denne. Bez hudby sme hladní.

11.Moja posledná otázka, komu by ste sa chceli poďakovať a zanechať váš odkaz pre všetkých fanúšikov Hip Hopu.

Jednoduchý S : Myslím, že by bolo správne poďakovať všetkým ľuďom, ktorí pri nás stáli, či už sa riešili nejaké akcie, točení videi alebo aj teraz pri dokončovaní vecí. Všetkým, ktorí to počúvajú a bavia sa tým. A tomu týpkovi čo mi kúpil pivo len preto, že sa mu páčil track.

S a K : Ďakujeme PeetBeckovi za zvuk, Pokemonovi aka videocamdesign a Pakistancovi za klipy, čašníčkam a dílerom, mamám a všetkým kamarátom čo nám kupujú aj tým čo nám nekupujú chlast .


Chcem sa poďakovať za toto interview ktoré urobili pre toto fórum a hlavne sa necháme prekvapiť aké prekvapenie prinesú na Slovenskej Hip Hopovej scéne !
Peace
Obrázok užívateľaNob

Späť na RozhovoryKto je on-line

Registrovaní užívatelia:
Bing [Bot], C4NiS, Exabot [Bot], Google [Bot], Google Feedfetcher, Maara13, MATEJ888, paco67, Rap111, Sean..