Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Hip-hop svk vs. us

Téma v ktorej môžete rozoberať všetko, čo vás len napadne

Slovenky vs. americky hip-hop

iba slovensky
18
21%
viac slovensky ako americky
23
27%
slovensky aj americky v rovnakej miere
13
15%
viac americky ako slovensky
22
26%
iba americky
8
10%
 
Celkom hlasov : 84

04 Feb 2008, 09:20

takze nauvod by som vas rad uviedol na spravnu mieru..
pri rape sice ide o lyricku tvorbu ale nie o versovanu... cize rymi urcite niesu zakladom a urcite nie toho americkeho rapu... tam ide skorej o celkovy vyznam a foneticke znenie... dalej by som rad upozornil na to ze The Game je sice povodom z g-unit ale teraz je skorej g-unot.. cize vsetci co pocuvat g-unit a the game tak vlastne ako by ste si protirecili...
slovensky hip pop ci trap nepocuvam lebo mi to nedava vyznam.. na svete je mnoho vacsich problemou ako sci-fi o slovensku a naslesledne hadky o tom kto je vacsi narkoman a kto ma v zastupe vacsi pocet deti...
urazat inych je uplne neinteligentne a ubohe...
peace...

a ps odporucam studovat jazyky... uz sme v tej skvelej unii tak je to vyhoda a aj zamestanie sa hlada lahsie z dobrou nalostou cudzich jazykou...
Obrázok užívateľa
sWorDzFerAtU
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
526
Poďakovania:
0
Registrovaný:
17.01.2008
Bydlisko:
KiLLa HiLLz 1o3o4

04 Feb 2008, 09:34

US... ale tak isto nie vsetko... mam rad nieco co mi aj doda trochu kultury hlavne veci co mozem zaradit do mojho zivotneho stylu... nemam rad ale keci o tom aka je ulica a tak dalej to je len navod pre ludi a decka co sa snazia do toho vojst... a ktory si myslia ze im to aj ide :P cize vsetko od Wu-Family uz ked robim kung fu a ich hodnoty su blizko mojim, Psychologic Records uz ked som prepinak, Cypress uz ked som ten polo-hispanec a Bob Marley uz ked niet nad lepsiu bongo hudbul... ja som si hudbu nevyberal ona dosla zivotom sama... :wink:
Obrázok užívateľa
aNiAbOlicKs
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
47
Poďakovania:
0
Registrovaný:
31.01.2008
Bydlisko:
Mordor

04 Feb 2008, 17:53

mnoo mysliet si mozes :D ...ale tak Chaozzom to zacalo potom PSH,INDY WICH LAFOR..tot to co je lepsie nez 75 % slovenskej sceny :-) ...moje nazor podotykam :blink: ..aaaaa slovensko ma tak narovnako tu kvalitu s ceskom(eNeS hovori za vse :-) )..ale tak Moja rec a H16 sa neda porovnat s indy wich a lafor..proste MR a 16 patria medzi tich co o rok skoncia podla mna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ..moj nazor...aaa myslim ze sa neda urcit co pocuva slovek viac..co je dobre a co sa mu paci to si vypocuje
Obrázok užívateľa
Lil Pepperi
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
13
Poďakovania:
0
Registrovaný:
28.01.2008

04 Feb 2008, 21:30

eNeS davno zanilka chlapce.... :lol:
to si pamatam ked sa rozpadali a teraz..... no zmena nic moc k lepsiemu...
skorej sa z toho stalo nieco uplne ine....
Obrázok užívateľa
sWorDzFerAtU
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
526
Poďakovania:
0
Registrovaný:
17.01.2008
Bydlisko:
KiLLa HiLLz 1o3o4

12 Feb 2008, 11:32

časom sa budú robiť spolkupráce z AMERICKYMI producentmi.. vlastne uz sa to aj deje...potom uz bude celkom v pohode aj SK teda na úrovni...
JA počuvam AMERIKU SK AJ CZ(orion, INDY A WICH-hlavne)

Matelko píše:muhaha lidicky ja skor ten slovensky..ako hovori kolega :D ide hlavne o texty a slovenskym rozumiem na 100%...ale tak vypocujem si aj americky...hh neni o com..a ked sa mi to ubi si zozenem aj textik aj prekladik popripade si prelozim sama :) teda skor sa snazim sit o pr

FUH a este aj KF, DS, MR a aj TRAGIK. pocuvas to uz musis byt ozaj v pohode.... :roll:
eminemvsmumik píše:No ja by som viac pocuval aj SVK ale moja mama a oco nedovolia koli nadavkam :-(

TO je ZLE... nejde o tie nadavky ale o podstatu TEXTU...skus im to vysvetlit ....nho podla toho kolko mas rokov
sWorDzFerAtU píše:takze nauvod by som vas rad uviedol na spravnu mieru..
pri rape sice ide o lyricku tvorbu ale nie o versovanu... cize rymi urcite niesu zakladom a urcite nie toho americkeho rapu... tam ide skorej o celkovy vyznam a foneticke znenie... dalej by som rad upozornil na to..

a nie v o všetkých SK TEXTOCH..CIŽE nie ŠECI SK hiphoperi hovoria len o tom co si spomynal, ale aj o vaznych problemoch a to si treba všímať ( DETI SA NEMAJU DE HRAT, MALICKA...) :) proste aj SK je FAJN...ale PRAVDA JE ZE AMERIKA JE VPREDU ZO SECKYM...
:roll:

//skús to nabudúce zhrnúť do jedného príspevku :wink:
//nemusíš všetko citovať :roll: ,bude to prehľadnejšie
Naposledy upravil kegy dňa 12 Feb 2008, 17:08, celkovo upravené 2
Dôvod: spojené prśpevky
Obrázok užívateľa
ChudCass
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
37
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.02.2008

15 Feb 2008, 19:38

No ja preferujem hlaven ten slovensky... ale ako som uz mozno pisal tak najradsej mam celkovo ten slovansky... rozumiem mu ovela viac ako americkemu... :)
Obrázok užívateľa
DJ Maroš
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
102
Poďakovania:
0
Registrovaný:
09.02.2008

19 Mar 2008, 08:52

jednoznačne slovenský ten ma proste chytil za srdce:) sem tam si pustím aj nečo zo zahraničia ale málokedy
Obrázok užívateľa
Ka3s
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
18
Poďakovania:
0
Registrovaný:
17.03.2008
Bydlisko:
Nitra

19 Okt 2008, 16:30

musim suhlasit s CLR.v usa hiphop vznikol,je to proste original,urcuje trendy.slovensky je len napodobnenina ktora kopiruje.
Obrázok užívateľa
prograss
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
845
Poďakovania:
7
Registrovaný:
24.03.2008

19 Okt 2008, 16:38

Zijeme na Slovensku, mali by sme si ctit kulturu, aku tu mame, nestaval by som ako autor clanku SVK HH verzus USA HH, pretoze to sa porovnat neda, je to to iste, ta ista kultura, len rok zrodenia je iny! Nemozno davat to do kontrastu! stavat jedno proti druhemu! Na slovensku po slovensku, no hladam INSPIRACIU najme na beaty v SVK,CZ,D,FR,USA songoch, prosto kazdy narod ma svoje caro! A nasinci vedia preco opisuju ulicu tak ako to je.... opisuju ulicu! Drogy, kurvy, fet, kradnutie, bitky a podobne veci.... kebyze ze zijeme v usporiadanom state, s plnou zahradou kvetin, tak opisuju, to co je, opisovali by v textoch sulad, krasu, krasne kvety, ...atd. Rap je REALIZMUS! ziaden ROMANTIZMUS! aj ked DIXXX aka SUPER CROOO su moc scifi, ale ma to svoj vyznam, je tzo ich styl, tak to je a tak to bude! Takze nestavat proti sebe matku(USA HH) a synov a dcery(FR,D,SVK,CZ,H,Pl.... HH!!) SOi! love&peace!



LASKA PRAVDA MIER!
Obrázok užívateľa
Prospekt
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
654
Poďakovania:
0
Registrovaný:
28.08.2008
Bydlisko:
tam kde tvoje oko nedovidi jebenko! ...PP furt stoka!

22 Dec 2008, 09:45

ja sa viac priklanam k tej nasej slovenskej scene. ten zahranicny si vypocujem ale iba malokedy
Obrázok užívateľa
hetrick174
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
79
Poďakovania:
0
Registrovaný:
20.12.2008
Bydlisko:
Rimavska Sobota

24 Dec 2008, 11:55

preco by som mal pocuvat nieco comu nerozumiem.. SVK ale nie vsetko
Obrázok užívateľa
olsincko
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
266
Poďakovania:
0
Registrovaný:
14.11.2008
Bydlisko:
Od nevidim do nevidim

24 Dec 2008, 12:17

no tak podla mna ak budes pocuvat texty iba svk rapu tak budes mat trochu skresleny nazor o rape podla mna
Obrázok užívateľa
ivooo
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
798
Poďakovania:
0
Registrovaný:
01.11.2008

27 Dec 2008, 23:11

ja pocuvam iba americky rap. aj ked tomu nerozumiem na 100 %.
a newem preco ale mne sa slovenský hip hop nepaci ja ho proste nemožem pocuť :-?
Obrázok užívateľa
westjack
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
85
Poďakovania:
0
Registrovaný:
02.09.2008

28 Dec 2008, 10:33

nemusis porozumiet 100% textu...staci ked pochopis hlavnej myslienke toho tracku...alebo ak tak si poztri preklad resp. text
Obrázok užívateľa
ivooo
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
798
Poďakovania:
0
Registrovaný:
01.11.2008

22 Feb 2009, 17:13

no ja počuvam hlavne skv a cz ale taka možnost tam nebola :D tak som dal iba slovensky no :D som rad ked rozumiem tomu co spievaju :P
Obrázok užívateľa
F4CT0R
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
121
Poďakovania:
0
Registrovaný:
20.02.2009
Bydlisko:
MI

22 Feb 2009, 21:57

noo ja pocuvam viac americky hip hop :gangsta:
Obrázok užívateľa
Sixty_b
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
632
Poďakovania:
2
Registrovaný:
29.01.2009
Bydlisko:
PO City :)

23 Feb 2009, 21:20

Ja preferujem najma SK scenu..pretoze ako tu bolo niekolkokrat spomenute ide hlavne o texty..ale nepohrdnem ani rapom z us aj ked mu rozumiem tak maximalne polku..rap z ameriky musi mat hlavne dobry podmaz aby som si ho vypocul..
Obrázok užívateľa
ero2907
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
60
Poďakovania:
0
Registrovaný:
04.02.2009
Bydlisko:
...hOmElEsS..

23 Feb 2009, 23:32

Kombinujem všetko dokopy, ale zaujímalo by ma, čo hovoríte na Looptroop, nemyslíte, že majú akýsi vlastný štýl? A takmer každý ich track má svoju vlastnú myšlienku, nie ako to býva často u nás, stereotypné, už obohrané témy, či témy s nulovou výpovednou hodnotou, česť výnimkám samozrejme ...
Obrázok užívateľa
kd0
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
16
Poďakovania:
0
Registrovaný:
30.10.2008

01 Mar 2009, 14:12

Viac slovensky americkemu vobec nerozumiem u vacsine ani myslienky nepoznam a pocuvam ale nechapem preco vsetci luzeri kydaju na sk hip hop sak neni az na takej zlej urovni patri medzi naj v EUROPE
Obrázok užívateľa
Slaninka
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
41
Poďakovania:
0
Registrovaný:
17.02.2009

04 Mar 2009, 16:06

jedine SVK ...Kvoli textu... a aj kebi nekdo vedel velmy po anglicky aj tak bi moc tomu nerozumel lebo polka textu je americky slang :D
Obrázok užívateľa
VilSon
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
318
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.02.2009

PredchádzajúciĎalší

Späť na O všetkom



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]

cron