Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



hip-hop

Neviete si s niečím poradiť?

29 Feb 2012, 09:44

Ty by si tu chcel aby sme ti pisali veci od a po zet ale musis si uvedomit ze treba robit podla svojho ucha. Skusaj a uc sa tak to bude najlepsie.
Obrázok užívateľa
JohnnyMnemonik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
193
Poďakovania:
1
Registrovaný:
19.03.2009

29 Feb 2012, 11:26

no sak mozno je clovek, ktory mi to vie z jednej vysvetlit, a nemusim sa trapit tyzdne ako na to, a nakoniec aj tak nato nepridem, neviem pride mi ze sa neradi delite o vzacne rady, alebo lepsie povedane, ani to neviete ..
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

29 Feb 2012, 15:21

Johnny 1+

Každý na tomto producent fóre niekedy začínal, postupne začínal objavovať nové techniky, praktiky. Čítaj si manuály, naučíš robiť veci správne a zlepší sa ti slovná zásoba. :blind2:
Obrázok užívateľa
BANANK000
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
599
Poďakovania:
4
Registrovaný:
12.12.2009
Bydlisko:
Trnava :)

29 Feb 2012, 16:00

Nainštaluj si VSTičko na ztíšenie hlasitosti :roll: Tuším, že sa volá Low Volume and No brain...
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

29 Feb 2012, 16:30

ejv píše:NinoBeats aspon jeden sa nasiel co ma pochopil :D diky pekne, este keby si mohol nieco viac o mixe .. o vst pluginoch, kde co ako ..



VST Pluginy ja používam KONTAKT 4 na samplovanie a ABBEY ROAD DRUMS,MASSIVE od NATIVE INSTRUMENTS.

Mixaz ?

Mixaz je proces pri ktorom sa jednotlive zvuky (kick,clap,piano atd) zmiesavaju a davaju suhru beat alebo skladbu. Tam sa najviac odzrkadluje kvalita ak uz mix znie dobre, master ma tiet velmi dobre predpoklady, ak mixaz znie vyslovene na p... tak mastering ta nezachrani. Mixaz je o tom ze clap bude krasne krystalovy v sluchatkach a kick poriadne basovy. :wink: ale to su roky a roky skusenosti a skusania neda sa to naucit kazdy beat ma ine frekvencie a pasma ktore potrebuju limitovat a niektore ztas pridat aby to znelo "dobre"....ja som tiez len amater.
Obrázok užívateľa
NinoBeats
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
426
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.12.2010
Bydlisko:
Bratislava

29 Feb 2012, 17:33

ak chces stisit len to piano, tak pochybujem ze sa to da, pokial je to sucast povodneho samplu
Obrázok užívateľa
dspandy
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
328
Poďakovania:
0
Registrovaný:
11.09.2008

03 Mar 2012, 12:43

fester si pripadas asi moooc vtipne, ze ... nasiel som par clankov, ktore mi pomohli zorientovat sa v problematike:
1. http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla ... rpen~2007/
2. http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla ... ezen~2002/
3. http://www.dreamface.net/modules.php?na ... =0&thold=0
na tom dreamface je vysvetlene snad vsetko v teorii.. CUS
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

04 Mar 2012, 14:17

Prepáč, ale čakám kedy napíšeš, že kde nájdeš kicky a snary... Konečne si aj niečo pohľadal, lebo sa mi zdá, že sa ti ani nechcelo hľadať, len si tu napísal a čakal odpoveď. Každý producent sa väčšinou učí sám a hľadá si vlastné postupy nie odkopirované od druhých, tak si sadni k FL alebo v čom robíš a hraj sa s nástrojmi, hľadaj, skús ich využívať!
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

07 Mar 2012, 10:16

akoze neviem preco si pozeras clanky ktore si tu postol,ked vobec nevies ako zapojit taky ekvalizer,alebo kompresor.proste si vsetko musis odskusat sam tomu sa nevyhnes.napr. mozes poznat vsetky noty aj cele pesnicky ale to neznamena,ze vies hrat na klaviri
Obrázok užívateľa
prograss
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
845
Poďakovania:
7
Registrovaný:
24.03.2008

07 Mar 2012, 11:32

to si z coho usudil akoze ?
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

07 Mar 2012, 23:32

z toho co sa tu pytas je jasne,ze sa tomu nevenujes dlho.ja ti chcem len povedat,ze mastering pri tvorbe hudby je az tou poslednou castou procesu.najskor ti odporucam to FLko, nejake vsti zohnat(alebo kupit synthak), nejake balicky bicich.tie ked si zozenies kvalitne hned sa ti posunie zvuk na lepsiu uroven.a potom neskor mozes riesit zapojenia efektov a taketo veci
Obrázok užívateľa
prograss
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
845
Poďakovania:
7
Registrovaný:
24.03.2008

08 Mar 2012, 07:46

Tieto najzakladnejsie veci ovladam, stiahol som si spustu odporucanych vsti (hypersonic2, kontakt5, reaktor5, sample tank 2.x, Majkens Chimera- krasne plochy a atmosfery- odporucam ...atd.), mam stiahnute aj vela sounds packov napr. od dr. dre, dj premier a vela dalsich producentov, aj nejake vst, EQ, kompresor, ale zatial vyuzivam hlavne vstavane FL vst. Momentalne sa snazim o vyladenie jednotlivych zvukov, aby kazdy zvuk, ktory chcem v instrumente pouzit, znel dobre, pasoval a ladil s ostatnymi, to je nastavenie spravnej hlasitosti, frekvencnu vyrovnanost, rozlozenie nastrojov v panorame. Mozno sa tieto veci riesia az v mixe, ale ja som sa rozhodol ladil to pocas komponovania, teda vymyslim hlavnu melodiu, k nej dalsi dajme tomu doprovod, a uz sa to snazim vyladit, nech to zneje fajn a mozem ist tym padom dalej.
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

08 Mar 2012, 10:38

tak ak to chces pouzivat rovno pri tvorbe tak pouzi tie vstcka co si vymenoval a nie tie wack FLkove..vacsina z tych lepsich ma aj vstavane efekty takze ti to bude zrat menej ramky ako keby si mal na nastroj este aj ine VST s efektom napojit.kazdopadne tak ako ti radili ludia nado mnou,proste skusaj.budes pocut co robi ktory parameter a tak sa naucis co a ako.
Obrázok užívateľa
prograss
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
845
Poďakovania:
7
Registrovaný:
24.03.2008

08 Mar 2012, 11:37

jasne viem, len je to zdlhava cesta, chcel som najst nejaku skratku, ale takto to bude asi najlepsie no ;)
Obrázok užívateľa
ejv
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
29
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.06.2011
Bydlisko:
Margecany

Predchádzajúci

Späť na Pomoc



Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot]