Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Producenti - za kolko predavate svoje beaty?

Téma v ktorej môžete rozoberať všetko, čo vás len napadne

19 Nov 2012, 08:19

Napiste svoje ceny alebo len orientacne, co vas stoji vyrobit taky beat. Pocul som ze casto je to len par EUR 5-10 a tak. Je to pravda? Ja nerobim len minutove beaty ale cely song komplet a stravim nad tym vela hodin cisteho casu + to davam profesionalne mastrovat a mixovat. Len ked si vezmem priklad ze spravit nejaky lepsi song trva nejakych 9 hodin bez mixu a mastru, s tym ze clovek vytvara v podstate original, tak kludne by mi vysla suma 100 EUR (zaokruhlene 10 Eur/hod.) bez vydavkov na mix a master. Chcel by som teda vyzvat kolegov aby nepredavalil svoju tvorbu pod cenu:)
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

19 Nov 2012, 10:14

no neviem, podla mna predavat beaty by mal ten, kto aj nieco dosiahne , co sa presadi, pokial ide len o hh forum, tak neviem ci to je predavanie "pod cenu", takisto raper z hh fora ak nahra track tak na tom nezarobi a taktiez nad tym musi stravit cas, kludne predvaj beat za 100 eur ak ich niekto kupi :P
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

19 Nov 2012, 10:19

no ved to je prave ta otazka:) spravna odpoved asi neexistuje ale aspon na zamyslenie.
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

19 Nov 2012, 11:38

9 hodin? To je volako vela hh to co s tym robis tak dlho? :D
Obrázok užívateľa
matchak
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
211
Poďakovania:
0
Registrovaný:
31.01.2009

19 Nov 2012, 11:47

tak vies, zapne pc, zapne program na tvorbu beatov, potom ho minimalizuje, zapne FB,ICQ a cas tvorby rata dalej :D
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

19 Nov 2012, 11:59

:D do dvoch hodin to musim mat spravene ja neviem co by so stym robil 9 hodin.
Obrázok užívateľa
matchak
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
211
Poďakovania:
0
Registrovaný:
31.01.2009

19 Nov 2012, 12:26

ha ved to musi byt tutti:) spravit beat na 8 taktov ide rychlo, skutocny problem nastane potom ako to spravit tak aby to bolo zaujimave cele 4 minuty. Nepatrim k tym , ktori spravia 8 taktov a potom to nakopiruju do konca songu. Musi to mat hlavu a patu, to treba premysliet hosi:) plus samozrejme neviem ci aj vy tak tobite ale ja robim normalne aspon 4 - 5 revizii. - spravim prvu, pocuvam to aspon dva dni, rozmyslam co vylepsit , spravim dalsiu, pocuvam, napadne ma ze ten prechod nie je dobry alebo iny nastroj a tak. Nevravim ze kazdy 9 hod ale dve hodky to urcite nie su:)

:::Auto EDIT (anti-dvojitý príspevok):::

ale aby sme neodbocili od temy - preco to davat ´zadara´? Niekto lutuje zaplatiti za kvalitny beat a potom pojde do mesta v sobotu a minie 100 Eur na chlast... napr.
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

19 Nov 2012, 12:52

tak neviem kto minie 100 eur na chlast, sorry takeho cloveka nepoznam :D
- a preco davat zadara? pretoze si mozes spravit producent casom meno, viac ludi ho bude poznat, pretoze ked ho budes predavat tak mozno predas jeden za polroka, kazdym beatom sa zlepsuje a pod. to je vec nazoru
- kto ti da 100e za beat? toto je podla mna problem slovakov, predavaju beaty napr za 50e, pritom z nemecka kupis beat za 20e a na vyber mas toho strasne moc a co je to pre nemca zisk 20e oproti slovakovi, pre ktoreho to uz su peniaze?
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

19 Nov 2012, 13:04

no ja neviem, ma to pre aj proti, preto sa pytam - napr na soundclicku (obrovsky server na tento ucel) sa predavaju beaty aj za 1000 USD. takze aj tak aj tak.
Berte to ako otvorenu diskusiu a nie ze ja som oponent :) Napr, kolko beru ludia v autoservise za hodinu prace, opravia auto ale nevytvaraju ´hodnotu´ a tiez ich nezaujima, ze vy na tom opravenom aute nic nezarobite.
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

19 Nov 2012, 13:22

jj jasne, ze diskusia v pohode, zatial sa tu neurazame :D , s autom je to zaujimavy priklad, toto vsak robis ako konicek, nie ako vec, ktora ta ma uzivit
a som rad, ze je tu tato tema, aspon mozme o tom pokecat :P
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

19 Nov 2012, 15:51

jasne ze nepocitam ze z toho budem zit ale investicia do softu , plug-inov a pod. - kto sa v tom orientuje, tak mi da za pravdu ze to stoji nemale peniaze. Len zakladny Cubase alebo Pro-tools je sam o sebe bez vsetkeho draha zalezitost a to este nic nemate:) To nie ako rapper ze si kupi majk a ide.

:::Auto EDIT (anti-dvojitý príspevok):::

... hardware ako monitory, PC, zvukovka, kontroler... my sami ideme do tisicovych sum a potom vysledok davame takmer zadara
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

20 Nov 2012, 07:36

Presne tak, beaty sa kupujú ak sa chceš presadiť a chceš mať veľké meno pod (Prod.), čo celkom odsudzujem, ale je to bohužiaľ tak. Ak sa producentovi páči mc, tak prečo mu nedať beat pod cenu ? Poprípade zadarmo ? Ak producent začína s tým, že chce len aby sa mu vrátili vrazené peniaze do techniky, tak to potom je napiču producent. Podľa mňa producenti makajú a vrážajú peniaze do veci aby neskôr niečo dosiahli a nie aby boli bohatí, alebo sa mýlim ?
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

20 Nov 2012, 07:47

Mne pride prirodzene za nejaku pracu dostat aj odmenu. Nerozumiem celkom vete ze beaty sa kupuju ak sa chces presadit a chces mat velke meno... Faktom je ze ked niekto najde beat ktory sa mu paci alebo sa mu hodi a taky najde tak potom zisti ci je zadara alebo nie je zadara a podla toho sa zariadi. A uspech mu s tym nikto nezaruci ci za to zaplatil alebo nie. Nikde tu nevidim suvislost s velkym menom. Ludia si stale maju moznost vybrat samozrejme. Ja svoje songy (nie beaty) davam profesionalne mastrovat napr a tiez mi to nikto nerobi zadara. Ale ked si to niekto kupi tak s tym uz ziadnu robotu nema.
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

20 Nov 2012, 10:47

no ta veta podla mna znamena to, ze mc si kupi beat od znameho producenta a tym si aj on robi meno a viac ludi si jeho tracky vypocuje
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

20 Nov 2012, 13:34

haha tak takuto vypocitavost neodsudzujete ale podporit producenta to uz sa vam nepaci:) raz darmo vseobecne plati ze za kvalitu sa plati. Kazdy to pozna ked niekto mu nieco slubi zadarmo ako to dopadne, kvalita taka jak zadara, pristup taky ako zadara a este ho ani zjebat nemozte bo sak vam to robi zadara ... Kolko krat mne sa stalo nie v hudbe ale vseobecne ze dakto mi daco tak robil zadara a potom som lutoval ze som si to nedal robit za peniaze lebo tie peniaze mi nestali za tie nervy potom:D

:::Auto EDIT (anti-dvojitý príspevok):::

ale samozrejme je na kazdom ci da beat zadara alebo ci kupi niekto beat a za kolko a tak. Je na to viacej pohladov a urcite by som nebol taky odvazny povedat ze len takto by to malo byt alebo nemalo... svet nie je ciernobiely

:::Auto EDIT (anti-dvojitý príspevok):::

mohlo by viacej ludi z oboch stran vyjadrit nazor:) bude debatka
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

20 Nov 2012, 13:49

aka vypocitavost? ved kazdi tak normalne uvazuje nie? a ty ako casto podporujes rapera, kupujes albumy alebo stahujes?
a debatka neviem ci bude vacsia, ludia su natolko lenivy, ze nepridaju nazor len si to precitaju :D
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

20 Nov 2012, 14:02

hej pozeram ze 90 pozreti a prispevkov zopar aj to od nas dvoch prevazne :DDD to si trafil klinec po hlavicke ze ako casto ja podporujem rapera:) no nahodou som pred par dnami prvykrat daroval beat zadara a to ma tak prinutilo aj otvorit tuto temu. Zastihol ma v dobrej nalade a slabej chvilke:) ale mozem rapera podporit slovne :D Ja mam taku zasadu ze kto sa mi paci a koho uznavam tak ho podporim tym ze si kupim original album aj ked to nerobim casto lebo ceny CD su take ake su. Naposledy som podporil Eminema :)
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

20 Nov 2012, 15:05

a preco nepodporujes casto? kvoli cene cd? co je zvacsa 10e a ty chces za beat 100e? :P , inak ja zatial mam 3 original cd co nie je slava ale pomaly teraz planujem po trosku zvacsovat zbierku :D
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

20 Nov 2012, 15:12

no ja neviem ale 10 Eur nestali - ale tak zase Eminem mojich 10-20 ani 100 Eur asi nepotrebuje :D A zase ked clovek ma dobry beat a dobry text a je dobry interpret tak ma v rukach dost dobry predpoklad ze na tom dokaze zarobit ovela viac. Preto ked ma plan ze tolko dam za beaty, spravim nejaku lacnu prezentaciu a la plagaty , vybavim si koncert niekde co nie je v dnesnej dobe problem, nejaky klub alebo tak, pozve tam svojich 50 znamych z ktorych kazdy este s niekym pride tak na tom vcelku zarobi. To uz mna ako producenta zaujimat nemusi ale ja ked dam dobry beat tak ten predpoklad tam je.
Obrázok užívateľa
phantomxy
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
137
Poďakovania:
0
Registrovaný:
16.03.2011

20 Nov 2012, 22:12

Presne ako napísal Energy :) Môžeš byť dobrý, ale aj tak, keď nemáš meno, tak si ta nikto nevypočuje. A ak si kúpiš beat a za trackom budeš mať (Prod. LKama) alebo kto, tak si to určite vypočuje viac ľudí...
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

Ďalší

Späť na O všetkom



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot]