Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



samplovanie (trochu inak)

Neviete si s niečím poradiť?

01 Apr 2011, 15:34

skusili ste niekto nasamplovat podklad tak ze ste nepouzili ziadny sampel z netu? ci uz bicie , niekolko sekundove melodie , vokaly , kazdy jeden sampel vystrihnuty z roznych skladieb a z toho vytvoreny vlastny originalny podklad , je to tazsia cesta ale lepsi pocit z dobre vykonanej prace :-)
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

02 Apr 2011, 02:13

Lenze on zrejme myslí vlastný sample nie ten, ze si sample uz stiahneš z netu a spravíš z toho beat. Ale klasicky napr. z platne, teda ak som ho dobre pochopil. A myslím, že to nie je old school, veľa ľudí vie stále samplovať ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

02 Apr 2011, 03:43

akoze nemal som na mysli prave z platne alebo z ineho nosica(co je sice fakt originalita , no jednoducho z nejakej alebo z nejakych skladieb ) :-)
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

02 Apr 2011, 11:13

sampling a samplovanie je jedno a jedno :D , ked sa nazov temy vola samplovanie tak pravdepodobne ide asi o samplovanie(sampling) , vsetci viete co je to samplovat alebo aspon vacsina , touto temou som len chcel povedat ze nieje samplovat ako samplovat , dnesny mladi si zvykli na to ze si stiahnu zvukovo vysokokvalitne sample a zakomponuju to hodia tam nejaku melodiu a hura mame podklad miesto toho aby si sample zhanali sami :-)
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

02 Apr 2011, 12:52

musela nastat nejaka chyba :D , daval som do temy duskisia o vsetkom a zrazu to dalo sem neviem preco hehe

/mino_dnb
žiadna chyba..dal si to do sekcie Ostatné! ostatne.html a tu nevidím,že by sa viedla nejaká diskusia!to je sekcia kde sa sťahujú veci a nie vedia diskusie..
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

02 Apr 2011, 13:08

tak nema sa to dat do sekcie o vsetkom?a inak mino kedy zacne text battle?

/mino_dnb
to je jedno,už to nehám tu..však aj tak už môžem dať LOCK či mate ešte zapotrebu tu debatovať? a ktomu text battlu som sa už vyjadril,keď vás bude prihlásenych 16..zatial sa prihlásili 14 čiže ešte dvaja a hneď to môže začať
Obrázok užívateľa
KASER
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
689
Poďakovania:
1
Registrovaný:
14.01.2011
Bydlisko:
851

03 Apr 2011, 00:42

mozes sa presnejsie vyjadrit co myslis?sample shoty alebo loopy?
Obrázok užívateľa
prograss
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
845
Poďakovania:
7
Registrovaný:
24.03.2008

03 Apr 2011, 12:18

vsetko
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

04 Apr 2011, 12:23

Ja samplujem tiez len z origi veci, sam si sekam tie slucky a tak. Nestahujem uz pripravene sample (loopy) zo stranok v tom uz nie je to caro.
Obrázok užívateľa
JohnnyMnemonik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
193
Poďakovania:
1
Registrovaný:
19.03.2009

05 Apr 2011, 15:09

presne , zato som zalozil tuto temu lebo som bol zvedavy kto ma aky nazor na samplovacie cd a podobne , lebo pre mna je to nula bodov , vytraca sa kreativita a chut experimentovat a len malokto uz takto dnes asi robi
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

05 Apr 2011, 17:56

Ja sa samplovať ešte len učím, takže mi je jedno čo z čoho je :D
Obrázok užívateľa
BANANK000
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
599
Poďakovania:
4
Registrovaný:
12.12.2009
Bydlisko:
Trnava :)

05 Apr 2011, 19:23

banank , to je jasne ked som zacinal ja tak som mal mal asi 5 GIGA samplov a loopov od kamosa , postupne som vynechal loopy a neskor aj vsetky ostatne sample
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

05 Apr 2011, 19:53

Ešte by som pridal, že podľa mňa sample k rapu patrí neodmysliteľne... Poznám ľudí čo nemajú radi sample resp. hovoria, že je to ľahké robiť sample beaty, ale nie je to pravda a ja osobne sample beaty milujem najviac zo všetkých ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

06 Apr 2011, 11:16

no niektory nemaju radi sample ale je to uz vec nazoru podla mna , rap na tom vznikol a sampluje sa aj v inych zanroch , zoberte si taky the prodigy , skladby ako smack my bitch up , woodoo people , to su ciste samplovacky doplnene troska syntakmi a efektmi a kto by to bol povedal? ja som si dakedy myslel ze su to ciste syntetizatory vsetko a ono tam prevazuju sample , a inak vobec mi nevadi cisto synteticka skladba pokial je dobre urobena lenze tieto dnesne crunk alebo ako to mam nazvat to mi pride take umele a nezazivne ze jednoducho radsej samplovacky mam rad , alebo ked uz tak zive nastroje
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

25 Apr 2011, 09:55

sample shoty su podla mna koser,kedze dobre znejuce bicie si velmi tazko vystrihnes z trackov.ja pouzivam tieto sample packy len na drum shoty nic viac.ale co sa tyka melodii,tak neuznavam loopovanie.ze proste vystrihnes melodiu a spravis do toho bicie to nie je samplovanie.taketo fakeove beaty ktore vytoril niekto iny robia grimaso,buro,anys,obcas aj deryck.musi tam byt aj kreativita ako vidime napr. u kanyeho alebo just blazea.
Obrázok užívateľa
prograss
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
845
Poďakovania:
7
Registrovaný:
24.03.2008

26 Apr 2011, 12:13

to je to pseudoumenie ktore im vacsina zerie a nemaju silu sa zamyslat a hladat kto to robi uprimne a pocitvo a kto len chce nieco rychlo nabuchat a zozat uznanie
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010


Späť na Pomoc



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Haldir11, vrn1v