Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Slovensky Underground

Slovenská hip-hopová scéna a všetko okolo nej

23 Mar 2009, 18:08

Keď sa hudba robí srdcom, a nie pre peniaze, tak je počuvatelná, a je tam silno cítiť kto to robí pre CASH! A Underground, je v preklade podzemie, to sú chalani, ktorýmakajú na svoje TRIKO nejebu sa do Labelu, a svoje CD predávaju cez ulicu, ci po nete, ale nemaju LABEL! Keď už má hudobník LABEL radí sa do MAINSTREAM, to su tý HEADLINERI ktorý maju akcie po celom SVK, zase UNDERGROUNDOVY raperi vystupujú na malomestských lokáloch, a robia to zadara alebo si priplatia, alebo pri najlepsom zhrabnú nejaky cash! UNDERGROUND robí zo svojho nieco, MAINSTREAM robi uz z peniazmi iných, ale nevravím, že nič do toho nedaju, ale taky Underground robi na svoje triko vsetko, od techniky, po zvuk ci master, oni majú label, on im urcitú ciastku zaplati a zato dostanu prachy, zase v UNDERGROUNDe sa peniaze menia na respect a fame, a hlavne SKILLS a preto som za rozvoj mladych, ale co majú nejake SKILLS nie deti co vccera poculi rap! Treba zbavit RAP od hovien, a drzat spolu! PEACE!
Obrázok užívateľa
Prospekt
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
654
Poďakovania:
0
Registrovaný:
28.08.2008
Bydlisko:
tam kde tvoje oko nedovidi jebenko! ...PP furt stoka!

31 Mar 2009, 22:34

čisto hipoteticky...chlapec začal repovať...pracuje na sebe...cibrí štýl cibý flow vetičku po vetičke sa zlepšuje...začal na ulici tak jak šeci...naskytne sa príležitosť vdaka jeho kvalitám...chytí sa jej...využije ju a vydáva svoj debutový počin pod volakým labelom...nejde mu o loova...nezaujímajuu ho...robii to preto že ho to baví...ja komerčný???...šak to je smiešne...podzemie či komercia...otázka kerá kope nedá spávať...a odpoveď je prostá...JE TO JEDNO...pokial je hudba kvalitná, má výpovednú hodnotu a je zo srdca tak to mám ťažko vpiči či si týpek na tom otočí loove...ide o hudbu...podzemie nezarába...ale 4/5 podzemia ste...
Obrázok užívateľa
MGT
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
12
Poďakovania:
0
Registrovaný:
22.03.2009
Bydlisko:
K.L.O.K

06 Apr 2009, 14:39

takže poznám bystrický undergroud, ktorý je síce plný deciek, čo majú nasraté v gatiach aj v hlavách, ale celkom prima je ale už dlhšie pracujúci rusty, špeker a johan aj ten ich dj exoot, ale aj mladšia generácia sa dobre prezentuje, príkladom je ReSa, čo značí REprezent SAsová. Další celkom známy raper je MC haťo, a neviem čo nanho povedať, poznám ho osobne, aj vie rapovať ale ten jeho album ma nepresvedčil zato klip, čo natočil bomba! šag si kuknite:

Naposledy upravil Stoky111 dňa 06 Apr 2009, 14:43, celkovo upravené 1
Dôvod: linky do youtube
Obrázok užívateľa
kotles
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
26
Poďakovania:
0
Registrovaný:
30.09.2008

08 Aug 2011, 16:40

underground je typ rapu alebo hiphopu ktory nieje legalny alebo je legalny ale nedostavaju za to peniaze aspon som si to tak vysvetlila ,, podlamna nech sa rytmus ide vypchat do pice alebo nekam lebo on underground neni ,, ked byli kontrafakt tak mozno este tak rok 2000 bych povidala , ale teraz mu ide iba o penaaze a skladby robi rychlo a dava techno hudbu k temu coz uz neni moc rap ,, underground ma taku vyhodu ze pochadza zo srdca a rapperi ako Z1K sa vyjadruju co citia k politikom a ako ide ich kazdodenny zivot :)
Obrázok užívateľa
similuvsya
Pozorovateľ
Rank:
Pozorovateľ
Príspevky:
1
Poďakovania:
0
Registrovaný:
08.08.2011

14 Aug 2011, 20:42

Stoky111 píše:14-tka
asi tak :afro:

coskoro album Moma a Dj Maka a nove veci od Sucheho :yinyang:
Obrázok užívateľa
vred
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
174
Poďakovania:
7
Registrovaný:
22.12.2008

25 Aug 2011, 18:42

Jednoducho takto sa to dá vysvetliť: Underground sa robí zo srdca, mainstream sa robí pre prachy.
Obrázok užívateľa
cashbank
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
77
Poďakovania:
0
Registrovaný:
27.10.2008

25 Aug 2011, 19:21

KRUUUUUSCIFIX !!! :) :D to je underground ne?:D
Obrázok užívateľa
PoseidoN
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
224
Poďakovania:
1
Registrovaný:
15.04.2009
Bydlisko:
Zahraničie

31 Máj 2014, 23:11

Čo je Underground som dosť komplikovane vysvetľoval tu komercia-vs-underground-t664-20.html a opakovať sa nechcem.

Názor typu že komercia alebo Mainstream je pre peniaze a underground je zo srdca je strašne zjednodušený skreslený a nepresný pre to s ním absolútne nemôžem súhlasiť.(toto vám nahovárajú neúspešný interpreti aby mohli aspoň niečim zaujať,ja to robím zo srdca podporte ma).Mainstream je doslova hlavný prúd či že niečo populárne a záleží na interpretovi ako zo svojou popularitou naloží či s toho bude chcieť vytrieskať čo najviac peňazí alebo bude chcieť využiť svoju popularitu na to aby šíril nejaký zmysluplný odkaz pre ľudí.Taký 2Pac bol tiež v polovici 90 rokoch Mainstreamom aj o ňom chcete tvrdiť že to robil pre peniaze a že nezanechal žiadny odkaz?Hluposť že?

Čo sa týka Slovenského Real Undergroundu (Rapový) tak ten skončil na Slovensku niekedy medzi rokmi 2003-2004 keď kontrafakt vypustil videoklip Dávami a nahral debutový album E.R.A. On síce existuje ale každý kvalitnejší interprét ktorý na sebe maká sa skôr alebo neskôr posunie niekam ďalej niekde medzi Undergroun a Mainstream (nazvime to štandardná scéna) a to už nieje Underground aj keď to veľa ludí tak volá.Takže podľa mňa najlepší rap určite nepochádza z undergroundu (s toho realného,teda na slovensku nie) ale niekde s toho medzi,tej kvázi štandardnej scény a tie sračky typu ten to robí pre peniaze a ten srdca tak to tiež nežeriem.Áno v 90 rokoch a začiatkom milénia najlepší rap pochádzal s Undergroundu (Dávid zo Senca,Žužuleta,Rap Steady Crew,Trosky,Názov Stavby,) dnes to už ale neplatí.Toď môj názor na Slovenský Underground.
Obrázok užívateľa
Pepe II Dragon
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
222
Poďakovania:
10
Registrovaný:
13.10.2013

31 Máj 2014, 23:34

Keď si odmyslím to,čo napísal Pepe,tak najlepší UNDERGROUND,alebo málo známi interpreti na SK scéne sú podľa mňa:
Balkon Hip-Hop Prievidza - Tento label tvoria skupiny a členovia ako PD Duel,Satira,Hektor Rival,... Podľa mňa sú veľmi kvalitný :-)
Straňanský Rosy
Obrázok užívateľa
mosignor
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
1679
Poďakovania:
945
Registrovaný:
27.07.2013

02 Jún 2014, 11:33

Underground je mrtvej teším se na Novou DS,Rosy je zaruka kvality :-)
Obrázok užívateľa
Juicy
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1315
Poďakovania:
54
Registrovaný:
01.08.2012
Bydlisko:
Karvína

03 Jún 2014, 18:14

Underground mrtvej? :D ty woe chlapče, ty vůbec nevíš :D :D to neznamená, že když nebrázdí wievs na YT, že je mrtvej :D jen se musí lépe hledat a poslouchá ho pár lidí :D od toho je to Underground :D :D
Obrázok užívateľa
Ni(c)khaj Boy
Moderátor
Rank:
Moderátor
Príspevky:
8970
Poďakovania:
680
Registrovaný:
02.05.2011
Bydlisko:
CZ

03 Júl 2014, 20:21

Napíšem pár riadkov.
Neviem či je niečo Underground momentálne na Sk scéne.
Len pár jedincov čo sa odlišujú od ostatnej scény.
A to si veľmi nesmierne cením.
Underground nieje,že sa podobám hudbe s komercie alebo zmiešam pár iných pazvukov.
A robím pre užšiu skupinu ľudií.
A som v dnešných čias najväčší Undergrounder na Sk scene.
To je omyl.
No a To musím cítiť husiu kožu na tele.
A tú necítim.
Ako napísal Pepe mám vo všetkom pravdu.
Ale pre mňa bol Under v rokoch na našej scéne 2000-2001 Top trackmi.
Nepočúvam Rap prvý rok ale dve desatročia.
Takže nechcem nikoho uraziť.

Peace.
Obrázok užívateľaNob

Predchádzajúci

Späť na (SK) slovenská



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], revolutzer, Seznam [Bot]