Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Venujete sa tu niekto Parkour-u ? :)

Téma v ktorej môžete rozoberať všetko, čo vás len napadne

19 Feb 2011, 15:40

moj kamarat robi nieco ako free run, maju aj tim s ktorym vystupuju, SX Team...cekni si na nete..
Obrázok užívateľa
Nessbeal
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
4546
Poďakovania:
20
Registrovaný:
23.08.2010

15 Máj 2011, 18:56

trenujem, najprv som vobec netrenoval a skakal z coho som mal tazkosti ale uz aspon pol roka mozno menej trenujem
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

15 Máj 2011, 20:02

Niesom z tých ľudí, ktorý sa ničia ťažkými pádmi aby mohli niečo dokázať, takže parkour som nikdy neskúšal a dúfam, že ani nebudem musieť :))
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

15 Máj 2011, 20:27

.fester kukas sa na to zo zleho uhla pohladu je sice smutne ze vela ludi co hovoria ze robia parkour/freerun tak len skacu z vysky a vobec netrenuju a potom si ludia o tom nic pekne nemyslia ale ludia co robia naozaj parkour nemusia nic dokazovat a ani skakat z vysky je to trening tela ale aj mysle a ked poctivo trenujes tak by si sa nemal nijako nicit

:::Auto EDIT (anti-dvojitý príspevok):::

a este, to nie je len parkour je to ako som hovoril trening tela aj mysle parkour nie je len sport je to zivotny styl tak ako napr. hip hop cim lepsi si v parkoure mas silne telo a mysel dari sa ti viac aj v zivote si stastny atd. proste to beries z tej zlej stranky :)
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

15 Máj 2011, 20:37

Ja nehovorím, že je to zlé :) Mne sa parkour veľmi páči, ale proste ja niesom taký adrenalínový typ a trochu sa bojím väčších zranení pri nebezpečných športoch :) Inak to fakt nejak nezatracujem je to určite super a samozrejme pre niekoho životný štýl.
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

15 Máj 2011, 20:45

Práveže to nie je nebezpečné keď trénuješ a ani adrenalínové lebo čím dlhšie trénuješ tak potom už berieš skočiť salto ako napr. kopnúť do lopty čiže to nie je žiadny problém vlastne vždy môžeš spraviť chybu a niečo sa ti môže stať ale na to tu je tréning ale ja by som to až za tak nebezpečné nepovažoval
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

15 Máj 2011, 20:54

Tak možno to nie je nebezpečné ak trénuješ niekde v telocvični na žinienkach, ale ak nemáš take možnosti (ako jední chlapci, ktorý robili niekedy Parkour v Humennom). A skúšanie salto na betóne ak ho nevieš si myslím, že nie je príliž bezpečné ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

15 Máj 2011, 21:11

To ano lenže sice nepoznam tých chalanov ale dovolím si povedať že sú idioti lebo skúšať salto na betóne ak ho nevieš je fakt dosť blbé a toto je ten problém že chlapci vidia na internete video skúseného parkouristu a hneď to idú skúšať von a nemusíš dokonca trénovať ani v hale(samozrejme ak je po ruke nejaká telocvičňa tak je lepšie zaplatiť si ju), zo začiatku treba posilovanie, preťahovanie svalov atd. a takto postupne na to treba ísť a potom až začne slabé skákanie až sa dopracuješ k skúsenému parkouristovi nie hneď skúšať saltá títo chlapci nič nerobia a chcú byť dobrí a potom to dopadne zle :/
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

15 Máj 2011, 21:23

Toto nie je ich prípad, ale hovorím, že oni proste nemali podmienky trénovať niekde v telocvični. Oni určite saltá a tak vedeli z telesnej, ale myslím, že ja napr. proste saltá a takéto veci neviem a nemienim sa niečo učiť keď niesu podmienky a dá sa tým ublížiť. A aj po rokoch posilovania sa ti môže vonku niečo stať, dokonca som videl aj ľudí čo robia parkour pár rokov a občas spravili chybu a spadli. Dobre sa na to pozerá, ale je to proste nebezpečné a ja by som to nedokázal robiť už len zo strachu o môj život (aj po rokoch trénovania sa môže hocičo stať).


Tú sú tí z Humenneho ;) To video je natáčané dávno a už to asi ani nerobia, keďže mnohí už študujú na výške ;)
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

15 Máj 2011, 21:47

Veď hej vždy sa dá spraviť chyba a to či to robíš alebo nie je už každého vec a mimochodom vôbec nevadí že študujú na výške poznám ľudí čo pracujú alebo študujú a robia parkour
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

16 Máj 2011, 15:13

tiez som toho nazoru ako fester. Bavi ma pozriet si taketo videa, ale nebavilo by ma lamat si ruky, nohy a neviem co pri trenovani toho :D
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

16 Máj 2011, 15:32

Leňoši! :D nahodou je skvely pocit ked letis vzduchom len musis dobre dopadnut :D
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

16 Máj 2011, 17:12

Relis byvas v BA?
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

16 Máj 2011, 17:35

jaj ok ja len ze ci ta nepoznam :) a chodievas aj do telocvicne ci len vonku skaces?
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

16 Máj 2011, 17:48

hej ved na ulici je to predsa lepsie ako na zinenke ale ja chodievam pondelok a piatok do haly a velmi mi to zatial pomohlo na flipy a take veci co sa vonku este bojim dat :)
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

16 Máj 2011, 19:17

No hej len to moc neprežeň lebo to haluzenie nedopadne dobre! :D
A aj trénuješ či len tak skáčeš?
Inak pre pravé pochopenie tréningu mi veľmi pomohla kniha ktorú som už spominal v sekcii o knihách, od Dana Millmana- cesta pokojného bojovníka objavil som ju na stránke o parkoure kde ju odporúčali, fakt odporúčam :wink:
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

17 Máj 2011, 11:18

Tak vynechaj futbal! :D :D
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

04 Jún 2011, 16:14

Už len pár dní chýba do ukončenia registrácie na najväčšiu parkourovú akciu v histórii Slovenska -
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
;) Bližšie info k registrácii získate na stránke
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
Obrázok užívateľa
2tti-frutti
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
1305
Poďakovania:
5
Registrovaný:
24.01.2008
Bydlisko:
.:BB:.::.:ZoO:.

04 Jún 2011, 16:45

viem o tej akcii aj by som šiel ale do Banskej Bystrice sa mi ísť z Bratislavy fakt nechce
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

05 Jún 2011, 12:17

Oni to dali do stredu slovenska lebo kebyže to dajú do BA tak niekto z KE tam musí ísť dvakrát dlhšie takto je to asi najviac fér
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

Ďalší

Späť na O všetkom



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Jirik007, Seznam [Bot], Tonic