Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Fester: "Som vo fázi že sa pchám známejším ľuďom do zadku"

Slovenská hip-hopová scéna a všetko okolo nej

28 Júl 2011, 18:30

Po necelom týždni tu máme druhý rozhovor. Tentokrát MF_Records spovedá rapera z východu menom Fester, príjemné čítanie.


Ahoj, ako sa máš ?

Nazdar, všetko šlape ako hodinky. Síce leto mi občas nepríde ako leto, ale všetky slnečné dni sa snažím využiť.

Toto leto ti vychádza EP. Môžeš nám prezradiť niečo viac o tomto projekte ?

Tak, tento projekt vznikol tak hneď zbrklo. Oslovil som Kinimoda (keďže som od neho mal v PC už zopár beatov) či by nevidel niečo so mnou, že ja si len povyberám beaty a dám nejakých 5 trackov. Kino súhlasil a tak som začal písať a skúšať si do beatov. Všetko to nahrávam u kamaráta. A je to vlastné také intro do Dema. Posledný track EP to celkom vystihuje, keďže je to vlastne akoby outro EPčka a Intro Dema.

Ako si prišiel k názvu Fester v Kine ?

Je to trochu taká slovná hračka. Keďže Kinimoda prezývame viacerí Kino, tak ma napadla takáto myšlienka a hneď sa mi zrodil v hlave nápad na prvý track "V kine", kde by plátno mi ukazovalo ktorým smerom sa mám uberať.

Na celom projekte sa produkčne podieľal len Kinimod alebo si požiadal o beat aj niekoho iného ?

Pravdupovediac rozmýšľal som v priebehu nahrávania aj o oslovenie niekoho, ale povedal som si keď to je Fester&Kinimod, tak to tak aj ostane. Požiadal som z fóra pár producentov čo sa mi trafili do vkusu až na moje Demo.

Zaujímalo by ma aký je tvoj názor na ľudí čo za beaty chcú peniaze pritom kvalita niekde ušla.

Týchto ľudí úplne neriešim. Ak chcú predávať, tak by sa najprv mali vymakať a až potom predávať beaty. Ale ja osobne nechcem kupovať beaty ani od kvalitných beatmakerov. Riadim sa tým čo tu už písal Johnny Mnemonik: "Za prachy si kupujem chlieb". Prachy by som za beat dal fakt iba nejakým známym producentom ako LKama, Krek, Smart, Inphy, Fatte, DTonate...

Všimol som si že pracuješ aj s grafikou ,baví ťa to ? Máš s tým aj nejaké vyššie ciele ?

Niekedy dávno som fakt bol do toho brutálne zažratý a každý deň som niečo robil vo Photoshope. Z tohto tempa som trošku ubral, ale keďže idem na strednú školu so zameraním na grafika digitálnych médii, tak to tempo asi opäť zapnem naplno. Teraz som vo fázi že sa pchám známejším ľuďom do zadku a neskôr chcem s tým aj privyrobiť nejaké prachy.

Čo robíš vo voľnom čase ak sa nevenuješ rapu a grafike ?

Ak to myslíš teraz v lete, tak som dosť často na kúpalisku. Občas si idem zahádzať na kôš a inak sa nudím doma (väčšinou pre počasie). Inak mimo prázdnin vo voľnom čase asi iba relaxujem. Škola a hneď po tom tréning dokáže zabrať.

Ideš si nejaké svetové módne značky ? Alebo radšej investuješ peniaze do iných vecí ?

Mám rád módu a podobne, ale sám osobne na to až toľko penazí nemám aby som nosil Jordany a neviem čo ešte. A každý deň mal iné boty a podobne. Radšej si kúpim nanuk.

Máš na scéne človeka ktorého rešpektuješ ?

Ak by si dal túto otázku pred rokom, tak by som ti vymenoval radu mc´s. Ak sa ma pýtaš teraz, tak ti odpoviem DANOSŤ! Určite rešpektujem radu mc´s, ale proste Danosť je top! Lyrika, flow a stále tá jeho skromnosť mi ešte stále dokáže vyraziť dych.

S kým by si chcel spolupracovať v blízkej budúcnosti ?

V blízkej budúcnosti chcem hlavne makať sám na sebe. Tie featy ma už nejak omrzeli. Najprv chcem ukázať čo je vo mne a až potom sa hrnúť aj do nejakých featov. Ale na deme budem spolupracovať s nejakými beatmakermi tu z fóra a do ďalekej budúcnosti by som chcel nejaký beat od LKamu, DTonatea, Fattea, Smarta atď.

Ako hodnotíš našu rapovú scénu ?

Mnohými ľuďmi zatracovaná, ale pre mňa nie. Každý si stále otvára hubu ako slovenský rap zomiera a bla bla bla. Človek čo chce počuť reálny rap, tak si ho nájde, ak nie, tak bude stále nadávať.

Ďakujem ti za rozhovor a teraz máš priestor ty.

Ďakujem aj ja. Čakajte EPčko Fester&Kinimod - Fester V Kine a neskôr aj trošku väčšie Demo na ktorom už teraz trochu pracujem. Nechcem písať klišé závery aby ľudia makali lebo to snaď už dobre vedia všetci. Fester!


Fester&Kinimod - Fester V Kine snippet
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo
Obrázok užívateľa
dr.dre
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
4829
Poďakovania:
9
Registrovaný:
19.11.2008
Bydlisko:
Section.80

28 Júl 2011, 18:52

- myslim si , ze pekne spracovany rozhovor na vysokej inteligencnej urovni ... konecne som mal nejake zaujimave citanie :-)
Obrázok užívateľaEnergy-ESaZ

28 Júl 2011, 19:03

Na aku skolu ides?;) Btw rozhovor dobry :)
Obrázok užívateľa
channelgrey.
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
508
Poďakovania:
0
Registrovaný:
30.01.2011

28 Júl 2011, 20:01

Na SOŠT v Humennom.
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

28 Júl 2011, 20:57

Ja len taký detail, keďže Kinimoda prezývate Kino tak je to trochu úchylný názov že Fester V Kine nie? :lol: inak fajn rozhovor
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

28 Júl 2011, 21:04

Nemyslím si :) Ide o to ako to kto zoberie. Ja to beriem tak akoby som sedel v Kinimodových beatoch resp. v kine, takže idem s nimi ruka v ruke .
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

28 Júl 2011, 21:07

Veď jasné, asi by to ani nikoho nenapadlo to len ja mám také úchylné myšlienky :hh:
Obrázok užívateľa
MrResp
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
181
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011

28 Júl 2011, 22:22

Dobrej rozhovor..... :D ale to ze planujes spolupracovat se mnou si uz nenapsal!!! :D pudes do pekla !!! :D
Obrázok užívateľa
Stvoritel
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
643
Poďakovania:
1
Registrovaný:
12.12.2008

28 Júl 2011, 23:40

Ja som pisal Relisovi nech doplní ešte otázku čo chystám do budúcna alebo tak, ale tak nechcel ju tam dať :) Aj som tam chcel doplniť tracklist EPčka a rozobrať tracky osobitne, ale tak ten rozhovor bol písaný aj tak vtedy keď som ešte s tebou Zypo nepísal o tom ;) :D
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

28 Júl 2011, 23:42

Zhynes krutym a spravedlivym ohnem demone!!! :D ...ne ale vazne...velice slusnej rozhovor a dokonce to vypada ze to mas v hlave dost srovnany :) parada
Obrázok užívateľa
Stvoritel
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
643
Poďakovania:
1
Registrovaný:
12.12.2008

31 Júl 2011, 13:01

fester a robíš aj s Keysym alebo Dokonalou schýzou zo SV?
Obrázok užívateľa
r3sp3ct
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
486
Poďakovania:
6
Registrovaný:
15.05.2010

31 Júl 2011, 13:03

Nie, nie. Poznám ich nahrávky a podobne, ale nikdy som sa s nimi nestretol ani osobne.
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

31 Júl 2011, 13:07

tak skús niekedy Pokrokové beaty, robí aj pre Keysyho a pod... cez poštu ti môžem dať kontakt.
Obrázok užívateľa
r3sp3ct
Gold user
Rank:
Gold user
Príspevky:
486
Poďakovania:
6
Registrovaný:
15.05.2010

31 Júl 2011, 13:15

Videl som Pokroka na my.h-h ;) Ak máš iny kontakt pošli, ale teraz nie je núdza o beaty :) Ale aj tak diky.
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

31 Júl 2011, 17:54

MrResp píše:Ja len taký detail, keďže Kinimoda prezývate Kino tak je to trochu úchylný názov že Fester V Kine nie? :lol: inak fajn rozhovor


:lol: to si trafil
Obrázok užívateľa
INmOmMeNt
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
1076
Poďakovania:
0
Registrovaný:
26.03.2009

31 Júl 2011, 18:54

Len tak dalej s rozhovormi ^^ aspon je co citat, dobré čitanie

a to s tym v kine mna tiez napadlo jakoze v kinimodovych beatoch :D ale ok aj uchylarčina pobaví. :D
Obrázok užívateľa
Espinho
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
231
Poďakovania:
0
Registrovaný:
26.02.2011

01 Aug 2011, 14:31

podla mna by stacil jeden za dva tyzdne aby sme sa ich zas nepresytili :)
Obrázok užívateľa
JohnnyMnemonik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
193
Poďakovania:
1
Registrovaný:
19.03.2009

05 Aug 2011, 07:33

Výborný rozhovor len tak ďalej.
Obrázok užívateľa
cashbank
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
77
Poďakovania:
0
Registrovaný:
27.10.2008


Späť na (SK) slovenská



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], DrinkCityP, Google [Bot], MMAG_CZ, Seznam [Bot]