Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Najvplyvnejší ľudia v slovenskom Hip Hope

Téma v ktorej môžete rozoberať všetko, čo vás len napadne

25 Feb 2014, 22:31

Pred nedávnom som čítal článok myslím že v Bbaráku o najvplyvnejších ľuďoch v českom Hip Hope teda ich rebríček.
Neviete náhodou či taký rebríček existuje aj o Slovenskom Hip Hope?

Inač koho vy považujete za najvplyvnejších ľudí v Slovenskom Hip Hope? (Promotéry,vydavatelia,predajcovia,biznismani,rapery,producenti alebo kto?)
Obrázok užívateľa
Pepe II Dragon
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
222
Poďakovania:
10
Registrovaný:
13.10.2013

14 Mar 2014, 01:52

Uf to je ťažko povedať,tak ale u mňa to budú asi:

Názov Stavby - Boli pri vzniku,postavili to tu spolu s ostatnými,robili to kvalitne a úspešne...
Rytmus - Asi najkontroverznejší raper na Slovensku. Ako skupina Kontrafakt vydali kvalitné albumy,dá sa povedať že posunul rap zasa niekam ďalej.
Dávid Zo Senca - Bol tu tiež dlho,preslávil sa konfliktmy s Rytmusom a myslím že mal vplyv na scénu.
Vec - Tu je to myslím jednoznačne obrovský vplyv a pomoc SK rapu. "Zamotal" sa do všetkého (produkcia,DJing,rap).

Na iných ľudí si už nespomínam,myslím že títo boli hlavní.
Obrázok užívateľa
mosignor
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
1679
Poďakovania:
945
Registrovaný:
27.07.2013

21 Mar 2014, 01:09

mnosignor ale ty si uviedol skôr najzásadnejších ludí vo vývoji slovenského Hip Hopu v respektíve rapu ktorý vo svojej dobe určite boli významný a vplyvný ale väčšina s nich už dnes nemá žiaden vplyv.Mňa skôr ale zaujmá kto je najvplyvnejší čo sa týka rap biznisu ale aj vplyvu na scénu ako takú v súčasnosti.

Kto je to podľa mňa:

Rytmus - asi si to nikto neprizná ale už 10 rokov si tu robí čo chce a nikto mu v tom nieje schopný zabrániť.10 rokov je najpredavanejší a najpopulárnejší a nepriamo určuje smer akým sa množstvo raperov vydáva.Vplyv na tu kvázi štandardnú scénu asi nemá ale showbiznisových kruhoch zrejme patrí medzu vplyvných ludí.

Spirit Music - za posledné roky sa parta okolo Majka Spirita vypracovala zrejme na najvplyvnejšiu skupinu na Hip Hopovej scéne (ak to tak môžme nazvať) minimálne najpočetnejšia,veď nepriamo sa okolo toho lablu točí polka scény (rapery,producneti,Dj-i ale aj promotéri) a v podstate spolupracujú s celou scénou,s výnimkou možne nejakého tvrdého undergroundu.

Ruka Hore - je najväčší internetový predajca Hip Hopových produktov na Slovensku.Či už sa jedna o CD nosiče alebo Merch,navyše patria aj k najvýznamnejším promotérom na slovensku.

Ale to je len môj laicky pohľad preto som sa pýtal či o tom niekto nenapísal profesionálnu recenziu.
Obrázok užívateľa
Pepe II Dragon
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
222
Poďakovania:
10
Registrovaný:
13.10.2013

23 Mar 2014, 16:00

Ahá :-) Tak to áno. Trošku som to nepochopil. S Rytmusom súhlasím,vystihol si to presne,robí si čo chce. Takisto RukaHore Shop. S tým súhlasím tiež. Ešte by som doplnil:

Maiky Beatz - Veľmi talentovaný producent,v poslednom období ho dáva na svoje albumy veľa raperov.

DJ Spinhandz - Jednoznačne najlepší DJ u nás,takisto účinkoval na mnohých albumoch.
Obrázok užívateľa
mosignor
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
1679
Poďakovania:
945
Registrovaný:
27.07.2013

15 Apr 2014, 14:49

Rytmus a KF - musím uznať, že naozaj majú najväčší vplyv na SK scéne
RukaHore Shop - s tým tiež súhlasím, ako naj internetový predajca
z producentov určite S3RiOUS a DJ-ov Popper
Obrázok užívateľa
TomK11
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2404
Poďakovania:
134
Registrovaný:
05.06.2010


Späť na O všetkom



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot]

cron