Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Čo vlastne počúvate?

Slovenská hip-hopová scéna a všetko okolo nej

04 Nov 2010, 09:16

Tak vytvoril som túto tému,lebo ma zaújma čo vlastne počúvate zo Slovenskej scény.Akých raperov alebo aké skupiny.Tak skúste napísať čo najčastejšie si puštate doma a čo zas vás nejako neoslovilo.Ale nie že budete zas písať všetky skupiny čo vás napadnu.Mňa vážne zaújma,že čo si idete tak najviac...chcem mať nejaký obraz vtom...lebo sa mi zdá,že málo ludí si tu idú takú hudbu ako ja..mládež asi viac oslovujú skupiny ako Moja reč,H16,Dramatikz atď atď..ale šak každý ma iný vkus...tak skúste sa tu trocha rozpísať :)

TAK U MŇA TO JE ASI TAKTO:

1.Toto počúvam najčastejšie a umňa patria medzi top na Slovensku.
Čisty chov,Slipo,DNA,Lyrik,Miky Mora,Moloch Vlavo,Momo,Suchý Pes,Tragikomix,Separ,Luger,Boy Wonder Decko,Kam,čo?Zvuk ulice,Stanica Projekt,Zlá strava,Vladis,Mater,ADK,Invázia,Kruscifix a mnoho skupín,ktoré už dnes neexistujú,kedže mňa baví viac ten old school svk rap..tak sa mi ich tu nechce všetky písať ale je toho ešte dosť veľa..

2.Toto počúvam tak trocha pomenej,ale dá sa povedať,že tiež dosť často :) proste nemám proti ním nič!Len si trochu idem viac tých interprétov,ktorých som uviedol vyššie.
Kontrafakt,H16,Zverina,Vec,Dramatikz,Rendezska.SK,AMO,Kali,Sketa,Gamba,Luzer, Original Flow,Suvereno,,Danosť,Plexo,Sedláci,Strapo,Kaidžas, a proste toho čo dávam do tejto druhej skupiny je strašne,strašne strašne veľa teraz ma tie všetky skupiny nenapadnú..

3.Toto počúvam minimálne,dá sa povedať,že vôbec!
Moja Reč (nemám doma odnich ani jednu pesničku!proste ich vôbec nemusím!!! kedže ja nepočúvam Americký hip-hop a títo chlapci sú známy ako naši slovensko-americký raperi..,keď počujem tie ich americké hlášky čo majú skoro v každej pesničke je mi na grcanie,ale neni to iba tým..proste už ich nemusím od začiatku jak som ich prvý krát počul ,nemôžem cítiť ich hlas a jednoducho rap aký robia oni mi je úplne cudzí a ukradnutý!) a ešte nepočúvam mladé skupinky v ktorých majú interpréti menej ako 20 rokov,lebo nechcem počúvať a nebaví ma počuvať,jak mi nejaký 18 ročný chlapec ide nakladať o živote alebo o ulici..
Obrázok užívateľa
mino_dnb
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
12814
Poďakovania:
1448
Registrovaný:
28.12.2008
Bydlisko:
Switzerland

04 Nov 2010, 16:02

Tak mi dvaja by sme sa veru moc nezhodli čo sa týka hudby :) ty moc nemusíš stoka rap ja zas ten milujem.. ďalej máš celkom rád také novšie skupinky tie zas ja moc nemusím..ja si frčím na old school..ale ako vravím každý ma vlastný vkus...uvidíme načom si frčia další poslucháči :)
Obrázok užívateľa
mino_dnb
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
12814
Poďakovania:
1448
Registrovaný:
28.12.2008
Bydlisko:
Switzerland

04 Nov 2010, 17:49

ja si idem hlavne moju rec a danosta.to su podla mna najlepsi raperi na slovensku.texty a flow v kazdom tracku dokonale.na ich rape sa mi paci inteligencia,nadhlad a skutocne temy v ktorych sa najdem.v tom je podstata rapu.bengoro a kontrafakt mozem tiez,niektore veci od nich ma vedia motivovat k zivotu.a hlas majk spirita je uzasny+tie texty co vie napisat ked sa mu chce.pre mna cely 2h+ maju najlepsi zvuk na slovensku(hlas+beat)

pustam si aj mater(vynikajuce temy) a v podstate cely gramo rokkaz.luzerove texty maju tiez vahu.kaidzas a darebaci maju kvalitu v poslednej dobe.z tych mladich ma zaujalo iba zopar ludi ako pns,pool pajpa,kali,maximum...

vobec nemam rad molocha(to je parodia na rap az na par barov co sa mu podarili),miki mo stratil ten smrnc co mal kedysi(skoda mohol byt velmi vysoko).dramatikz sa rychlo rozbehli,ale vysledok doby je podla mna faux pas.dufam,ze morfium bude lepsie.

inac s minom vobec nesuhlasim ohladom mojej reci(neobjektivne kedze ich milujem od dema :D :D ).amerikanizmi pouzivam aj ja s kamaratmi(aj metlakmi nie sme nakazeny z handlovej :D ).a ked si vypocujes pozorne dual shock,musis uznat ze tak kvalitne prepracovany album tu dlho nebol.hlavne ten odkaz ich hudby je to najlepsie co moze slovenska scena mat
Obrázok užívateľa
prograss
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
845
Poďakovania:
7
Registrovaný:
24.03.2008

04 Nov 2010, 18:36

1.pesnička
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo

2.pesnička
Odkaz na stiahnutie:
Pre zobrazenie odkazov sa musíte alebo


Kdo si tieto dve pesničky vypočuje,tak bude vediet očom hovorím..tá 1 pesnička je proti takým ako je tá 2 pesnička..samé houmi,felas,ou shit a podobné sračky!!nechápem koho to môže bavit pocuvat
Obrázok užívateľa
mino_dnb
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
12814
Poďakovania:
1448
Registrovaný:
28.12.2008
Bydlisko:
Switzerland

18 Nov 2010, 16:47

každý raper má niektoré pesničky také že nech už si o ňom myslíš hocičo tá pesnička je jednoducho dobrá.
Takže ja počúvam čo sa mi páči :yahoo: :yahoo:
Obrázok užívateľa
Mikarass
Pozorovateľ
Rank:
Pozorovateľ
Príspevky:
1
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.11.2010

18 Nov 2010, 17:49

V poslednej dobe sa mi do playlistu vrátili opäť SVK interpreti :) Počúvam veci od NS,Kaliho,Vladisa,Decka,DMS,Kaidžasa,RSK a staršie veci od A.M.O typu Svet patrí mne,Slavín,Čo si čakal. V rape mi ide o lyriku a s väčšinou textov od týchto ľudí sa stotožňujem. Zvyšok scény mi je ukradnutý... :yinyang:
Obrázok užívateľa
dr.dre
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
4829
Poďakovania:
9
Registrovaný:
19.11.2008
Bydlisko:
Section.80

18 Nov 2010, 18:35

z SK uz takmer nič,ale sem tam Kaidzas a Darebaci,este ma bavil Turbo Boost(len ty sa asi uz vytratili) niekedy 2h+
Obrázok užívateľa
shadow-g
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
373
Poďakovania:
5
Registrovaný:
22.07.2009
Bydlisko:
SouthSide

21 Nov 2010, 09:10

no ja najvác počúvam : Rytmusa, pretožé toho dosiahol najvác na sk scéne :) že je "komerčný" vravíte ? to vobéc , každý mu len závidi :) ale ešte sa dá Moja Rec,Darebáci,H16 :) Tiež ja old school nemusím :)
Obrázok užívateľa
Don Adko
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
65
Poďakovania:
5
Registrovaný:
16.01.2010

01 Dec 2010, 12:02

Druha Strana Dou najlepsi album:-D A teras sa tesim na Revolucionara
Obrázok užívateľa
luke10000
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
262
Poďakovania:
0
Registrovaný:
03.06.2010

09 Dec 2010, 15:25

Najcastejsie momentalne:
-Majk Spirit - Mlady Rebel Mxtp
-Kaidžas - Klokočino
-Drvivá Menšina - Menej je niekedy viac
-Torula - Zase spatky Mxtp
Obrázok užívateľa
Nessbeal
V.I.P.
Rank:
V.I.P.
Príspevky:
4546
Poďakovania:
20
Registrovaný:
23.08.2010

21 Dec 2010, 19:13

Stanica projekt, Čierna era, Názov stavby, Trosky a podobne oldschoolovyni a underground :) To je moje najpočuvanejšie. Ale počúvam aj Wracha (Wrach), Moju Reč, Majk Spirit, Bacil, Kaidžas, DNA, Decko, Vladis (celé 2H+), a je toho ešte strašne veľa ;) Ale čo nepočúvam to je v zásade Moloch Vľavo (ako sólo), Miky Mora...
Obrázok užívateľa
.fester
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2327
Poďakovania:
5
Registrovaný:
13.06.2010
Bydlisko:
Humenné

21 Dec 2010, 21:01

CZ a SK poslouchám převážně:

Čistychov
DNA
Miky Mora
Kaidžas
Decko
Vladis
Kontrafakt
H16
Zverina
Vec
Dramatikz
Strapo
Moja Reč

Možná jsem tam něco vynechal, je toho dost.
Ale často si poslechnu nějaký ten Old School a nějaké demáče.

Převážně poslouchám DISKO!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
C_zek
Platinum user
Rank:
Platinum user
Príspevky:
997
Poďakovania:
9
Registrovaný:
07.03.2009
Bydlisko:
Zlín

22 Dec 2010, 18:46

Zkrátím to,Moloch Vlavo,Miky Mora a všichni kolem nich.Jsou to profesionální Mc's.Ostatní to zkouší ale slabota.Je me 24 možná kdyby mně bylo 15 a ještě netušil tak si pustím třeba H16 nebo tak ale takle :fuckyou: :P
Obrázok užívateľa
Dow
Kto je 2pac?
Rank:
Kto je 2pac?
Príspevky:
3
Poďakovania:
0
Registrovaný:
22.12.2010

22 Dec 2010, 19:55

Najviac počúvam Čistychova, Kontrafakt, H16, Bio, LEva a Dramatikz
Obrázok užívateľa
TomK11
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
2404
Poďakovania:
134
Registrovaný:
05.06.2010

06 Jan 2011, 13:11

kruscifix,turbo boost,Moja Reč(vsetko po dual shock), ex druhu stranu+momo, trochu majk spirit ale nemam rad h16 jak skupinu
Obrázok užívateľa
Buckyx
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
142
Poďakovania:
0
Registrovaný:
24.10.2009

08 Jan 2011, 12:54

no ja počúvam Dramatikz, čistychov, DNA, EL suvereno
Obrázok užívateľa
08harry08
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
33
Poďakovania:
0
Registrovaný:
18.06.2010

17 Jan 2011, 15:29

Danosť,Mater,Moja rec,DNA,Dramatikz,14-ka,Kontrafakt
Obrázok užívateľa
IntroSpective
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
38
Poďakovania:
1
Registrovaný:
30.11.2010

19 Jan 2011, 00:02

SK - Dna, Vladis
CZ - nic okrem produkcii Wicha
USA - Az, Skyzoo, Joell Ortiz, Premierovky
Obrázok užívateľa
faeth
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
282
Poďakovania:
10
Registrovaný:
21.11.2008

21 Jan 2011, 00:17

Tak u mě je to jednoznačný :D :)

H16 :)
Nebejt jich tak si vlastně ani HH nejedu, vždycky sem poslouchal nějakou hudbu a nerozlišoval styly a pak jednoho dne tak sedim posloucham to co youtube dá a najedbou sem tam vlepila pisnička Ludom Jebe a hned sem vedel, že tohle je to co potřebuju slyšet :)
Jinak mám rad skupiny s odkazem v textu, něco motivačniho. Mám rád třeba Jay Diesla, Moja Reč, David Steel no a ze zahraničních Jednoznačně Blue Scholars prostě TOP zahranični kapela, miluju Northwest style ze Seatllu/San Jose :)

No a pak samozřejmě Wich, Indy, Rest, Tafrob, Macro and Dodger, Vec, Dramatikz, atd.

(A jinak ještě poslouchám Shakiru) :D :)
Obrázok užívateľa
Frozen
TOP prispievateľ
Rank:
TOP prispievateľ
Príspevky:
78
Poďakovania:
0
Registrovaný:
13.01.2011
Bydlisko:
Olomouc

21 Jan 2011, 17:02

SK CZ som prestal pocuvat pred 1 rokom ... Hlavne Americku scenu a Francuzku okrem toho asi nic ... Z Americkej z Ceny T.I. Eminem a LiL Wayne .... A niekedy ked nemam naladu tak si Pustim rytmusa ale to len Velmi malo .....
Obrázok užívateľa
dtxo
HHF Elita
Rank:
HHF Elita
Príspevky:
1869
Poďakovania:
3
Registrovaný:
02.12.2010
Bydlisko:
Internet

Ďalší

Späť na (SK) slovenská



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], MATEJ888, mojkoko

cron