Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Súhlasím Čítaj viac.



Dávid zo Senca vs. Rytmus

Slovenská hip-hopová scéna a všetko okolo nej

Dávid zo Senca vs. Rytmus

Hlasovanie končí za 20 Feb 2015, 17:42

Dávid zo Senca
8
50%
Rytmus
8
50%
 
Celkom hlasov : 16

20 Feb 2014, 17:42

Už dlhšiu dobu si kladiem otázku kto alebo čo je viac?Dávid zo Senca alebo Rytmus,položenie základu Hip Hopovej kultúry a rapu ako hudobného žánru a reálnosť alebo popularizácia a pokrok?

Menšie zhrnutie zásluh aby dvoch:

Dávid zo Senca - je zrejme najväčší znalec Hip Hopovej kultúry a rapu na Slovensku.Je priekopníkom tejto subkultúry na Slovensku.On a ludia okolo neho sa daju považovať za prvých slovenský raperov ktorý tu vybudovali undergroundový základ Hip Hopu a Rapu Dávid bol do konca aj mentorom Rytmusa.Dávid zo Senca bol číslo jedna na scéne od jej vzniku až zhruba do roku 1997 možno 1999 (ako pre koho) no nikdy nebol spoločenský uznaný ani populárny (okrem Ortodoxncýh Hip Hoperov.)Po príchode novej éry súvisiacej s popularizáciu rapu sa David zo Senca ako by vytratil zo scény zaryl sa do Undergroundu.Za posledných cca 15 rokov o ňom nebol moc počuť (možno tak v undergroundových kruhoch) vydal len zopár skladieb ktoré sa väčšinou venovali podľa neho zlému stavu slovenského Hip Hopu,urobil zopár produkcii pre underground raperov no najviac ho bolo asi vidieť ako oldschool dj na rôzných underground akciách.Momentálne ho môžeme počuť aj v rádiu FM kde ma vlastnú Hip Hopovú reláciu.

Rytmus - je naopak cieľavedomí karierista ktorý si ide bez rešpektu za svojí cieľom (podľa niektorých primitív bez charakteru a chrbtovej kosti) a tým je všestranný úspech.Myslím že sa mu to aj celkom dary je to vlastne jediný slovenský raper ktorý to dotiahol od stoky a tvrdého undergroundu až na absolútny vrchol Mainstremu.Je najznámejším (najpopulárnejší) a najpredávanejším slovenským interpretom posledných rokov a dary sa mu aj v Čechách kde je najúspešnejším Slovákom.Počas tej to cesty stihol spolu zo svojou skupinou Kontrafakt spôsobiť Hip Hopový boom(čím raz a navždy zmenil slovenský rap a okrem iného doň ho priniesol aj profesionalitu a s tým spojený úspech,love,biznis a intrigy) na Slovensku a niekoľko rokov stál v jeho čele.V roku 2009 sa rozhodol naplno vkročiť do Mainstreamu,showbiznisu(ktorý bol dlhé roky kritizovaný rapermi,niektorými do dnes) čím zase zmenil slovenský rap a posunul ho niekam ďalej a okrem iného začal aj spievať.Rytmus je dodnes držiteľom väčšiny číselných rekordov na scéne (či už predaných nosičov,počtu a návštevnosti koncertov,počtu a ceny videoklipov a rôznych iných prvenstiev vrátane nepodstatných čísiel na facebooku a youtube).

Takže otázka:

Ktorý s týchto dvoch podľa vás viac a zásadnejšie ovplyvnil vývoj slovenského Rapu?(či už negatívne alebo pozitívne)
Obrázok užívateľa
Pepe II Dragon
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
222
Poďakovania:
10
Registrovaný:
13.10.2013

24 Feb 2014, 12:43

z mojí strany je to jednoznačně Rytmus ( ne jen pro to co dokázal, ale také hudba, výdrž, charakter, ...) David zo Senca má určitě zásluhu ''o postavení '' scény na Slovensku (o tom nepochybuju) , ale od té doby je v podstatě neaktivní, což mi ''vadí'', .. :) to je můj názor :gangsta:
Obrázok užívateľa
liltic
Prispievateľ
Rank:
Prispievateľ
Príspevky:
38
Poďakovania:
2
Registrovaný:
06.11.2010

26 Feb 2014, 15:57

rytmus to dostal do sraciek ale kazdy nech si vyberie co mu viac vyhovuje , umeliny alebo uprimnu tvorbu
Obrázok užívateľa
Buchtotronik
Závislák
Rank:
Závislák
Príspevky:
130
Poďakovania:
1
Registrovaný:
17.12.2010

23 Mar 2014, 22:14

Porovnávaš neporovnateľné. Pokiaľ si myslíš že "vývoj alebo posun" hip hopu je pop a trance tak ti to neberiem. Presne ako napísal Buchtotronik, plne súhlasím záleží ako máš naladené ucho buď pravý originálny hip hop alebo miešaný umelý nový šýl. Mňa nezaújma predaj, ani kto kde kedy s kým ale jedine hudba čo tvorí a texty. David sa do žiadneho undegroundu nezaril, tvorí pravý hip hop bohužiaľ dnešná populácia je ovplyvnená a čaká posun a nové trendy.
Obrázok užívateľa
djbrat
Underground
Rank:
Underground
Príspevky:
14
Poďakovania:
0
Registrovaný:
09.08.2008

23 Mar 2014, 23:59

Ja som sa k tomu nijak nevyjadroval ani som netvrdil kto je lepší a kto spravil zásadnejšie veci ja som len položil otázku.A samozrejme som sa snažil poukázať čo najobjektívnejšie kto čo spravil,čiže nie len s tvojho ortodoxného pohľadu ako si sám povedal dnešný poslucháči to vidia inak.Takže neviem skade si nabral že ako to beriem ja?Čo sa tíka zarytia do Undegrundu tak ako inač by si nazval pôsobenie Davida za posledných X rokov?Vystupoval na veľkých Hip Hopových akciách?vydával albumy?natáčal klipy?nie tvoril si Hip Hop pre seba a svojich ľudí a to presne vystihuje pojem Underground.Tak že za tým výrokom si stojím.Samozrejme tvoj názor ti neberiem a akceptujem ho veď na to som sa pýtal aby som vedel ako to vidia ľudia na fóre.
Obrázok užívateľa
Pepe II Dragon
Power user
Rank:
Power user
Príspevky:
222
Poďakovania:
10
Registrovaný:
13.10.2013


Späť na (SK) slovenská



 


  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Registrovaní užívatelia:
applebot, Bing [Bot], Google [Bot], Seznam [Bot], Zippy489

cron